Вашата омилена музичка група

Д

Дамјан_Amstaff

Гостин
Green Day i Linkin Park.

Кај Green Day ми се допаѓа музиката и гласот на Били Џо и имаат солидни текстови.

Кај Linkin Park ми се допаѓаат неверојатните текстови и нормално гласот на тој како ли се викаше...
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
За мене дефинитивно n.1 се Coldplay
Тоа текстовите им се закон а и гласот на Крис Мартин е одличен така да се е како една неверојатно добро склопена целина.
Мојот став е веројатно ваков зашто и од порано ги слушав Radiohead па сеа Coldplay ми се како наследнци:smir:
За Green Day мислам дека имаа добри песни додека не го сменија стилот (можда е до мене ) и малце се искомерцијализираа па ми паднаа на 2ро место
 
С

сашенко

Гостин
Ги слушав Бон Џови многууу време и уште ги сакам многу..Иначе веќе одамна се одвикнав од таа музика и почнав нирвана да ги слушам....Супер се и двата бенда...
 
R

Roten 96

Гостин
Green Day се добри да и Linkin Park мисе допаѓаат а ови е боне тхугз ... и онаа другата не ги знам ги немам слушано а Bon Jovi нормалоно дека ке се слуша.За колдплеи можам да казам дека се добри да
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
...Pink Floyd....Doors....Kraftwerk....Arhangel.....Death can dance....HIM....Nightwish....
 
T

theTinule

Гостин
All time favorite band : Incubus !

Од нив сите правци на музика почнав да ги слушам. Од Funk, Electronic до Soft Rock и слични лигави.
Знаат да кренат расположение, а и да те смират :)
Во ек ми е вториот албуН од нив: S.C.I.E.N.C.E. и песната што ми го одбележа летово: <33333
 

Voice of Jericho

Twisted Firestarter
Член од
13 септември 2008
Мислења
301
Поени од реакции
137
Muse, Placebo, Linkin Park, The Prodigy, Within Temptation, Nightwish (порано многу повеќе ги слушав со Тарја, сеа ми останаа само на фејворит бенд), System Of A Down, Evanescence, а од балканов на прво место ми се Van Gogh па Aреа.
 

Youthanasia

The game
Член од
19 март 2010
Мислења
141
Поени од реакции
11
Аку се придржвиме за насловов од темава,би било престрого да си одбериме само еден бенд.Зато, најубо да напишеше омилени бендови.Доколку би било така, мојот избор е следниов:
Megadeth,Pink Floyd,Pantera,Led Zeppelin,Iron Maiden,SOAD,Anthrax,Rammstein,Slayer,SlipKnot,Black Sabbath,Pearl Jam,Nirvana... :music3:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom