ВОЈНАТА ВО 2001

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Asterix, tocno e toa, ama najumno e covek da go pameti minatoto, da zivee vo segasnosta, a da raboti za podobra idnina, namesto da ne gleda naprd, tuku da go prezivuva minatoto, den za den, sekojdnevno.
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
136
Поени од реакции
0
и оваа војна е дел од Македонската историја за која малку се пишува.Па повелете кажете нешто што не било кажано овие години.Сигурен сум дека и ние можеме да допринесеме за живoтот на луѓето кои не бранеа
..abe andon bravo za slikata ama kaj ja najde bas mene u gro plan ete toj so slemot ...bravo
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
136
Поени од реакции
0
Asterix, tocno e toa, ama najumno e covek da go pameti minatoto, da zivee vo segasnosta, a da raboti za podobra idnina, namesto da ne gleda naprd, tuku da go prezivuva minatoto, den za den, sekojdnevno.
.....ti napisav odgovor ama go izbrisav ako me razberes premoren sum od dokazuvanje bolje da tresnam ili napisam nekoja zelena ama ne me baniraj,so toa ke mi pomognes da zaboraam na 1991 i na 2001,barem ke se nasmeam sto sum napisal,i omaka ne sum se nasmeal kako sto treba .pozdrav druze,.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Zabraneto za kopiljaci i maloumnici.

Taka treba da e na politika.

Detule - se misli na Acko, oladi, odi na seir, ne sakam da te baniram. OK.

Ajde, site drugi so vnimatelni diskusii, bez navrdi ili moronlaci. OK.

Nazad na temata.
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
136
Поени од реакции
0
vojnata vo 2001

Zabraneto za kopiljaci i maloumnici.

Taka treba da e na politika.

Detule - se misli na Acko, oladi, odi na seir, ne sakam da te baniram. OK.

Ajde, site drugi so vnimatelni diskusii, bez navrdi ili moronlaci. OK.

Nazad na temata.
...epa od takvite kopiljaci sto ne razbiraat bas nisto od toa stoe vojna i sto ne razlikuvaat kakvi vojni se vojni postojat,i razlika izmegu zborot vojna ili borba ,zatoa slapaat luzerski raboti ,mislam deka sum vo pravo ako ne sum baniraj.:toe:
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
136
Поени од реакции
0
sakav so ova da kazam deka ovoj na slikava e losiot ,a onoj od drugata strana e dobriot. togas babami bi se prevrtuvala vo grob
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
sakav so ova da kazam deka ovoj na slikava e losiot ,a onoj od drugata strana e dobriot. togas babami bi se prevrtuvala vo grob

Добро,толку ли беше лош тој "сликарот",фотографот мислам де?:)
 
Член од
30 октомври 2007
Мислења
136
Поени од реакции
0
Добро,толку ли беше лош тој "сликарот",фотографот мислам де?:)
se gubis od temata , nemozes da skontas sto sakam da ti kazam , a ti odma se vakas na K****ac, svati ja poentata, i brisi na temata , aako i vo 2001 g taka si razmisluval za site tie takvite kako sto se naslikata ,togas koeficientot na intelegencija ti e stvarno namalen ...izvini ama nemoj da te vrega vistinata .
 
Член од
7 ноември 2007
Мислења
994
Поени од реакции
9
pa vistinata e deka ona ne gi plati svoite vojnici, tuku nekako parite isceznaa a posle nekoj gi lazel da ne se sekiraat oti oni ke im obezbedat penzii (ama izgleda ne im bil platen stazot). ama nekoi po sekoja cena si gi baraa parite pa pocna da gi jade crna temnica, posleden bese drenica ili kako se vika ama pred nego imase uste ponekoj.
ili borcite za sloboda se borea za bes pari.

Greshka si mnogu nikoj od ONA ne se boreshe za pari i nikoj nikomu ne mu obekal penzii.Iako vistina e deka koga beshe DUI na vlast oni im davaa neshto pari na nastradanite od konfliktot.
I te molam ne moj da zboruvash za luge za koi ne znaesh nishto


Edno drugo zabelezhje imam za moderatorite zoshto ne interveniraat na tatarite koga pishuvaat blgarski neli treba na makedonski da se pishuva.
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
se gubis od temata , nemozes da skontas sto sakam da ti kazam , a ti odma se vakas na K****ac, svati ja poentata, i brisi na temata , aako i vo 2001 g taka si razmisluval za site tie takvite kako sto se naslikata ,togas koeficientot na intelegencija ti e stvarno namalen ...izvini ama nemoj da te vrega vistinata .
Вистината никогаш не ме вреѓала,а сликата е многу лошо изработена,сега доколку сакаш можам да ти пратам и мои играни филмчиња од еден друг фронт пред 16 години па ќе видиш како сум размислувал за тие таквите како на сликата.:)Само тоа е за на друга тема,нели?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom