Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
moze da mi dades broj od granicen premin na koj se javi ? ja planiram da kazam deka idam tranzit za turcija, samo pola sat mi treba niz sofija da si go zemam drzavjanstvoto, samo sakav da se javam da prasam dali bi mozelo da me pustat ako kazam za transit bez nekoi ekstra dokumenti
Нема транзит преку Бугарија за Македонци, ако сакаш да идеш Турција со авион едино
 
Член од
29 ноември 2018
Мислења
32
Поени од реакции
41
Колку време се чека од положително до добивање пасош.. од прилика..?
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Колку време се чека од положително до добивање пасош.. од прилика..?
Од положително до указ 10-14 месеци а после тоа зависи, дали преку амбасада ќе идеш дали преку софија, дали ќе има корона или не, тоа зависи од многу фактори, ти стигни до указ па после лесна работа


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Protesti vo Bugarija ....zatoa ima zastoj cela nedela so ukazite .....A breee. Pusta Srekja nasa :(
 
Член од
8 ноември 2012
Мислења
233
Поени од реакции
369
@Alexija fala na info. Ke im se kacam na glava ke im zvonam od ponedelnik. I ke zvonam u mvr ke gi zamaram. Klosari nevideni. Napraj vlez so test i gotovo e*ate idiotite.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
@Alexija fala na info. Ke im se kacam na glava ke im zvonam od ponedelnik. I ke zvonam u mvr ke gi zamaram. Klosari nevideni. Napraj vlez so test i gotovo e*ate idiotite.
Ќути. Јас имам каде да одам, на гарантна адреса да сум на самоизолација,и со редовна посета сум во БГ по 3 месеци. Никако не ме пуштаат. На 200 броја звоневме, амбасади, полиции, гранични полиции. Со гарантно писмо прашавме. Никако не ме пуштаат. И со тест прашавме. Значи не и не. Тоа е си заглавивме. Да се надеваме и молиме, да се намали бројот на позитивни, и Бугарија да отвори граници со нас.
Автоматски споено мислење:

Protesti vo Bugarija ....zatoa ima zastoj cela nedela so ukazite .....A breee. Pusta Srekja nasa :(
Да. 3 дена веќе има протести.
 
Член од
6 мај 2010
Мислења
226
Поени од реакции
85
Положително од денес евентуално од вчера преку родител финална од 17.12.2019.
Автоматски споено мислење:

Ајде сега некој поупатен од положително дали може вицето да даде дополнителна ако си преку родител или сигурно потпишува?
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Положително од денес евентуално од вчера преку родител финална од 17.12.2019.
Автоматски споено мислење:

Ајде сега некој поупатен од положително дали може вицето да даде дополнителна ако си преку родител или сигурно потпишува?
Неможе преку родител на дополнителна да те стави.
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Положително од денес евентуално од вчера преку родител финална од 17.12.2019.
Автоматски споено мислење:

Ајде сега некој поупатен од положително дали може вицето да даде дополнителна ако си преку родител или сигурно потпишува?
Sega na polozitelno se e cista Srekja Drugar 90 % si ok 10 % zavisi od se taka da .....relax duri ne go zemes drzavjanstvoto na raka ....:) Ne casti I ne proslavuvaj pred vreme :) pozdrav
Автоматски споено мислење:

Ќути. Јас имам каде да одам, на гарантна адреса да сум на самоизолација,и со редовна посета сум во БГ по 3 месеци. Никако не ме пуштаат. На 200 броја звоневме, амбасади, полиции, гранични полиции. Со гарантно писмо прашавме. Никако не ме пуштаат. И со тест прашавме. Значи не и не. Тоа е си заглавивме. Да се надеваме и молиме, да се намали бројот на позитивни, и Бугарија да отвори граници со нас.
Автоматски споено мислење:


Да. 3 дена веќе има протести.
:( DO KOGA VAKAAAA ?!!!!! :(
 
Член од
17 ноември 2019
Мислења
44
Поени од реакции
48
Od denes sum na polozitelno, Pale mozes da me stavis na spisokot.
Prijatele ova da ne e nekoja greska, ne veruvam deka vo sabota rabotat. Sigurno stvarniot status ti e menet mnogu porano, edino sega bilo vneseno da se pojavi promenata.
Inace imase nekoi muabeti deka statusite se menuvale so mnogu zakasnenie. Mislam deka sega e najmalku dve nedeli.
Kako i da e so sreka da ti e i pobrzo da go zemes pasosot.
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
Drugari i drugarki iskreno mnogu sum voznemiren od situacijata vo Bugarija tret den protesti baraat ostavka od Borisov,denes i Radev pobara ostavka ako dade kje ima izbori a toa znaci zastoj so potpisuvanje na drzavjanstva inaku slednata godina na kraj na godinata treba da ima parlamentarni po redoven pat.
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Drugari i drugarki iskreno mnogu sum voznemiren od situacijata vo Bugarija tret den protesti baraat ostavka od Borisov,denes i Radev pobara ostavka ako dade kje ima izbori a toa znaci zastoj so potpisuvanje na drzavjanstva inaku slednata godina na kraj na godinata treba da ima parlamentarni po redoven pat.
Ќе се стрпите. Секаде е хаос моментално, и утре да го добиеш, кај ќе одиш во ваква криза, кога ни граници не отвараат. Трпение, да помине оваа трета светска војна и ќе видиме. Јас сум стар војник од 2012 година по бугарскиов,па пак сум позитивна.
Автоматски споено мислење:

Sega na polozitelno se e cista Srekja Drugar 90 % si ok 10 % zavisi od se taka da .....relax duri ne go zemes drzavjanstvoto na raka ....:) Ne casti I ne proslavuvaj pred vreme :) pozdrav
Автоматски споено мислење:


:( DO KOGA VAKAAAA ?!!!!! :(
Немам појма друже, ама ќе го издржиме и оваа!!!
Автоматски споено мислење:

Prijatele ova da ne e nekoja greska, ne veruvam deka vo sabota rabotat. Sigurno stvarniot status ti e menet mnogu porano, edino sega bilo vneseno da se pojavi promenata.
Inace imase nekoi muabeti deka statusite se menuvale so mnogu zakasnenie. Mislam deka sega e najmalku dve nedeli.
Kako i da e so sreka da ti e i pobrzo da go zemes pasosot.
Денес е проверил пријателот, од вчера му е промената, не работат сабота.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom