Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 ноември 2018
Мислења
49
Поени од реакции
65
2016 go ce pocna da ja rabota aprilo negde sredinata .I jas sum 2016 go taka da ne berete gajle ce bidi kai site so srejka na site
Drugar ne terat po red ako pocnale aprilot da go rabotat mene me preskoknale, ja sum kraj februar pocetok na mart taka da nema vrska
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.543
Поени од реакции
62.442
Дали некој знае или има идено со Бугарска кола, а со Македонска возачка, дали навистина прават проблеми на Бугарска страна и бараат бугарска возачка?
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
127
Поени од реакции
244
Дали некој знае или има идено со Бугарска кола, а со Македонска возачка, дали навистина прават проблеми на Бугарска страна и бараат бугарска возачка?
Мислам не,признаена е од нивна страна.
 
Член од
27 март 2019
Мислења
46
Поени од реакции
57
Dali nekoj znae intervju vo fevruari2019 se regularni dokumenti pobaba 1916 i sestra so pasos od 2013 kolku vreme treba do ukaz za drzavjanstvo???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom