Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 јануари 2015
Мислења
196
Поени од реакции
156
jas bev 6 dekemvri na intervju 2017 i uste na zadolzitelna
dali mozi d akazi nekoj do kaj se stasani za na finalna
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: b.g
Член од
23 октомври 2018
Мислења
20
Поени од реакции
38
Bev so potvrda od zdruzenieto i na denot na intervjuto ja zedov od mojot dedo licnata karta i mu ja priloziv kopijata od istata normalno ne originalot pa eve pominav, vrz osnova dali na potvrdata ili licnata karta ne znam ama napisaa pllozitelno
 
Член од
26 мај 2017
Мислења
280
Поени од реакции
225
Колку са точни со времето на интервју, влега ли се во времето кога е закажувано? Или касна
 

tgdk

Go-Run
Член од
5 април 2017
Мислења
126
Поени од реакции
169
Колку са точни со времето на интервју, влега ли се во времето кога е закажувано? Или касна
Јас кога бев се си бешена време...чекаш надвор излегуваат и кажуваат кој од колку му пишува на картончето и влегуваш за некој 5-10 мин си внатре веќе зависно кој колку се задржува.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Колку са точни со времето на интервју, влега ли се во времето кога е закажувано? Или касна
Не каснат. Во зградата влегуваат пред да дојде времето, со цел да поминеш безбедносна проверка и идентификација. А внатре на интервјуто може да влезеш 10 до 15 минути покасно евентуално или точно кога ти е закажано.
 
Член од
17 август 2018
Мислења
79
Поени од реакции
38
Не каснат. Во зградата влегуваат пред да дојде времето, со цел да поминеш безбедносна проверка и идентификација. А внатре на интервјуто може да влезеш 10 до 15 минути покасно евентуално или точно кога ти е закажано.
Po kokju vreme od prilika trae intervjuto?
 
Член од
23 февруари 2016
Мислења
415
Поени од реакции
581
Po kokju vreme od prilika trae intervjuto?
Па точно не се сеќавам, ама околу 10 минути беше претежно кај сите. Има еден доста фин дечко, тој ми се падна на мене и многу е љубезен. Знае дека вадиме државјанство само ради економски причини, ама ок си е и не прави некои проблеми. Ама, има едно одвратно жениште и молете се да не се паднете кај неа, зашто од тоа што имам слушано е премногу безобразна и се дере. Другите двајца не ги знам, ама мислам дека и тие се горе долу фини. Ама жеништево е тотално фрустрирано и злобни.
 
Член од
21 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
277
so potvrdi od zdruzenija ne davat jas bev so potvrda i sum staven na dopolnitelna da dostavam dokument za poteklo NE SE LAZETE SE E PREVARA so potvrdite
 
Член од
22 јули 2018
Мислења
75
Поени од реакции
172
so potvrdi od zdruzenija ne davat jas bev so potvrda i sum staven na dopolnitelna da dostavam dokument za poteklo NE SE LAZETE SE E PREVARA so potvrdite
Batka ako ti si staven ne znaci deka ne davaat okey ? Poso i ja sum pa nesum na dopolna taka da tvoeto glupo s
mislejne zacuvajsigo za tebe ne siri negativa na forumov poz
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom