Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
До сега никој од 2016 до кај април на интервју или крајот на 2015 а бил на дополнителна не се пофалил
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
291
Поени од реакции
196
jas bev vo dekemvri 2015 g. na intervju pa posle 9 meseci bev na finalen pregled pa od maj 2017 g sum na dopolnitelna so zapirka pa do denes.Se javiv vo ambasadata vo sk najprvo i tie ne znaeja sto da kazat pa posle nekolmu meseci pak im se javiv pa mi rekoa da go dostavam originalot vo Sifija vo mp. i toa go napraviv i ete uste sum na dopolnitelna inaku za tie sto ne mi go znajat slucajot jas sum so voena kniska i licna karta na mojot dedo!!!
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Јас бев март 2016 на интервју со крштеница од баба и прабаба. Отприлика мај месец 2017 сум на дополнителна со запирка, јули однесов оригинали и сеуште чекам.
 
Член од
7 јуни 2015
Мислења
56
Поени од реакции
86
Znacu jas sum preku konzulatot vo bt i imam brojce i pin za proverka i samo tamu si proveruvam a kako nekoj drug proveruva po konzuslki pat sto e poleto za proverka...?[DOUBLEPOST=1519254008][/DOUBLEPOST]
Т'рсене на преписки подадени по консулски п'т
ми вика
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија

а со пин

По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.

зошто е така?
Kako ja batas prepiskata po konzulski pat jas imam samo brojce i pin a isto sum preku konzulat?
 
Последно уредено:
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Da im se smenilo vo ''Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија''samo so potvrda bile ,taka kazuva.Inaku i jas gi proveruvav brojcinjata 5xx/2017 i na 90% im se so polozitelno ,a 10% se na finalna.I da e laga nemoze 90% da se so stari dokumenti,ili roditeli,sepak mislam deka ima vistina vo toa deka pocnaa da davaat so potvrdi:)
АМАН не пишувај вакви работи,многуминам можат да добијат срцев напад,,ке ти залепат етикета ПОСРЕДНИК..мои пријатели веке зедоја со потврдите от БККС..
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Znacu jas sum preku konzulatot vo bt i imam brojce i pin za proverka i samo tamu si proveruvam a kako nekoj drug proveruva po konzuslki pat sto e poleto za proverka...?[DOUBLEPOST=1519254008][/DOUBLEPOST]
Kako ja batas prepiskata po konzulski pat jas imam samo brojce i pin a isto sum preku konzulat?
Prvo go pisuvas brojceto i pinot gore, pa posle ti izleguva obrazuvana prepiska br xxx/201x, i posle toj br na prepiska go stavas vo dolnoto pole prepiski po konzulatski pt
 
Член од
7 јуни 2015
Мислења
56
Поени од реакции
86
Prvo go pisuvas brojceto i pinot gore, pa posle ti izleguva obrazuvana prepiska br xxx/201x, i posle toj br na prepiska go stavas vo dolnoto pole prepiski po konzulatski pt
Ama jas neznam koj broj na prepiska bev to bese mn odamna sega sum stignat do status polozitelno i ne pisi broj na prepiska... Samo me buni sto nekoi vikaat deka imaat eden status ko ke baraat so broj i pin a drug status ko ke baraat po konzulski pat... Kako e to mozno?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
E toa neznamn,jas koga ke go pisam brojot so pin, mi izleguva br na prepiska xxx/2018 obrazuvana na den, i status deka e na zadolzitelna, i koga ja stavam br na prepiska vo dolnoto pole i istotol go pisuva
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Минуваат само со стари документи, се друго е лага.
Почнаа со одкази можат да порврдат некои членови тука
Ние што сме на положителна ќе добиеме указ од април до јуни
Не ширам негативна енергија само сум реален
 
Член од
17 август 2016
Мислења
21
Поени од реакции
10
Здраво на сите пред 2 месеци ми се смена преписката:По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.Дали знае некој колку време се чека и што е следна процедура :tapp:
Jas cekam veke godina I pol so istoto. Broj 7xxx/2013
 
Член од
29 октомври 2017
Мислења
135
Поени од реакции
125
Минуваат само со стари документи, се друго е лага.
Почнаа со одкази можат да порврдат некои членови тука
Ние што сме на положителна ќе добиеме указ од април до јуни
Не ширам негативна енергија само сум реален
Ne tresi zeleni
 
Член од
16 февруари 2012
Мислења
61
Поени од реакции
160
Минуваат само со стари документи, се друго е лага.
Почнаа со одкази можат да порврдат некои членови тука
Ние што сме на положителна ќе добиеме указ од април до јуни
Не ширам негативна енергија само сум реален
Фатигоова не мислам дека е така од вчера моја пријателка само со изјава заверена кај нотар е на положителна, без никакво потекло, без никакви стари документи.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom