Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
1 ноември 2010
Мислења
18
Поени од реакции
3
Dali ima nekoj iskustvo so Prijavuvanje adresa na Lege6 Opstina Sredec, i UKAZ podignat od KONZULAT zaedno so prijava za adresa so 2 fotografii, mi rekoa da zvonam vo Sredec no eve veke 4 mesec od ko podignav ukaz nema nisto vo opstinata, a od Konzulat mi kazaa deka krajot na Mart se stignati dokumenmtite vo Sofija.

Nekoj da kaze kade da zvonam ili da pisam, kaj e zaglaveno..??
 
Член од
5 ноември 2016
Мислења
69
Поени од реакции
70
ima nekoj sto bil februari ,mart 2016 na intervju a mu se smenil statusot od finalen vo nekoj drug??
 
D

Drexel

Гостин
ima nekoj sto bil februari ,mart 2016 na intervju a mu se smenil statusot od finalen vo nekoj drug??
Февруари 17 2016 интервју со крштеница од дедо на финална од 23 јануари 2017 и сеуште на финална без промена. Толку блиску пред крајот ќе пукнам од неизвестност веќе :uzi:(n)
 
Последно уредено од модератор:
Член од
9 март 2017
Мислења
68
Поени од реакции
95
Февруари 17 2016 интервју со крштеница од дедо на финална од 23 јануари 2017 и сеуште на финална без промена. Толку блиску пред крајот ќе пукнам од неизвестност веќе :uzi:(n)
Istiot sum i jas intervju 17.02.2016, mislam deka minatata nedela imase nekoj na 5 fevruari sto imase smenet status
 
Член од
9 јули 2014
Мислења
130
Поени од реакции
44
Февруари 17 2016 интервју со крштеница од дедо на финална од 23 јануари 2017 и сеуште на финална без промена. Толку блиску пред крајот ќе пукнам од неизвестност веќе :uzi:(n)
a so vi kazuva posrednikot ke ima promena brzo
 
Член од
25 март 2014
Мислења
717
Поени од реакции
733
Kolku se ceka za potpis od viceprezidenta, cekam vekje mesec i 10 dena. Iskustvo?
 
Член од
4 април 2017
Мислења
26
Поени од реакции
41
Od 24.03.2016 na intervju , veke 2 i pol moseci na finlna , i uste nema promeni , so star dokument od dedo .:(
 
Член од
1 февруари 2014
Мислења
44
Поени од реакции
44
Ima li uste nekoj od 2013?blizu 20 meseci sum na dopolnitelna so dokumenti od prv bratuced.16###.Vi posakuvam sreka na site nevazno od koja godina
 
Член од
18 октомври 2015
Мислења
7
Поени од реакции
10
Јас чекам 2,5 месеци потпис... а има доста што чекаат. Колку мене вака 2-3 месеци веќе...
jas cekav 40 dena batka[DOUBLEPOST=1493193040][/DOUBLEPOST]
Dali ima nekoj iskustvo so Prijavuvanje adresa na Lege6 Opstina Sredec, i UKAZ podignat od KONZULAT zaedno so prijava za adresa so 2 fotografii, mi rekoa da zvonam vo Sredec no eve veke 4 mesec od ko podignav ukaz nema nisto vo opstinata, a od Konzulat mi kazaa deka krajot na Mart se stignati dokumenmtite vo Sofija.

Nekoj da kaze kade da zvonam ili da pisam, kaj e zaglaveno..??
fati si posrednik bugar i da ne mu ja zamarash ic on ke zavrsi se
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Знаете дека имаа парламентарни избори и знаете дека сега ја договараат новата влада и дека сега работите се во застој. Темава никому не е од помош ако ја полните со исповеди колку време чекате потпис.
 
Член од
10 март 2009
Мислења
1.300
Поени од реакции
1.161
:uzi::uzi::uzi:
Знаете дека имаа парламентарни избори и знаете дека сега ја договараат новата влада и дека сега работите се во застој. Темава никому не е од помош ако ја полните со исповеди колку време чекате потпис.
Ne greska si! Za niv nema da spijat i nema da jadat samo da gi razgledaat i potpisat pobrzo :pos::lolzz: Jas ne znam kako odma ne im dale licna karta vo raka koga otisle tamu! Sramota gi teraat lugeto tolku da cekaat
:uzi::vozbud:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom