Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • https://forum.kajgana.com/threads/%D0%91%D1%83%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D0%B4%D1%80%D0%B

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.757
Поени од реакции
1.843
Сепак се оди по редослед, кој како бил на положително.
Da odat sprema toa od koga si na polozitelno no ne bas po red,ete ima potpisani Dekemvri i Noemvri nekoj pred September i Oktomvri, ima od 2014 i2017 no nema nesto od 2016,izmesano e,samo da se nadevame da zabrzaat malce.
 
Член од
27 март 2019
Мислења
29
Поени од реакции
15
01.10.2018 @NikolaZl
01.10.2018 @toni-bitola денес потпис
03.10.2018 @Gligorgvg
07.10.2018 @morganPP
поч.10.2018 @NIKOLAI
20.10.2018 @Salivoje
22.10.2018 @Deance
25.10.2018 @leksilium
30.10.2018 @Menheten
Ова се членови по списокот кој чекаат од октомври,можеби има и други,чисто сакав да видиме на кој е потпишано од нив.
Dali ima nekoj dobieno ukaz od 2018 sto bil intervju?
 
Член од
5 мај 2007
Мислења
92
Поени од реакции
48
01.10.2018 @NikolaZl
01.10.2018 @toni-bitola денес потпис
03.10.2018 @Gligorgvg
07.10.2018 @morganPP
поч.10.2018 @NIKOLAI
20.10.2018 @Salivoje
22.10.2018 @Deance
25.10.2018 @leksilium
30.10.2018 @Menheten
Ова се членови по списокот кој чекаат од октомври,можеби има и други,чисто сакав да видиме на кој е потпишано од нив.
06.11.2018 @ohrid
 
Член од
31 октомври 2018
Мислења
20
Поени од реакции
31
01.10.2018 @NikolaZl
01.10.2018 @toni-bitola денес потпис
03.10.2018 @Gligorgvg
07.10.2018 @morganPP
поч.10.2018 @NIKOLAI
20.10.2018 @Salivoje
22.10.2018 @Deance
25.10.2018 @leksilium
30.10.2018 @Menheten
Ова се членови по списокот кој чекаат од октомври,можеби има и други,чисто сакав да видиме на кој е потпишано од нив.
i jas sum nekade pocetok oktomvri samo ne sum siguren za data i kako so gledam sum mnogu blisku do broj na prepiska na potpisanite prepiski pa ke ve izvestam utre ako ima promena
 
Член од
8 јули 2019
Мислења
5
Поени од реакции
0
Здраво

Дали некој има поднесено документи преку конзулатот во Битола со документи од татко и да ми каже за колку време му го издале пасошот?
Автоматски споено мислење:

i jas sum nekade pocetok oktomvri samo ne sum siguren za data i kako so gledam sum mnogu blisku do broj na prepiska na potpisanite prepiski pa ke ve izvestam utre ako ima promena
До кој број се стигнати со потпишување?
 
Член од
8 јануари 2009
Мислења
25
Поени од реакции
43
На врв Bottom