Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • https://forum.kajgana.com/threads/%D0%91%D1%83%D0%B3%D0%B0%D1%80%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D0%B4%D1%80%D0%B

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Член од
5 февруари 2018
Мислења
108
Поени од реакции
286
napnavte po 100 pati jas cekam od togas jas sum broj 6xxx 8xxx ostavite mesto na forumov da pratine dali ima potpisi drugoto ne e vazno
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
784
Od koga si na polozhitelno septemvri poshto pisha, od ovaa godina ili od lani? Jas sum od 2014-ta od lani so se cheka na potpis od Jotova, i ushte ne mi e potpishano, istiot status 1 godina mi stoi...
Ти дан доаѓаш од иднината?
 
Член од
29 септември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
7
Ve zamoluvam za odgovori,najov dokument od 1918 godina na mojot dedo sestra posrednikot mi veli deka ne mozam so toj dokumet jad mu kazav znaci na mojot dedo sestra skam da dostavm plus dokumenti so ova i potvrda of Lazar
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.115
Поени од реакции
1.523
Ve zamoluvam za odgovori,najov dokument od 1918 godina na mojot dedo sestra posrednikot mi veli deka ne mozam so toj dokumet jad mu kazav znaci na mojot dedo sestra skam da dostavm plus dokumenti so ova i potvrda of Lazar
Смени си го посредникот.

Можеш.

Сето тоа поврзано со изводи/умреници (зависност дали се живи предците или не) и правец БККС кај Лазар.

Па топтан сите документи во Правда, во Софија.
 
Член од
29 септември 2018
Мислења
35
Поени од реакции
7
Смени си го посредникот.

Можеш.

Сето тоа поврзано со изводи/умреници (зависност дали се живи предците или не) и правец БККС кај Лазар.

Па топтан сите документи во Правда, во Софија.
Blagodarm na odgovorot i jas ce zacudiv koka slusnav uporno veli ne mozelo toa trebalo da bide moj pareddo ili baba mu kazav deka na mojot dedo e sestra toj veli ne toa si e veke na tvoj rizik bidejki sum od cico lani vo septemvri intervju i sakam da dostavam plus tie inace Ruse e posrenikot
 

Skylake

Не-дијагностициран коронаш
Член од
7 јули 2016
Мислења
422
Поени од реакции
509
Blagodarm na odgovorot i jas ce zacudiv koka slusnav uporno veli ne mozelo toa trebalo da bide moj pareddo ili baba mu kazav deka na mojot dedo e sestra toj veli ne toa si e veke na tvoj rizik bidejki sum od cico lani vo septemvri intervju i sakam da dostavam plus tie inace Ruse e posrenikot
Ако не влечеш директно корени од него/неа незнам како би можело. Ете гледаш дека одбиваат со чичко/вујко/тетка, јас незнам како би можело со на прадедо сестра, што е уствари исто како тетка, само уште подалечно. Ако до толку неможеш да најдеш солиден стар документ од твој директен предок, извади потврда од клубовиве, врз основа на твој директен предок.
 
Член од
28 мај 2019
Мислења
45
Поени од реакции
35
На интервју бев 28.06.2018,за документи незнам какви колку што знам од некое културно друштво така нешто


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dali e mozno da se dobie drzavjanstvo za edna godina od intervju. Od srce ti chestitam, so sreka da ti bide :)
 
На врв Bottom