Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Vaka:prv pat za bug.pasos podnesov Juni,2015.intervju Avgust 2016.na dopolnitelna od Noemvri 2017 do Januari 2019(godina i dva meseci).Od denes oficijalno odbien.prvicno preku striko.ko me stavija na dopolnitelna odnesov od klubon od Strumica.za istava postapka,шура ми zede pred eden mesec.toj nebese na dopolnitelna ko mene.cudesija.no comment[DOUBLEPOST=1550668141][/DOUBLEPOST]С'вет'т по гражданство не е уважил молбата Нјама категорични данни за наличието на в'зходјашт б'лгарин.
Stvarno nefer od nivna strana,ete i potvrda si im odnesol i pak odbien,samo dali licno ja dostavi potvrdata ili preku posrednik,zatoa sto nekoi posrednici lazat deka gi dostavile
 
Член од
1 април 2014
Мислења
285
Поени од реакции
186
пријател,,,,затоа што "не ти гори поднозе" речи фала богу,,,,има луге овде кој от тој (пасош) ЗАВИСИ/ДРЖАТ ЦЕЛА ФАМИЛИЈА,поз.срекно
Точно, не ми е зорт.
Само регуларно да си се тера процедурата и да се има трпение, секој ќе си добие (секаде постојат исклучоци а и Х фактори, но во глобала ќе биде).
 
Член од
20 февруари 2019
Мислења
1
Поени од реакции
1
Здраво на сите,

Денес имам промена на статус (интервју 16.09.2016, на финална бев од средината на јануари, значи околу месец дена), денес ми пишува дека сум одбиен.

С'вет'т по гражданство не е уважил молбата Нјама категорични данни за наличието на в'зходјашт б'лгарин.

Има ли некакви шанси да се поднесе жалба на оваа одлука или тоа е тоа?
 
Член од
1 април 2014
Мислења
285
Поени од реакции
186
Здраво на сите,

Денес имам промена на статус (интервју 16.09.2016, на финална бев од средината на јануари, значи околу месец дена), денес ми пишува дека сум одбиен.

С'вет'т по гражданство не е уважил молбата Нјама категорични данни за наличието на в'зходјашт б'лгарин.

Има ли некакви шанси да се поднесе жалба на оваа одлука или тоа е тоа?
Жалам.
Сподели ако можеш уште некој детал како на пример со што документи имаш поднесено и слично.
Јас мислам дека нема жалба, одлуката е дискреционо право на советот или вицепрезидентот.
Ќе мораш од ново целата процедура.
 
Член од
29 октомври 2017
Мислења
135
Поени од реакции
125
Stvarno nefer od nivna strana,ete i potvrda si im odnesol i pak odbien,samo dali licno ja dostavi potvrdata ili preku posrednik,zatoa sto nekoi posrednici lazat deka gi dostavile
Preku Jone tikvaron.dali ja imat odneseno,pojma nemam i nikogas nema da doznam.dva meseci go nema na tel.idiot nad idiotite
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Здраво на сите,

Денес имам промена на статус (интервју 16.09.2016, на финална бев од средината на јануари, значи околу месец дена), денес ми пишува дека сум одбиен.

С'вет'т по гражданство не е уважил молбата Нјама категорични данни за наличието на в'зходјашт б'лгарин.

Има ли некакви шанси да се поднесе жалба на оваа одлука или тоа е тоа?
So kakvi dokumenti podnese?[DOUBLEPOST=1550672407][/DOUBLEPOST]
Preku Jone tikvaron.dali ja imat odneseno,pojma nemam i nikogas nema da doznam.dva meseci go nema na tel.idiot nad idiotite
More greot da gi fati na tie posrednici sto parite gi zemaat a potoa se kriet telefon ne krevaat,a ako i ne ti ja ima odneseno potvrdata proklet da e
 
V

Voin_Na_Konj

Гостин
Preku Jone tikvaron.dali ja imat odneseno,pojma nemam i nikogas nema da doznam.dva meseci go nema na tel.idiot nad idiotite
Jone najgolem prevarant, dodeka ja terav procedurata preku nego bev 3 god. na dopolnitelna.. Koga go promeniv posrednikot koj dostavi potvrda od Bg zdruzenie ( bidejki Jone ne se javuvase na tel) , se promeni za 2 meseci vo finalna.
 
Член од
5 февруари 2018
Мислења
15
Поени од реакции
6
Хахахахаха,само да нема забуна после положителен статус имаш уште чекање да ти потпише Јотова,а во моментов има луѓе што чекаат 9 месеци за потпис -што досега во пракса небило,да се чека толку потпис откако ќе те одобрат.
Тоа го знам дека има уште за чекање но имам среќа јас кај милфиците можеби ќе пројде лесно таму хахахахах поздрав малку позитива да внесеме во темата[DOUBLEPOST=1550673694][/DOUBLEPOST]
Denes oficijalno odbien.jbg.vi posakuvam se najdobro na drugite
Главата горе брату што е тоа е, ако си го чекал пасошот за работа во странство пробувај со визи, поднесувај жалба во бг и тн.. Една врата се затвора три се отвараат. Поздрав
 
Член од
25 август 2014
Мислења
144
Поени од реакции
225
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
април 2016 интервју битола
лани ноември дополнителна
11 јануари финална
вчера положително
документи со пасош и лк од дедо
 
Член од
7 октомври 2018
Мислења
48
Поени од реакции
59
Здраво на сите,

Денес имам промена на статус (интервју 16.09.2016, на финална бев од средината на јануари, значи околу месец дена), денес ми пишува дека сум одбиен.

spodeli tekot na postapkata sto dokumenti bese ? i ako odnese potvrda od zdruzenieto -

dali ti sam ja odnese potvrdata od zdruzenieto ili posrednikot[DOUBLEPOST=1550675010][/DOUBLEPOST]licno jas preku posrednik lazov neviden od bitola MICO mi rece odnesol potvrda od zdruzenie i se komplet koga mu se javiv na lazar vo strumica proveriv nemalo ni izvadeno potvrda od zdruzenie a kamoli da bide odnesena. potoa licno odnesov posmrtnici od dedo pred 1900 i potvrda od zdruzenie
 
Член од
12 септември 2018
Мислења
132
Поени од реакции
201
prijatel moj denes odbien , so dokumenti preku cicko i potvrda od BK ( se somneva deka e taka poradi roditel sto e pripadnik na tajnite sluzbi..)nekoj so vakvoiskustvo ?
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
So ogled deka pocnaa clenovi da kazuvaat deka se odbieni od sovet bi ve zamolil na tie so bevte so rok do februari i mart 2018 da dostavite dopolnitelni dokumenti da spodelite kako ste pominale na sovet koke vi se smenit i sto dokumenti ste predale kako dopolnitelni.
 
Член од
29 октомври 2017
Мислења
135
Поени од реакции
125
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
април 2016 интервју битола
лани ноември дополнителна
11 јануари финална
вчера положително
документи со пасош и лк од дедо
Abe bo pravo si za se,taka e ali 4 god da cekas za da go vidis statusot odbien,boli[DOUBLEPOST=1550675646][/DOUBLEPOST]
Тоа го знам дека има уште за чекање но имам среќа јас кај милфиците можеби ќе пројде лесно таму хахахахах поздрав малку позитива да внесеме во темата[DOUBLEPOST=1550673694][/DOUBLEPOST]
Главата горе брату што е тоа е, ако си го чекал пасошот за работа во странство пробувај со визи, поднесувај жалба во бг и тн.. Една врата се затвора три се отвараат. Поздрав
Vo pravo si potpolno,ali da cekas 4 god i da vidis status"odbien"boli.so vizi e potesko ako ne si deficitaren kadar.ke ja probam i taa opcija pa ke vidime sto ke bide
 
Член од
28 февруари 2018
Мислења
140
Поени од реакции
233
So ogled deka pocnaa clenovi da kazuvaat deka se odbieni od sovet bi ve zamolil na tie so bevte so rok do februari i mart 2018 da dostavite dopolnitelni dokumenti da spodelite kako ste pominale na sovet koke vi se smenit i sto dokumenti ste predale kako dopolnitelni.
ZNACII JAS BEV SO DOKUMENTI OD 1 BRATUCED .. I VRATEN NA DOPOLNITELNA ... POSREDNIKOT MI E OD BUGARIJA .. 100 PATI MI RECE MORAS DA IZVADIS POTVRDA OD KLUBOT NA LAZAR I LICNOO !!! KJE SI JA DOSTAVIS NA SALTER ... POSO ON NE BIL KAKO SITE DRUGI POSREDNICI DA LAZAT.. I DA NE BIDAM U NEVERUVANJE.. POMINA 1 GODINA OD DOSTAVUVANJETO .. SEGA SUM NA POTPIS OD VICEPREZIDENTA 1 MESEC ... STO PONATAMU GOSPOD ZNAE ..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom