Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Od denes sum staven na dopolnitelna proverka, posle 2 meseci na finalen status. Posle 3 nedeli od koga mi se smena vo finalen status, podnesov svoevolno dop. dokimenti- potvrda od BKKS, bez predhodno da mi pobaraat takvi dokumenti. Inace sum so poteklo od bratuced. Prasanje: Dali ne mi se razgledani dop. dokumenti ili po procedura mora da se odi so vakov status?! Ve molam za odgovor i vashi iskustva (((p.s: dopolnitelnite dokumenti gi odnesov i gi predadov jas licno vo ministerstvo za pravda vo Sofija i pred mene gi azurira vo kompj. sistem deka sum gi predal kako dop. dokumenti)))
Lele stvarno ne znam dali ti se razgledani a ne mi se veruva nekoj tolku upaten da ima.na forumov ako ima nekoj ubavo ke bide da ti pise. koga bese na intervju ?
 
Член од
4 октомври 2017
Мислења
178
Поени од реакции
127
Denes promena vo : Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија . broj 36../2014[DOUBLEPOST=1532360529][/DOUBLEPOST]Nekoj da kazi kolku se ceka za potpis pozz
Cestititam so kakvi dokumenti bese drugar.??
 
Член од
25 април 2018
Мислења
46
Поени од реакции
80
Здраво, планирам овие денови да одам да проверам лично дали тој мојот посредник навистина ги доставил дополнителните документи, па сакам да прашам каде се проверува и дали работат или се на годишен ? Ви благодарам[/QUOTE Rabotaat, ne se na kolektiven ,..... tie od DABC kade sto se podnesuvaat dokumenti se na kolektiven od 1 avgust nekade do kraj na Avgust ...... ovaa e zgradata i adresata kade sto treba da proveris --->
[DOUBLEPOST=1532379188][/DOUBLEPOST]
Lele stvarno ne znam dali ti se razgledani a ne mi se veruva nekoj tolku upaten da ima.na forumov ako ima nekoj ubavo ke bide da ti pise. koga bese na intervju ?
21 Mart 2017 - Bitola
 

Attachments

Член од
4 октомври 2017
Мислења
178
Поени од реакции
127
posle 5 godini chekanje denes molbata ne mi e uvazena 2014 intervju ....prokleti da se
Zal mi e drugar, gledam kako mene si vo cekanjeto, dolgo vreme na dopolnitelna od 25Maj na finalna i sega losa vest Posle dva meseci, jas od 20 juli sum na finalna, se nadevam na podobro. Kazi mi so kakvi dokumenti bese???[DOUBLEPOST=1532379924][/DOUBLEPOST]
sveto krstenie orginal
Dva meseci trebase od finalna vo polozitelno??? Taka??
 
Член од
5 јуни 2018
Мислења
55
Поени од реакции
24
Dali ste zapoznaeni so edna posrednicka od dopolnitelna za 6 m moze da ti zavrsi na potpis. .dali ima nekoj iskustvo okolu 800 e cini..nekoi dosta ja pofalija
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Od denes sum staven na dopolnitelna proverka, posle 2 meseci na finalen status. Posle 3 nedeli od koga mi se smena vo finalen status, podnesov svoevolno dop. dokimenti- potvrda od BKKS, bez predhodno da mi pobaraat takvi dokumenti. Inace sum so poteklo od bratuced. Prasanje: Dali ne mi se razgledani dop. dokumenti ili po procedura mora da se odi so vakov status?! Ve molam za odgovor i vashi iskustva (((p.s: dopolnitelnite dokumenti gi odnesov i gi predadov jas licno vo ministerstvo za pravda vo Sofija i pred mene gi azurira vo kompj. sistem deka sum gi predal kako dop. dokumenti)))
Dopolnitelen dok - dopolnitelna proverka... taka mu idet po logika
 
Член од
24 јули 2018
Мислења
4
Поени од реакции
10
Denes mi se promeni statusot vo: ,,По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство." ... brojceto od intervjuto mi e 6712/2014...skoro 2 godini bev na dopolnitelna... imam dokumenti odneseno od vujko mi(ima bg drzavjanstvo) i plus uverenie od klubot od Strumica... sto mislite... bi pominal li so ovie dokumenti? pozz do site
 
Член од
18 октомври 2017
Мислења
17
Поени од реакции
4
Да ве замолам за одговор...
Дали е доволно да се поднесат документи од предок со 100% бугарско село или мора и потврда од друштвото во Струмица да се вади (врз основа на тие документи), БККС или како и да беше...? Ако мора, да ме упатите како да го најдам/исконтактирам друштвото, посредникот не знае да ме упати.
 
Последно уредено:
Член од
21 октомври 2017
Мислења
252
Поени од реакции
277
Да ве замолам за одговор...
Дали е доволно да се поднесат документи од предок со 100% бугарско село или мора и потврда од друштвото во Струмица да се вади (врз основа на тие документи), БККС или како и да беше...? Ако мора, да ме упатите како да го најдам/исконтактирам друштвото, посредникот не знае да ме упати.
samo star dokument ako imas se drugoe prevara .
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Да ве замолам за одговор...
Дали е доволно да се поднесат документи од предок со 100% бугарско село или мора и потврда од друштвото во Струмица да се вади (врз основа на тие документи), БККС или како и да беше...? Ако мора, да ме упатите како да го најдам/исконтактирам друштвото, посредникот не знае да ме упати.
Ако посредникот тоа не го знае да ти ги врати парите.Види си на интернет контакт информации од БККС-Бугарски Културен Клуб Скопје,и јависе на тел. тие ќе ти кажат што треба и како,значи мора тој клубот да ти издаде потврда и потоа таа потврда соси изводите ги носиш во МП,имаш и друг клуб МБП-Македонско Бугарско Пријателство.
 
Член од
18 октомври 2017
Мислења
17
Поени од реакции
4
samo star dokument ako imas se drugoe prevara .
Јас прашувам за ова, така да, ми треба информација поврзана со истото.[DOUBLEPOST=1532435103][/DOUBLEPOST]
Ако посредникот тоа не го знае да ти ги врати парите.Види си на интернет контакт информации од БККС-Бугарски Културен Клуб Скопје,и јависе на тел. тие ќе ти кажат што треба и како,значи мора тој клубот да ти издаде потврда и потоа таа потврда соси изводите ги носиш во МП,имаш и друг клуб МБП-Македонско Бугарско Пријателство.
Само што ѕвонев на бројов 034 550 898, ми вели дека е непостоечки, а е единствениот кој што го најдов на интернет...
 
Последно уредено:
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Denes mi se promeni statusot vo: ,,По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство." ... brojceto od intervjuto mi e 6712/2014...skoro 2 godini bev na dopolnitelna... imam dokumenti odneseno od vujko mi(ima bg drzavjanstvo) i plus uverenie od klubot od Strumica... sto mislite... bi pominal li so ovie dokumenti? pozz do site
Добро би било да споделиш кога е роден предокот на основ на кој ти е издадено уверението и дали селото кадешто е роден во тој период било со 100% бугарско население!Ако е така,тогаш мислам дека има некаква шанса!
Би било добро да споделиш на форумов кога ќе имаш било каква промена на статус!
Да ве замолам за одговор...
Дали е доволно да се поднесат документи од предок со 100% бугарско село или мора и потврда од друштвото во Струмица да се вади (врз основа на тие документи), БККС или како и да беше...? Ако мора, да ме упатите како да го најдам/исконтактирам друштвото, посредникот не знае да ме упати.
Извади си потврда од БККС! Само изводи преведени и легализирани не ти врши работа.Со потврдата барем имаш некакви шанси!Контакт број од Лазар Младенов 071239202!
 
Член од
18 октомври 2017
Мислења
17
Поени од реакции
4
Извади си потврда од БККС! Само изводи преведени и легализирани не ти врши работа.Со потврдата барем имаш некакви шанси!Контакт број од Лазар Младенов 071239202!
Фала ти најмногу! Се јавив, се информирав. После тоа, се поднесува само потврдата или пак и изводите?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom