Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Член од
22 август 2011
Мислења
326
Поени од реакции
346
Се отвори конечно!
Еве што стои и на моето и на бројчето на маж ми.
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Позитивен исход значи, така? Ауууу не ми се верува.
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
34
Поени од реакции
32
Се отвори конечно!
Еве што стои и на моето и на бројчето на маж ми.
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Позитивен исход значи, така? Ауууу не ми се верува.

Ова значи пред или по нова година ќе си имаш пасош на рака :P :P :P :P :P[DOUBLEPOST=1476000442][/DOUBLEPOST]Вчера се видов со двајца долгогодишни посредници и чисто онака информативно рекоа дека сите што се од 2013 ќе земат бг државјанства без проблем, доколку документите им се во реди го минале добро интервјуто , без разлика дали имаат или немаат дополнителни документи, а за оние прекратените нели како што се спомнува адвокати ова она да се одело...ништо не се знае што може да биде затоа што до сега ни со молба ни со жалба ниту со стар документ од баба дедо никој не е вратен назад во процедура одкако е прекратен(имало само неколку случаеви одобрени ама претходно грешка во министерството, не знам нешто како не прегледани документи појма немам)
 
Последно уредено:
Член од
17 август 2016
Мислења
496
Поени од реакции
573
Ова значи пред или по нова година ќе си имаш пасош на рака :P :P :P :P :P[DOUBLEPOST=1476000442][/DOUBLEPOST]Вчера се видов со двајца долгогодишни посредници и чисто онака информативно рекоа дека сите што се од 2013 ќе земат бг државјанства без проблем, доколку документите им се во реди го минале добро интервјуто , без разлика дали имаат или немаат дополнителни документи, а за оние прекратените нели како што се спомнува адвокати ова она да се одело...ништо не се знае што може да биде затоа што до сега ни со молба ни со жалба ниту со стар документ од баба дедо никој не е вратен назад во процедура одкако е прекратен(имало само неколку случаеви одобрени ама претходно грешка во министерството, не знам нешто како не прегледани документи појма немам)
Ova sho go kaza, deka e resheno site od 2013 imale nemale i sho ti ja znam, deka ce se vracat nazad, e rezultat na tie prekratenite brat. Da ne beja tie, nemashe da se digne toj sho treba i da pregovara i da se dojde do vakvite reshenija. Ushe togash imaja izjaveno od najvisokite organi deka site prekrateni che se vracaat nazad vo procedura po administrativen pat. Zato, ne zborvaj mnogu, i ne poslushvaj mnogu od sekoj eden, rekol, pa kazal, pa cul pa prenel... tuku citaj i slusaj sho veli sluzhbenata strana, taja sho e odgovorna i merodavna da kazhit.
 
Член од
16 септември 2010
Мислења
34
Поени од реакции
32
Ova sho go kaza, deka e resheno site od 2013 imale nemale i sho ti ja znam, deka ce se vracat nazad, e rezultat na tie prekratenite brat. Da ne beja tie, nemashe da se digne toj sho treba i da pregovara i da se dojde do vakvite reshenija. Ushe togash imaja izjaveno od najvisokite organi deka site prekrateni che se vracaat nazad vo procedura po administrativen pat. Zato, ne zborvaj mnogu, i ne poslushvaj mnogu od sekoj eden, rekol, pa kazal, pa cul pa prenel... tuku citaj i slusaj sho veli sluzhbenata strana, taja sho e odgovorna i merodavna da kazhit.
Така нека биде... сите да си дочекате како нас
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
735
Поени од реакции
452
во ред но ако прочиташ неколку страни наназад ке видиш дека минимум 20 души велат добив без никакви дополн.документи и потврди,,незнам веке што да мислам претходно мислев дека имаат некаков ред,,навистина незнам ХАОС,,кој јаде кој пие кој плаќа?!?!![DOUBLEPOST=1475978720][/DOUBLEPOST]
тоа е баш ФИНО,а ти кажа ли причина за тоа!!!
NE NE SAMO TOA TEBE KOA TI E INTERVJUTO
 
Член од
24 септември 2015
Мислења
164
Поени од реакции
120
Се отвори конечно!
Еве што стои и на моето и на бројчето на маж ми.
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Позитивен исход значи, така? Ауууу не ми се верува.
Koj broj si
 
Член од
18 септември 2016
Мислења
28
Поени од реакции
11
Drustvo, jel imao neko iskustva sa kupovinom i registrovanjem kola u bugarskoj, sa sluzbenom adresom - Lege 6? Posto to nije neka prava adresa, imamo li pravo sa njom da registrujemo auto, ili moramo da prijavimo neku drugu,kod porodice na primer? Pozdrav! :)
 
Член од
31 август 2016
Мислења
18
Поени од реакции
16
I sega treba prevedena vencanica pri slikanje ili ne?
Nekoj zenet ili mazena da bila na slikanje skoro?
 
Член од
11 септември 2016
Мислења
52
Поени од реакции
10
i kaj mene stoi
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
od sea kolku vreme da ocekuvam?
intervju projdov fevruari 2016
Izvini Ians velis si bil na intervju feb 2016 a prepiskata ti e obrazovana 2015, kako e toa mozno ? Jas bev na intervju noemvri 2015, a prepiskata mi e obrazovana 2016 vo feb .Na koj datum e tvojata prepiska obrazovana , ako mozis da spodelis ?
Blagodaram
 
Член од
23 октомври 2014
Мислења
84
Поени од реакции
38
Се отвори конечно!
Еве што стои и на моето и на бројчето на маж ми.
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Позитивен исход значи, така? Ауууу не ми се верува.
Честито Ч) ако може бројчето да ни го кажеш? поззз
 
На врв Bottom