Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 август 2016
Мислења
55
Поени од реакции
97
нереков дека ЛАЖЕЖ,,,,,само немие јасно зошто тогаш мене ми бараат тристаилјади документи а други гледам земаат пасоши на жимимајка...сепак мое мислење дека има нешто што ваквите случаеви не кажуваат или потплатиле некого или е нешто друго....гледам во моментов добиваат само со стари документи или први братучеди.....

Ova moeto e cista srekja da recam.Za dugite nezz kako im imaat odobreno za mene mozam da kazam.I mene mi se smeni statusot da dostavam dopolnitelni dok za dokazuvanje poteklo I nisto ne dostaviv bidejki nemav i potvrdi nikakvi ne izvadiv.Ostaviv maz mi da zeme pa da podavam jas potoa na osnova kako sopruga negova.Nikogo nemam potkupeno,ni pari pod raka dadeno preku preku posrednik sum,koj me kostase 250 evra,100 na pocetokot,koga ja pocnuvav procesurata koga bev bg za podavanje dok,I uste 150 od koga go pominav intervjuto.Sega od ko mi go potpisaa ukazot se slusnav so nego,toj mi rezervirase termin za podignuvanje ukaz,za koj treba licno da go podignam.Od ko ke go podignam ke mu go dadam I ke mu dadam 100-120 evra toj ja brka cela procedura posle,jas pak ke se pojavam za slikanje za pasos koj nema da go cekam tuku toj ke mi go donese vo mk.Ovave moeto iskustvo so bg pasos.
 
Член од
31 август 2016
Мислења
18
Поени од реакции
16
Барам Двајца прилепчани, битолчани евентулно и кавадарчани и крушевчани за да одиме на 24 октомври во Софија со кола. 1500 денари повратна од Прилеп. Пишете во порака
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
NOVOST se vidov preska so posrednikot mi kaza deka ima promeni na datumite za intervju moze da bide PORANO ILI POKASNO prezakazano mi kaza ednas nedelno da si proveruvam
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
i kaj mene stoi
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
od sea kolku vreme da ocekuvam?
intervju projdov fevruari 2016
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Ova moeto e cista srekja da recam.Za dugite nezz kako im imaat odobreno za mene mozam da kazam.I mene mi se smeni statusot da dostavam dopolnitelni dok za dokazuvanje poteklo I nisto ne dostaviv bidejki nemav i potvrdi nikakvi ne izvadiv.Ostaviv maz mi da zeme pa da podavam jas potoa na osnova kako sopruga negova.Nikogo nemam potkupeno,ni pari pod raka dadeno preku preku posrednik sum,koj me kostase 250 evra,100 na pocetokot,koga ja pocnuvav procesurata koga bev bg za podavanje dok,I uste 150 od koga go pominav intervjuto.Sega od ko mi go potpisaa ukazot se slusnav so nego,toj mi rezervirase termin za podignuvanje ukaz,za koj treba licno da go podignam.Od ko ke go podignam ke mu go dadam I ke mu dadam 100-120 evra toj ja brka cela procedura posle,jas pak ke se pojavam za slikanje za pasos koj nema da go cekam tuku toj ke mi go donese vo mk.Ovave moeto iskustvo so bg pasos.
во ред но ако прочиташ неколку страни наназад ке видиш дека минимум 20 души велат добив без никакви дополн.документи и потврди,,незнам веке што да мислам претходно мислев дека имаат некаков ред,,навистина незнам ХАОС,,кој јаде кој пие кој плаќа?!?!![DOUBLEPOST=1475978720][/DOUBLEPOST]
NOVOST se vidov preska so posrednikot mi kaza deka ima promeni na datumite za intervju moze da bide PORANO ILI POKASNO prezakazano mi kaza ednas nedelno da si proveruvam
тоа е баш ФИНО,а ти кажа ли причина за тоа!!!
 
Последно уредено:
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Posle kolku vreme id intervju ti pisuva По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.

Uste dva cekora do pasos toa znaci ovaa
7 meseci od intervju do ovakov status
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
jas sum brojce 88**/2015 so intervju vo fevruari 2016.[DOUBLEPOST=1475984857][/DOUBLEPOST]
Чудно.. Штом си бил Февруари 2016 на интервју мора да имаш пин кој што е од 5-6 бројки..



Во процедура за сгласвање с инститициите.
vo pravo bese,mu pisav na petar od ministerstvo i mi go prati 6 cifreniot PIN
 
Последно уредено:
Член од
25 август 2016
Мислења
438
Поени од реакции
317
i kaj mene stoi
По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.
od sea kolku vreme da ocekuvam?
intervju projdov fevruari 2016
Batko, finalna od 1-4 meseci kaj sekoj e razlicno. Posle toa ako te odobrat cekas potpis uste max 90 dena sto znaci uste mesec ipol i posle brkanje raboti uste mesec i taka ... 6 meseci minimun kako od sala, ne se zalazuvaj za pomalce bidi realen.
 
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Batko, finalna od 1-4 meseci kaj sekoj e razlicno. Posle toa ako te odobrat cekas potpis uste max 90 dena sto znaci uste mesec ipol i posle brkanje raboti uste mesec i taka ... 6 meseci minimun kako od sala, ne se zalazuvaj za pomalce bidi realen.
ama od finalna moze da ima 3 rezultati
odobren
odbien
dopolnitelna
taka?
 
Член од
26 јануари 2016
Мислења
67
Поени од реакции
73
Дали има некој кој е вратен од прекратените од 2013 (кога масовно ги кратеа годинава во јуни) на кој начин е вратен и преку кој ?
Знам дека има адвокати од Софија (Росен и ...)кои поднесуваат молби, но дали има одговор по тие молби и како се решени?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom