Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
2 февруари 2019
Мислења
162
Поени од реакции
319
Јас бев преку Камелија од Скопје што има канцеларија спроти Амбасада, се беше ОК но ме убедуваше дека дополнителни не требало да носам пак во Министерство за Правда. Овде дознав дека мора да се носи и лично однесов. Многу други што не однесоа ги одбија, јас добив указ и сега чекам ЕГН но сега најдов друг посредник :sneaky:
 
Член од
21 октомври 2016
Мислења
520
Поени од реакции
670
Јас бев преку Камелија од Скопје што има канцеларија спроти Амбасада, се беше ОК но ме убедуваше дека дополнителни не требало да носам пак во Министерство за Правда. Овде дознав дека мора да се носи и лично однесов. Многу други што не однесоа ги одбија, јас добив указ и сега чекам ЕГН но сега најдов друг посредник :sneaky:
Камелија заеба многу луѓе со пополнување на документи, во декларацијата им пишувала македонци како националност.
 
Член од
4 октомври 2020
Мислења
105
Поени од реакции
249
Здраво на сите!

Едно нешто што приметив тука е дека секој знае некој посредник што не е ок а не сака да го каже кој е!
Тоа е многу себично од ваша страна бидејќи не помагате на другите да се заштитат од таквите туку ги пуштате низ вода како вие што сте се изгореле!

Друго, никој не одговара на прашањата на пример колку ве кошта одредена процедура, пример од указ за егн и пасош колку ви бараат посредниците.

Тука само се пишува за дај молбата или контакт од амбасадата или броеви на укази што се супер информации но пишувајте ги и оние побитните, кој лаже, кој заебува за да не губат луѓето време и пари со нив.

Не бидете дволични и себични!

Поздрав
Mojot posleden posrednik mi zema 200 eur od ukaz do pasos vo raka. E dobro pasosot se uste go nemam vo raka, cekam egn. Jas treba da odam samo na slikanje vo Sofija, on kje mi gi donese i pasosot i lk. Prethodniot ne me odra so pari ama ne se ni grizese za da mi kaze za dop dok, za toa doznav od tuka, pa go angazirav posledniov posrednik koj eve kje me vodi do kraj. No, kje skoknam da mu go spomenam imeto, bidejkji site go znaat ama ne od ova zanimanje - posrednistvo, a mislam i deka ja nauci lekcijata od mene, zasto mu kazav zosto ne prodolzuvam so nego. Sigurna sum deka ne ja pravi istata greska, povekje. A, za posledniov samo pofalni zborovi, imeto mu go doznav od Lazar od Strumica, sosema slucajno, kako od Gospod ispraten. Na krajot na denot parite ne se tolku vazni, kolku sto bi bilo vremeto izgubeno, zatoa sto nekoj posrednik ne znael ili namerno premolcal nesto vo postapkata. Vremeto so pari ne se kupuva. Srekjno na site!
 

porchmonkey

Админ
Член од
28 мај 2016
Мислења
83
Поени од реакции
35
Mojot posleden posrednik mi zema 200 eur od ukaz do pasos vo raka. E dobro pasosot se uste go nemam vo raka, cekam egn. Jas treba da odam samo na slikanje vo Sofija, on kje mi gi donese i pasosot i lk. Prethodniot ne me odra so pari ama ne se ni grizese za da mi kaze za dop dok, za toa doznav od tuka, pa go angazirav posledniov posrednik koj eve kje me vodi do kraj. No, kje skoknam da mu go spomenam imeto, bidejkji site go znaat ama ne od ova zanimanje - posrednistvo, a mislam i deka ja nauci lekcijata od mene, zasto mu kazav zosto ne prodolzuvam so nego. Sigurna sum deka ne ja pravi istata greska, povekje. A, za posledniov samo pofalni zborovi, imeto mu go doznav od Lazar od Strumica, sosema slucajno, kako od Gospod ispraten. Na krajot na denot parite ne se tolku vazni, kolku sto bi bilo vremeto izgubeno, zatoa sto nekoj posrednik ne znael ili namerno premolcal nesto vo postapkata. Vremeto so pari ne se kupuva. Srekjno na site!
Lazar Mladenov? kako da go kontaktiram ako znaesh
 
Член од
22 март 2019
Мислења
147
Поени од реакции
131
@Tina Gjo , @Aleksandar92 - дечки, на иста адреса пративме за во Средец, така? Од кај толку чекање за вас?

Столична обштина
Pајон "Средец"
гр. Софија 1000
yл. "Леге" № 6
Р. Б'лгарија

^е она што јас го напишав на тоа листот.
5ti mesec vekje :(
Автоматски споено мислење:

@Meh , vaka treba da se prijavi adresata za vo licna karta j pasos, a ne samo Lege 6 Sofija, Bulgarija?
Screenshot_20210306-205824_Messenger.jpg
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh
Член од
28 октомври 2019
Мислења
266
Поени од реакции
523
Камелија заеба многу луѓе со пополнување на документи, во декларацијата им пишувала македонци како националност.
[/QUOTE. Mislis za narodnost bidejki tamu treba da stoi bugarin kaj grafata za narodnost site clenovi bugari da se napravat a nacionalnost e sosema
Drugo
 
Член од
7 март 2021
Мислења
17
Поени од реакции
7
Zdravo
Ke ve molam dali nekoj ima iskustvo so ova? Dali mozam da podneaam zalba?I dali imate nekoj dobar posrednik
Mojot nazalost ne dostavil dopolnitelni dokumenti koi bea potrebni
Автоматски споено мислење:

IMG_20210307_102249.jpg
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Член од
7 март 2021
Мислења
1
Поени од реакции
0
Zdravo da prasam ova nedela ke odam za sofija za podiganje ukaz koja e procedurata natamu za pasos i licna karta preku sofija fala vi mnogu
Автоматски споено мислење:

Kolku vreme ke se ceka preku sofija
 
Последно уредено:
Член од
1 ноември 2018
Мислења
125
Поени од реакции
193
@Tina Gjo , @Aleksandar92 - дечки, на иста адреса пративме за во Средец, така? Од кај толку чекање за вас?

Столична обштина
Pајон "Средец"
гр. Софија 1000
yл. "Леге" № 6
Р. Б'лгарија

^е она што јас го напишав на тоа листот.
Da na ista adresa. Toa kazuvam drugarite sto bea so soprugot vo ist den go zedoa ukazot na 24.11 i niv im stigna pismoto na 22.02 na mojot soprug seuste ne. Neznam kako e mozno ova
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh
Член од
11 декември 2019
Мислења
109
Поени од реакции
119
Dali nekoj go ima formularot za vo ambasada za podiganje na ukaz treba za 2 nedeli da odam
 

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
Ako moze kontakt od nekoj dobar posrednik. Jas bev preku Gjoko od Skopje.
Od pred 2 godini go nema ne se javuva na telefon. Covekot e trci lazi
Истиот статус и јас го добив пред извесен период, мојот стар посредник не ги однел дополнителните документи (Ацо од Охрид) иако ми зема пари и се колнеше документите се однесени. Рече ќе ми јавел као изненаден што не сум поминал у положително, по две недели го барав да му се заблагодарам за услугата, но не крева. Требаше да го послушам @miskolo кога коментираше да се носат дополнителните док. лично, затоа сега верба во никого. Процедурата ја терам со нов посредник по препорака од прва рака.
 
Член од
7 март 2021
Мислења
17
Поени од реакции
7
Istata situacija i kaj mene. Jas ke probam da napisam zalba pa ke kazam sto se slucilo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom