Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
22 јануари 2020
Мислења
187
Поени од реакции
464
Сега на пописот треба Бугари да се изјасниме? За да добиеме пасош?
Ne germanec za da dobies germanski...ostaj tie kamuflazi i bezveza zborenje , nema nikakva vrska toa so dobivanjeto , odsekogas davale i ke davaat pasosi
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Brakja ima li promena vo polozitelno nekoj od Maj 2019 intervju. Prejku roditel 20 dekemvri 2020 finalna do kaj se stignati?
Имаш уште +2 месеци чекање (ништо чудно и 3 да фати). Следи го списокот (погоре) да гледаш до кој датум се стигнати.
Сега на пописот треба Бугари да се изјасниме? За да добиеме пасош?
Едното со другото не е поврзано. Можеш како сакаш да се пишеш кај нас, нема да ти направи разлика.
 
Последно уредено:
Член од
30 декември 2019
Мислења
62
Поени од реакции
148
Decki, koja e normalna cena sto posrednicite treba da ja baraat od EGN do pasos u raka?
 
Член од
7 ноември 2020
Мислења
187
Поени од реакции
191
0 evra, sam/a mozes da sredis preku amabsada, eventualno so pcr vo sofija, nemas guzvi se sreduva brzo, dosta se usluzlivi vo Sofija. P.S pari po posrednik se dzabe frleni pari. Pozz.
Od takvi kako tebe pametni cveta Bugarija....kako ke izvadi maticen broj sama so posrednik za 1 den imas maticen!
 

Щипянецъ

македонски Бугарин
Член од
21 декември 2011
Мислења
1.378
Поени од реакции
544
Сега на пописот треба Бугари да се изјасниме? За да добиеме пасош?
Не верувај во тоа. Се изјасни како што се чувствуваш. Ако немаш документи за бугарско потекло, нема да добиеш државјанство независно како си се изјаснил.
 
Член од
1 март 2021
Мислења
338
Поени од реакции
758
Минатата недела земав удостоверение за државјанство од Битола, сега требало да чекам да ми извадат матичен број.
Колку време се чека за тоа?
 
Член од
17 декември 2020
Мислења
32
Поени од реакции
62
Минатата недела земав удостоверение за државјанство од Битола, сега требало да чекам да ми извадат матичен број.
Колку време се чека за тоа?
Bratu so treba za podiganje drzavjanstvo za vo Bitola dali odi na termin ili ne
 

Kajgana Shop

На врв Bottom