Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
25 октомври 2019
Мислења
22
Поени од реакции
12
прелистај неколку страни наназад ќе најдеш мобилен од конзулатот.
075282724 - Konzulat , megjutoa sekoj den zvonam prethodnive tri nedeli, nikoj ne kreva, ili mi spustaat.
Автоматски споено мислење:

Dali nekoj ceka da podigne pasos od konzulat vo Bitola, a se slikal vo oktomvri? Nie cekame od 15.10
 
Член од
29 ноември 2018
Мислења
32
Поени од реакции
41
Здраво на сите.
Сакам да прашам. Пуштив молба за указот да ми стигне во амбасада во скопје
моментално ми се смени за резервација ама ова е за Софија термини.
Дали треба да чекам и да ми се смени дека е пратен указот во скопје или не ми е дозволено? Screenshot_20201215_122200_com.android.chrome.jpg
 
Член од
20 август 2020
Мислења
16
Поени од реакции
23
Здраво на сите.
Сакам да прашам. Пуштив молба за указот да ми стигне во амбасада во скопје
моментално ми се смени за резервација ама ова е за Софија термини.
Дали треба да чекам и да ми се смени дека е пратен указот во скопје или не ми е дозволено? Прегледај го приврзокот 277305
Sistemska greska,rabotat na modifikacija na sistemot taka da ne cepkajte ke vi stigne na status deka vi e isprrateno udostoverenieto vo konzulat
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Se ceka vo izvestuvanje : palekrstic odgovori na temata , i da mi go razubave denot
Автоматски споено мислење:

Se ceka vo izvestuvanje : palekrstic odgovori na temata , i da mi go razubave denot
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
215
Поени од реакции
231
Se ceka vo izvestuvanje : palekrstic odgovori na temata , i da mi go razubave denot
Автоматски споено мислење:

Se ceka vo izvestuvanje : palekrstic odgovori na temata , i da mi go razubave denot
gledam deka si na red za Ukaz pa drugar sam proveruvaj si :)
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
E sea posto sme zae*ani i nie od juni i vie od maj so Ukazi i site drugi statusi preostanuva da si ja zapeeme onaja narodnata bugarska :) 'Не ставаш б'лгарин за една ношт" ( бугар не се станува преку вечер) :P
 
Член од
11 март 2019
Мислења
49
Поени од реакции
76
Zdravo prasuvam za eden prijatel, toj e 3 juni polozitelno 22xxx prepiska, a ima na forumot lugje so se 20juni polozitelno a 17xxx prepiska. Dali so ukazite odat po prepiski ili po data na polozitelno i dali ima nekoj drug so 22xxx prepiska vo juni
 
Член од
28 јуни 2008
Мислења
101
Поени од реакции
57
gledam deka si na red za Ukaz pa drugar sam proveruvaj si :)
[/QUO od juni dva mesec sme sigurno tek fevruari kao so mi sedi treba da proveruvame :)
Автоматски споено мислење:

Zdravo prasuvam za eden prijatel, toj e 3 juni polozitelno 22xxx prepiska, a ima na forumot lugje so se 20juni polozitelno a 17xxx prepiska. Dali so ukazite odat po prepiski ili po data na polozitelno i dali ima nekoj drug so 22xxx prepiska vo juni
21xxx juni polozitelno
 

Kajgana Shop

На врв Bottom