Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Автоматски споено мислење:
Ima nekoj nov update na google kade na stranata za proverka i statusite se so crveni bukvi ,a za onie koi se vkluceni vo ukaz a se preku Sofija direkno gi vodi na zakazuvanje termin bez da pisuva status .
 
Член од
24 септември 2019
Мислења
13
Поени од реакции
40
Mnogu blagodarnost do palekrstic i za site sto doprinesovte rabotite da stanat pojasni za site nas koi se gusevme od dezinformacii ! Bravo za trudot i posvetenosta !
 
Член од
26 април 2020
Мислења
78
Поени од реакции
141
Decki imam edno prasajne ne e povrzano so mene tuku so edno drugarce moe...
Vaka znaci toj so posrednik imat pocnato procedura 11 April 2019 bill sofija prv pat i posrednikot mu kazal deka za 9 meseci ke se ojt na intervju arno ama poradi koronava izgl se odlozilo no sepak nego go interesirat skoro 2 godini se vo prasajne 1 i pol koga bi bil sledno za intevju spored vas dali imate nekoja info bi mu bilo od korist ....??? Fala od napred
 
Член од
29 април 2020
Мислења
283
Поени од реакции
502
Автоматски споено мислење:
Proveri net mora da moze site prikacuvame sliki :) ili copiraj textot za da moze da vidat i clenovite da ako moze da se pomogne. Fala na pozrtvuvanost izvini so te masiram ali za tvoe dobro.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
29 април 2020
Мислења
283
Поени од реакции
502
Decki imam edno prasajne ne e povrzano so mene tuku so edno drugarce moe...
Vaka znaci toj so posrednik imat pocnato procedura 11 April 2019 bill sofija prv pat i posrednikot mu kazal deka za 9 meseci ke se ojt na intervju arno ama poradi koronava izgl se odlozilo no sepak nego go interesirat skoro 2 godini se vo prasajne 1 i pol koga bi bil sledno za intevju spored vas dali imate nekoja info bi mu bilo od korist ....??? Fala od napred
Tasko imam isti slucaj so kumasinot i moj drugar pocnata procedura kraj na 2018 , seuste nema ni I od intervju.
Neznam dali e zaglaveno ili se somnevaat deka ne postoi nikakva procedura.
Probajte na telefon javete se videte dali voopsto postoi postalka za takov covek so toj EMBG.
Ali nz moze drugive ke pomognat ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
26 април 2020
Мислења
78
Поени од реакции
141
Tasko imam isti slucaj so kumasinot i moj drugar pocnata procedura kraj na 2018 , seuste nema ni I od intervju.
Neznam dali e zaglaveno ili se somnevaat deka ne postoi nikakva procedura.
Probajte na telefon javete se videte dali voopsto postoi postalka za takov covek so toj EMBG.
Ali nz moze drugive ke pomognat ...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Daa te svajkam mene mi bese prasajneto dali voopsto se ojt na intervjuu momentalno dali funkcionirat to radi koronava sofija ili bitola ??? Dek ne e normalno 2 godini drugarcevo da cekat za intevju za da vidit dali e neso so posrednikot dan mesat stanici ili slicnoo... Fala sepak se nadevame deka ke ispadnit sve okey
 
Член од
26 октомври 2020
Мислења
11
Поени од реакции
28
Ima edna starska duma,strah loze cuva,pa vi be zamolil poupatenite da mi gi otrgnat dilemite,dali e se vo red so moeto zakazuvanje na termin za podiganje na ukazot,preku Sofija.Koga proveruvam na statusot rezervacija za podiganje na ukaz go pisuva imeto i prezimeto,polinjata,pasport,email,i skenirano kopie od pasport ima obelezja so crveni zvedicki,dali se dodeka ne go podignam ke stoi taka.Inaku koga zakazuvav mi stigna potvrda na emailot deka e potvrdena rezervacijata,i toa go ispecativ.Blagodaram odnapred.
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
175
Поени од реакции
151
I kaj mene e so crveno,no mislenje moe e deka publicbg.mjs.bg imaa nov update na stranata pa taka ke gi prikazuva sega.


Prosto MISLENJE moe e toa.

Blagodaram.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
20201215_072723.jpg
Nee samo bojata videte sega e digitalno da recam malce,ova e Ukaz od drugar sega po vnesuvanje na user i pass odma ti vika da rez cas i avtomatski ti pisuva broj na prepiska i Ukaz i zatemneto e da ne mozes za drug...mozda site sto ke dobiat ukaz a ne se preku ambasada ke im stoi vaka.
Автоматски споено мислење:



Cisto za proba da vidam dali e do vas problemot ili so noviot updated nemoze da se postiraat screenshot.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Forumot ima problem nee do bugarite...
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom