Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
8 февруари 2019
Мислења
38
Поени од реакции
39
Дали изводот од матична книга треба да биде тазе или може и постар? Пошто јас живеам во Германија и нема да се враќам во Македонија, туку директно ќе одам во Бугарија, и не сум во можност да извадам нов извод.
 
Член од
21 јануари 2020
Мислења
18
Поени од реакции
45
Fala polozitelno bev kraj na noemvri 27-28 a ukazot mi ispadna 11.09.2020 i Sega preku posrednik podnesov baranje da mi se dostavi vo ambasada. I Sega koja e procedurata ako moze nekoj neka mi objasni ili da mi dade kontakti. Fala odnapred.
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
66
Поени од реакции
63
Дали изводот од матична книга треба да биде тазе или може и постар? Пошто јас живеам во Германија и нема да се враќам во Македонија, туку директно ќе одам во Бугарија, и не сум во можност да извадам нов извод.
Прифаќаат извод од било кога.
Не е како кај нас.
Јас од 2005 год однесов ич не е проблем освен ако не си менувал презиме мислам...
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Evevi go najnoviot update,kolku Ukazi falat tekovnava godina,kolku Ukazi se objaveni zadni 4 meseci vkjucuvajgo i segasniov po broevi,kolku ukazi za stranci se objaveni isto taka komplet podatoci!
Gjabe e bratce ....nemozes da Se vodis po taa statistika ....barem unazad vidovme deka e kasa popara se kaj NIV nitu Pak imaat red.....Moe MISLENJE ....samo polozitelno da Se prati I malce Srekja ....kazuvam od licno iskustvo ....by the way cestitki do site koi dobija ukazi denovive I onie Sto kje dobijat ;)
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
66
Поени од реакции
63
Прифаќаат извод од било кога.
Не е како кај нас.
Јас од 2005 год однесов ич не е проблем освен ако не си менувал презиме мислам...
И венчаница копија ако си женет/мажен :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom