Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Kaleb

Where we’re going, we don’t need roads!
Член од
15 август 2020
Мислења
393
Поени од реакции
2.948
(y) @Nateraj со интервју во Софија или во СК/БТ беше?
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Член од
16 април 2018
Мислења
69
Поени од реакции
76
Терминот ми беше денес,го пропуштив. Пратив меил на
l_stoyanova@justice.government.bg за да го пратат државјанството во Битола и ми го одговори следното : С'обштението следва да б'де изпратено от личен e-mail на лицето, от којто да е видно името му. Што значи ова?
A na mene i po 5 isprateni meila ne mi odgovara. Da ne go gresam mailot
 
Член од
29 јули 2019
Мислења
135
Поени од реакции
252
Do koga zadolzitelna za 1 nedela 18 ti meseci uste kolku?
I mene mi zboktisa vise. 20 meseci od intervju a kako sto gledam i celi dve godini kje pominat dodeka dojde 16.04.2019 na red. Togas mi e obrazuvana prepiska. Uzas. 6-7 meseci za site dokumenti i proishod. Dve godini na zadolzitelna kje fati i posle uste kujznae kolku drugite fazi dodeka pominat. Kje ispoumreme dodeka izlezat pasosite.
 
Член од
29 април 2020
Мислења
283
Поени од реакции
502
I mene mi zboktisa vise. 20 meseci od intervju a kako sto gledam i celi dve godini kje pominat dodeka dojde 16.04.2019 na red. Togas mi e obrazuvana prepiska. Uzas. 6-7 meseci za site dokumenti i proishod. Dve godini na zadolzitelna kje fati i posle uste kujznae kolku drugite fazi dodeka pominat. Kje ispoumreme dodeka izlezat pasosite.
Brate toa e i jas bev od prilika tolku 20/21 mesec na zadolzitelna kosa mi pobele.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
I mene mi zboktisa vise. 20 meseci od intervju a kako sto gledam i celi dve godini kje pominat dodeka dojde 16.04.2019 na red. Togas mi e obrazuvana prepiska. Uzas. 6-7 meseci za site dokumenti i proishod. Dve godini na zadolzitelna kje fati i posle uste kujznae kolku drugite fazi dodeka pominat. Kje ispoumreme dodeka izlezat pasosite.
Јас сум мај 2019та :) при крај се со февруари.

Ти ќе дојдеш на ред во октомври, јас најверојатно ноември ... и така :)
 
Член од
13 април 2018
Мислења
79
Поени од реакции
38
Zdravo
Dali nekoj ima vadeno test PCR vo avicena labotorija posto tamo e 3000 den
A vo drugite labotorie e 3950 den.
Dali gi priznavaat testovite od avicena na granica da ne ima nekoj iskustvo, ili site odete vo sistina. Pozz
 
Член од
10 јули 2019
Мислења
25
Поени од реакции
33
A na mene i po 5 isprateni meila ne mi odgovara. Da ne go gresam mailot
Najverojatno go gresis mejlot,bidejki ovde na forumot e pisan tocno,ama so golemi prvi bukvi,a mejlovite kako sto znam se samo so mali bukvi( vo postot kaj sto go najdov go pisuva vaka L_Stoyanova...) a bi trebalo da e l_stoyanova@justice.government.bg
Vidi vaka pa ke kazes dali ti stigna povraten mejl.. ako nemas vo inbox,proveri si i vo spam/junk folder
 
Последно уредено:
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Не ги лажи луѓето.

Па сега се крај на февруари / почеток на март така да види ...
Ти можеш до утре да натегаш ако имаш да платиш да ти завршам па да си ќутиш после ко поп на сарма...
 
Член од
10 јули 2019
Мислења
25
Поени од реакции
33

Kajgana Shop

На врв Bottom