Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.437
Поени од реакции
9.170
от 31.05 Веке може слободно да се получи указот без да се заказва час, ако ви е излезнал, за повече инфо може да ме контактирате
Објасни и тука, нема причина зошто тоа јавно да не се знае доколу на крај е навистина така (времето треба да покаже).
 

V.Voynov

bra_ve_hear_t
Член од
20 јуни 2019
Мислења
4
Поени од реакции
22
Објасни и тука, нема причина зошто тоа јавно да не се знае доколу на крај е навистина така (времето треба да покаже).
ке се дават по 150 указа на ден, нема што да покаже времето, от 31.05 понеделник е слободно за получване, тие што имаат некакав запазен час за наредните месеци ке бидат с предимство
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.437
Поени од реакции
9.170
ке се дават по 150 указа на ден, нема што да покаже времето, от 31.05 понеделник е слободно за получване, тие што имаат некакав запазен час за наредните месеци ке бидат с предимство
Епа тоа го споделија де неколку пати погоре и со линкови и преведено. За што тогаш да те контактираат во приватна порака? Која ти е целта со тоа? Посредник си, не си посредник, имаш контакти таму?
 
Член од
10 февруари 2021
Мислења
7
Поени од реакции
3
Zdravo 2020 januari me odbija za bg pasos poradi nekompletna dokjmentacija...sakam povtorno da apliciram. Prasanjeto mi e dali povtorno treba da vadam nov proishod ili mi vazi stariot? I dali stom vlezam povtorno vo postapka mozam da apliciram za vadenje na licna karta? Fala
 
Член од
14 април 2021
Мислења
43
Поени од реакции
27
Zdravo 2020 januari me odbija za bg pasos poradi nekompletna dokjmentacija...sakam povtorno da apliciram. Prasanjeto mi e dali povtorno treba da vadam nov proishod ili mi vazi stariot? I dali stom vlezam povtorno vo postapka mozam da apliciram za vadenje na licna karta? Fala
mislam stariot ne ti vazi, a nov ne davaat sega takov. Kje pushtis so izvodi samo pa posle vo Sofija kje ne delkaat dali sme blgari. kako i da e sega treba da e polesno pa kje vidime
 
Член од
29 октомври 2020
Мислења
48
Поени од реакции
105
Da li nekoj slucajno ima broj telefon od posrednik Goce Jangelov od Sveti Nikole? Moze da mi prati vo poraka
 
Член од
31 мај 2021
Мислења
1
Поени од реакции
1
Zdravo, jas sum nova ovde. Veke ima pisuvano 850 strani i ne mozam da gi procitam site. Zatoa sakam da prasam kako da zapocnam so procedurata? Sto treba prvo da napravam?
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
699
Поени од реакции
3.935
Zdravo, jas sum nova ovde. Veke ima pisuvano 850 strani i ne mozam da gi procitam site. Zatoa sakam da prasam kako da zapocnam so procedurata? Sto treba prvo da napravam?
Zdravo. Na prva strana otvori, tamu imas se objasneto, ke najdes sto ti treba... procitaj si.

KLIKNI NA LINKOT

Автоматски споено мислење:

Епа тоа го споделија де неколку пати погоре и со линкови и преведено. За што тогаш да те контактираат во приватна порака? Која ти е целта со тоа? Посредник си, не си посредник, имаш контакти таму?
Posrednik e ili e so zelba da bide. Pocnaa da se javuvat posle dozdot kako pecurki... Ova im e nova sansa da lapnat uste nesto ;)
 

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496
Zvonav Srdec za cudo mi krenaa na prva i nema pismo od 14 Januari ali mi dade dopilnitelno info deka Juni sredina trebelo da stignit...Rekov ponedelnicki mozit ke mu znacit ona informacija na nekogo so e blizu so mene..
Zvonav i ja sega mi krenaa pred 5 min i pismo njama od 15.12.2020


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
14 април 2021
Мислења
43
Поени од реакции
27
Zdravo, jas sum nova ovde. Veke ima pisuvano 850 strani i ne mozam da gi procitam site. Zatoa sakam da prasam kako da zapocnam so procedurata? Sto treba prvo da napravam?
Shtom si zensko kje ti kazam..prvo treba da ja rascitash istorijata i da svatish deka sme blgari.
Posle vidi dali mozesh izvod od pradjed prababa da izvadish period 1900 1918 pozelno, posle kje zakazish ili skopje ili bitola zavisi do koe si poblisku, Vo sk se ceka nekolku meseci do intervju a bt ne se ceka.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom