Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
12 септември 2018
Мислења
22
Поени од реакции
23
Дечки посредник некој за ЕГН и колку бара и трошоци колку би ме фатило таму сам да си земам ЕГН и да се сликам за пасош ????
 
Член од
10 август 2019
Мислења
98
Поени од реакции
125
Podneseno za proishod 11.10 2017 , intervju zakazano za 11.10 2018 , brojce izlezeno na 15 januari 2021 god , sega 18 mart da podignam , pa uste 3-4 meseci za egn i adresa .. pa neka izracuna kolku se ceka
Jas podbesov 15 April dokumenti na intervju bev 15 avgust istata godina ne e kaj site isto
 
Член од
12 септември 2020
Мислења
12
Поени од реакции
29
Се јавив неколку пати во Средец ми кажуваа дека не е стигнато писмото и дека го работат октомври и само одложуваа да се јавам за неколку недели ангажирав посредник за една недела ми го донесе ЕГН. Од кога го подигнав указот 3 месеци до ЕГН.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.891
По телефон ви кажуваат дека не е стигнато во Средец,на лице место на шалтер ако прашате ке ви кажат дека е стигнато.Се пазат од гужви најверојатно и затоа лажат
 
Член од
28 декември 2020
Мислења
31
Поени од реакции
104
kraj na Februari 2019 intervju Sofija, pocetok na Februari 2021 polozitelno, znaci 2 godini.
Zdravje uste 7 meseci do potpis, pa 3 meseci (ukazi vo ambasadi, egn itn.) do pasos vo raka ..
znaci momentalno vreme od intervju do pasos vo raka: 3 godini!
(normalno ako nema zastoi kako momentalniov za potpisuvanje ukazi...)
Isto mene od pocnuvajne na postapkata do ukaz 2 godini i 7 meseci pocnta postapka 2018
 
Член од
6 јули 2020
Мислења
165
Поени од реакции
130
Подигнат указ 18 ноември сеуште не е стигнато проверено последен пат во петокот.
На @Tina Gjo не е стигнато од 4ти ноември.
Jas zvoniv deneska I mi velii През две седмици!! Какво е това се През две седмици сега стихват Од Октомври!!svatii ako mozas imase clenovi od sredinata na Noemvri veke I slikan so zdravje da si go sluzi
Ke bide I za nas strplenie tolku some cekali sega za malku....toa e!!
Автоматски споено мислење:

По телефон ви кажуваат дека не е стигнато во Средец,на лице место на шалтер ако прашате ке ви кажат дека е стигнато.Се пазат од гужви најверојатно и затоа лажат
Dali nekoj e bil direknoo na salter
Автоматски споено мислење:

Указ подигнав на 26.11.2020 во Битола на 23.02. 2021 ми излезе ЕГН и на 01.03.2021 извадив пасош и л.карта во Софија
Bravo na isti den podignato ama od Frankfurt se uste ne e stignato za nas so srekja da te sluzi
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.891
Jas zvoniv deneska I mi velii През две седмици!! Какво е това се През две седмици сега стихват Од Октомври!!svatii ako mozas imase clenovi od sredinata na Noemvri veke I slikan so zdravje da si go sluzi
Ke bide I za nas strplenie tolku some cekali sega za malku....toa e!!
Автоматски споено мислење:


Dali nekoj e bil direknoo na salter
Автоматски споено мислење:


Bravo na isti den podignato ama od Frankfurt se uste ne e stignato za nas so srekja da te sluzi
Ebil nekoj sigurno,ama nikoj od forumo nema se prijaveno.Javil se covek u stredec mu rekle ne e stignalo da se javi sledi 20ti mart,posle 1 saat otisol e posredniko na salter i stignalo ebilo pismoto
 
Последно уредено:
Член од
7 октомври 2010
Мислења
6
Поени од реакции
0
Здраво,сакам да прашам дали кога имате резервирано термин за земање на указ во Софија, потоа кога ја отвараш страната повторно излегува истиот прозорец за закажување. Фала :)
 
Член од
2 февруари 2019
Мислења
162
Поени од реакции
319
Jas zvoniv deneska I mi velii През две седмици!! Какво е това се През две седмици сега стихват Од Октомври!!svatii ako mozas imase clenovi od sredinata na Noemvri veke I slikan so zdravje da si go sluzi
Ke bide I za nas strplenie tolku some cekali sega za malku....toa e!!
Автоматски споено мислење:


Dali nekoj e bil direknoo na salter
Автоматски споено мислење:


Bravo na isti den podignato ama od Frankfurt se uste ne e stignato za nas so srekja da te sluzi
Колку повеќе време минува се повеќе си мислам дека се зафркаваат со нас што чекаме писмо за Средец, као да не им се работи а писмото да е стигнато. Иако посредникот дури ми покажа порака од една вработена таму со бугарско име дека му враќа оти не е стигнато сеуште.
Ќе биде стварно добро некој ако отишол на шалтер да сподели искуство :)
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Колку повеќе време минува се повеќе си мислам дека се зафркаваат со нас што чекаме писмо за Средец, као да не им се работи а писмото да е стигнато. Иако посредникот дури ми покажа порака од една вработена таму со бугарско име дека му враќа оти не е стигнато сеуште.
Ќе биде стварно добро некој ако отишол на шалтер да сподели искуство :)
Не би знаел што да ви кажам и вас и сите оние што чекате од ноември за да стигне во Средец писмото.

Не знам што поинаку сум направил за да истото стигне на време. Сериозно. :toe: И што е најјако, овој дел комплет сам го направив, без посредник (од моментот на добиен Указ, преку земање на Указ/државјанство преку Битола место Софија, до стигнување во Средец).

Се надевам дека ќе стигнат овие две недели писмата. Малку отповеќе се развлекува сето ова.
 
Член од
25 јануари 2020
Мислења
11
Поени од реакции
2
Колку повеќе време минува се повеќе си мислам дека се зафркаваат со нас што чекаме писмо за Средец, као да не им се работи а писмото да е стигнато. Иако посредникот дури ми покажа порака од една вработена таму со бугарско име дека му враќа оти не е стигнато сеуште.
Ќе биде стварно добро некој ако отишол на шалтер да сподели искуство :)
Истата дата 19.11.2020 јас се сликав за пс и лк и звонев пред 10 дена некаде и тој сто ми се јави беше доста добар и ме сослуша и бараше на двапати ме пита име презиме и дата слусав дека пребарува нешто и го нема стасано.А 1 ден пред мене на 18 се сликаше еден пријател тој го зема уште пред 25 дена некаде и му кажале дека пред 20 дена бил готов
 
Член од
17 декември 2020
Мислења
32
Поени од реакции
62
Na 19 februar mi izleze ukaz na 25 februari pistiv molba za vo bitola konzulat da go podignam od prilika kolku vremenski period prakat pozz
 
Член од
16 декември 2020
Мислења
26
Поени од реакции
103
Ve molam za info, kako e najdobro za adresa? Lege 6 ili pak da baram od familija sto zivee vo Sofija na nivna adresa da se prijavam?
Prasuvam za vozackata na koja adresa e polesno da se promeni od Mk vo Bg.
@mkdboy24
 

Kajgana Shop

На врв Bottom