Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
22 март 2019
Мислења
113
Поени од реакции
53
Kje ve molam za eden sovet...postapka celo vreme preku Sofija , drzavjanstvo prateno vo Bitola i se ceka za adresa od 03.noemvri. Koi se sega moznite opcii za slikanje ? Dali moze povtorno da se odi za slikanje vo Sofija ili mora vo Bitola ? Kako odi momentalno pobrgu ? Blagodaram
Автоматски споено мислење:

Kje ve molam za eden sovet...postapka celo vreme preku Sofija , drzavjanstvo prateno vo Bitola i se ceka za adresa od 03.noemvri. Koi se sega moznite opcii za slikanje ? Dali moze povtorno da se odi za slikanje vo Sofija ili mora vo Bitola ? Kako odi momentalno pobrgu ? Blagodaram
 
Член од
3 јануари 2020
Мислења
202
Поени од реакции
198
Kje ve molam za eden sovet...postapka celo vreme preku Sofija , drzavjanstvo prateno vo Bitola i se ceka za adresa od 03.noemvri. Koi se sega moznite opcii za slikanje ? Dali moze povtorno da se odi za slikanje vo Sofija ili mora vo Bitola ? Kako odi momentalno pobrgu ? Blagodaram
Автоматски споено мислење:

Kje ve molam za eden sovet...postapka celo vreme preku Sofija , drzavjanstvo prateno vo Bitola i se ceka za adresa od 03.noemvri. Koi se sega moznite opcii za slikanje ? Dali moze povtorno da se odi za slikanje vo Sofija ili mora vo Bitola ? Kako odi momentalno pobrgu ? Blagodaram
A maticen broj? Posle slikanje
 

Bigo

:)
Член од
13 декември 2019
Мислења
505
Поени од реакции
915
Kje ve molam za eden sovet...postapka celo vreme preku Sofija , drzavjanstvo prateno vo Bitola i se ceka za adresa od 03.noemvri. Koi se sega moznite opcii za slikanje ? Dali moze povtorno da se odi za slikanje vo Sofija ili mora vo Bitola ? Kako odi momentalno pobrgu ? Blagodaram
Автоматски споено мислење:

Kje ve molam za eden sovet...postapka celo vreme preku Sofija , drzavjanstvo prateno vo Bitola i se ceka za adresa od 03.noemvri. Koi se sega moznite opcii za slikanje ? Dali moze povtorno da se odi za slikanje vo Sofija ili mora vo Bitola ? Kako odi momentalno pobrgu ? Blagodaram
Mozes Da odis vo Bg Da Se slikas... Vo opstinata kade sto ti e adresata prijavena... Momentalno pobrgu e vo Bg :)
Автоматски споено мислење:

Kje ve molam za eden sovet...postapka celo vreme preku Sofija , drzavjanstvo prateno vo Bitola i se ceka za adresa od 03.noemvri. Koi se sega moznite opcii za slikanje ? Dali moze povtorno da se odi za slikanje vo Sofija ili mora vo Bitola ? Kako odi momentalno pobrgu ? Blagodaram
Автоматски споено мислење:

Kje ve molam za eden sovet...postapka celo vreme preku Sofija , drzavjanstvo prateno vo Bitola i se ceka za adresa od 03.noemvri. Koi se sega moznite opcii za slikanje ? Dali moze povtorno da se odi za slikanje vo Sofija ili mora vo Bitola ? Kako odi momentalno pobrgu ? Blagodaram
Mozes Da odis vo Bg Da Se slikas... Vo opstinata kade sto ti e adresata prijavena... Momentalno pobrgu e vo Bg :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
11.515
Поени од реакции
7.813
Najbrzo so dobar posrednik,po podiganje na drzavjanstvoto ke ti sredi maticen za 1 den da sredis,adresa ke ti bide Lege 6 realno na site im e taja,slikanje za pasos i lk zavisi kolku ke platis dali denes slikanje utre zimanje,ili standardnata...
Barajgo Nikola od Sk ili Ruse Kratovo odlicni posresnici...
Муабетов ми беше од државјанство до сликање за пасош колку време..Нели ради короната дали има пролонгирања и да не се чека многу..
 
Член од
22 декември 2020
Мислења
37
Поени од реакции
45
Муабетов ми беше од државјанство до сликање за пасош колку време..Нели ради короната дали има пролонгирања и да не се чека многу..
Nema vrska po podiganje na ukaz od Sofija,plati dobar posrednik i po vadenje na maticen i adresa slikajse za pasos 1 mesec max so standart procedura
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.296
Поени од реакции
2.036
Od 03 noemvri čeka za maticen ..prasanjeto mi bese otkako kje izleze m.broj ..kaj i da e treba vekje dz izleze ..vo Opština Sredec e prijaven.
Јас немав среќа никој на телефон да добијам четвртокот и петокот, во различни термини, во општ. Средец.

Дечки, има воопшто некој вработен таму и кога истиот работи? :) Минатиот месец едвај ги добив.
Автоматски споено мислење:

I kaj mene promena denes.
Konecno dignaa telefon vo Opshtina Sredec, pismoto mi stignalo posle 3 meseci (mozhe i pomalku se bidekji ne mozhev da gi dobijam)
Podignato na 13 oktomvri Bitola
На кој број дигнаа?
 
Член од
13 мај 2019
Мислења
142
Поени од реакции
253
Јас немав среќа никој на телефон да добијам четвртокот и петокот, во различни термини, во општ. Средец.

Дечки, има воопшто некој вработен таму и кога истиот работи? :) Минатиот месец едвај ги добив.
Автоматски споено мислење:На кој број дигнаа?
Другар бугарин успеа да ги добие, двата броја ги најдов тука ама не знам на кој му дигнале
 
Член од
30 април 2020
Мислења
116
Поени од реакции
118
Najbrzo so dobar posrednik,po podiganje na drzavjanstvoto ke ti sredi maticen za 1 den da sredis,adresa ke ti bide Lege 6 realno na site im e taja,slikanje za pasos i lk zavisi kolku ke platis dali denes slikanje utre zimanje,ili standardnata...
Barajgo Nikola od Sk ili Ruse Kratovo odlicni posresnici...
Mene ne mi e lege 6 i nema da mi bide.
 
Член од
22 март 2019
Мислења
113
Поени од реакции
53
Nemam do sega vrteno vo Sredec..od utre sakam da zvonam . I što točno gi prasuvas kako tocno se vika toa prijavuvanje na adresa . Što podatoci te prasuvat..Koe brojče ?
 
Член од
6 март 2017
Мислења
36
Поени од реакции
5
Здраво, дали некој знае колку време треба сега со коронава за вадење на копии од происход и сите останати документи што се за до интервју (за да закажам ново интервју)?

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk
 
Член од
13 мај 2019
Мислења
142
Поени од реакции
253
Значи, на БГ број кренале слушалка. Ццц...
Мислам нема врска и тој се мачеше неколку дена
Автоматски споено мислење:

Nemam do sega vrteno vo Sredec..od utre sakam da zvonam . I što točno gi prasuvas kako tocno se vika toa prijavuvanje na adresa . Što podatoci te prasuvat..Koe brojče ?
Прашуваш дали ти е стигнато уведомителното писмо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom