Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
30 април 2020
Мислења
152
Поени од реакции
182
Najbrzo so dobar posrednik,po podiganje na drzavjanstvoto ke ti sredi maticen za 1 den da sredis,adresa ke ti bide Lege 6 realno na site im e taja,slikanje za pasos i lk zavisi kolku ke platis dali denes slikanje utre zimanje,ili standardnata...
Barajgo Nikola od Sk ili Ruse Kratovo odlicni posresnici...
Mene ne mi e lege 6 i nema da mi bide.
 
Член од
22 март 2019
Мислења
147
Поени од реакции
131
Nemam do sega vrteno vo Sredec..od utre sakam da zvonam . I što točno gi prasuvas kako tocno se vika toa prijavuvanje na adresa . Što podatoci te prasuvat..Koe brojče ?
 
Член од
6 март 2017
Мислења
47
Поени од реакции
7
Здраво, дали некој знае колку време треба сега со коронава за вадење на копии од происход и сите останати документи што се за до интервју (за да закажам ново интервју)?

Sent from my POT-LX1 using Tapatalk
 
Член од
13 мај 2019
Мислења
156
Поени од реакции
285
Значи, на БГ број кренале слушалка. Ццц...
Мислам нема врска и тој се мачеше неколку дена
Автоматски споено мислење:

Nemam do sega vrteno vo Sredec..od utre sakam da zvonam . I što točno gi prasuvas kako tocno se vika toa prijavuvanje na adresa . Što podatoci te prasuvat..Koe brojče ?
Прашуваш дали ти е стигнато уведомителното писмо
 
Член од
22 март 2019
Мислења
147
Поени од реакции
131
Член од
13 август 2020
Мислења
239
Поени од реакции
216
Se e vo istorija ni od drzavjanstvo do pasos ova e haos na bugarski nacin
 

Iceman_mk

Superlative Сasual Dating Real-life Girls
Член од
2 јули 2019
Мислења
12
Поени од реакции
23
Здраво дечки да се пофалам викендов после месец дена проверив и испадна дека ми е потпишан указот :):vozbud::vozbud::vozbud:
Сега како е е со дати бидејќи ми е истечен страриот пасош треба да го сменам(да не треба нешто посебно).
И Каде е побрзо во Софија или да барам да ми го испратат тука(Скопје).Процедурата ми е водена во Софија.
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Здраво дечки да се пофалам викендов после месец дена проверив и испадна дека ми е потпишан указот :):vozbud::vozbud::vozbud:
Сега како е е со дати бидејќи ми е истечен страриот пасош треба да го сменам(да не треба нешто посебно).
И Каде е побрзо во Софија или да барам да ми го испратат тука(Скопје).Процедурата ми е водена во Софија.
So sreka prati molba jas ja objaviv pred nekoj den vo Sofija da ti go pratat tuka vo ambasada....sve najubavo
 

Kajgana Shop

На врв Bottom