Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Nema sansa..... Ti me znaes mene :) na takov ti licam
Автоматски споено мислење:

Za redovna postapka so cekanje od 30 dena direkno vo Sofija(58 leva),a ako se odi preku ambasada se ceka 2 do 2,5 meseci .
Ova e cena samo za slikanje vo MVR ,neli ako prethodno go imate podignato drzavjanstvoto i izvadeno EGN i adresa.
Paleeee..... Moze prasano e do Sega ova prasanje.. Ama eve jas pak da prasam.... Za promena na vozacka dozvola... Potrebno e postojan prestoj vo BG od 6 meseci neli? E Sega pod toa se podrzabira... Postojan prestoj na teritorija Na BG ili... 6 meseci da si BG drzavjanin? Nekoj ako e zapoznaen so ovaa tematika?
 
Последно уредено:

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Nema sansa..... Ti me znaes mene :) na takov ti licam
Автоматски споено мислење:


Paleeee..... Moze prasano e do Sega ova prasanje.. Ama eve jas pak da prasam.... Za promena na vozacka dozvola... Potrebno e postojan prestoj vo BG od 6 meseci neli? E Sega pod toa se podrzabira... Postojan prestoj na teritorija Na BG ili... 6 meseci da si BG drzavjanin? Nekoj ako e zapoznaen so ovaa tematika?
Da ,6 meseci min da si ziveel vo bg.
E sega moze so adresa vo Sofija ,i bez 6 meseci prestoj,na taa na Lege 6,no eega pocnaa i so taa da pravat problem,gi menjaat adresite ama povtorno vo Sofija da bide.
 
Член од
25 ноември 2019
Мислења
101
Поени од реакции
108
Da li nekoj ima zakažano intervju vo Sofija za maloletni deca preku portalot na Direkcijata za graždanstvo? Prašuvam zatoa što koga stikliram deka sakam da rezerviram za maloletni deca, popolnam site informacii i rezerviram, sekogas me vraca na početokot. Da rezerviram za sekoje dete posebno, kako za punoletnite?
 
Член од
6 декември 2020
Мислења
7
Поени од реакции
29
zdravo decki nov sum na forumov imam aplicirano 2016 dokumenti od zdruzenie vo strumica
intervju 20.3.2016 i bev na dopolnitelna proverka 13 meseci pa od 3.11.2020 konecno na polozitelno se nadevma na prolet ke bide pozitivno
 
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Miren :)
Автоматски споено мислење:

Ti dolzam pivoooooo :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom