Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
9 јануари 2011
Мислења
417
Поени од реакции
563
znaci 4 ukazi ko so manaja oktomvri, to znaci ni pola mesec ne e iscisten, taka nie od JUNI ke cekame 8 meseci uste :D uuhhuh
MAKI
 
Член од
10 август 2019
Мислења
98
Поени од реакции
125
znaj nekoj da objasni, za da se iscisti februari primer, kolku ukazi se potrebni?
oti sega se do februari, jas sum Juni
Februari,Mart, April, Juni, Maj mislam nemase prepiski ili April kako i da e 4 meseci ima do mene
e sega vo mesec dva cistat? ili mesec za mesec?
dajte nekoja laga neka e, da se ponadevame, 16 ukazi da manat vo mesec kolkuke se iscisti? samo mesec?
Pale Miskolo ajde mislenje
2
 
Член од
22 јануари 2020
Мислења
186
Поени од реакции
462
znaj nekoj da objasni, za da se iscisti februari primer, kolku ukazi se potrebni?
oti sega se do februari, jas sum Juni
Februari,Mart, April, Juni, Maj mislam nemase prepiski ili April kako i da e 4 meseci ima do mene
e sega vo mesec dva cistat? ili mesec za mesec?
dajte nekoja laga neka e, da se ponadevame, 16 ukazi da manat vo mesec kolkuke se iscisti? samo mesec?
Pale Miskolo ajde mislenje
jas mislam brat deka 4 ukazi se dovolni za da se iscisti 1 mesec, ete i 6 neka se, vo eden pominat mesec cistat 2 sega momentalno, megjutoa mart nemase mn prepiski a april prazno
 
Член од
11 ноември 2020
Мислења
4
Поени од реакции
7
Дечки, help. На интервју бев на 15.04.2019 и постапката од тогаш ми е во задолжително. Имам доказ од баба ми - свидетелство бугарско од 2ро одделение. Еве веќе година и пол помина и нема промена. Човекот преку кој ја водам постапкава ми кажа дека е пожелно да извадам дополнителни документи (иако не ми е сменет статусот во дополнително), и да одам лично да ги доставам во Софија. (и тоа ми рече што побрзо бидејќи има шанси да ме одбијат)... Дали има некој слично искуство? и дали мислите дека треба да чекам уште или да ги вадам документиве и право во Софија?
 
Член од
30 април 2020
Мислења
151
Поени од реакции
180
dobro ima nekoj so finalna u polozitelno shto e rabotava
Jas sum baksuzot zatoa se ceka da znaes, proizhod cekav 14 meseci, intervju 12 meseci, zadolzitelna 20 meseci a i od finalno za vo polozitelno izgleda ke go cekam do maximum 6-7 :mad: A ne sum preku roditel. Zatoa cekaj si posto jas sum baksuzot radi mene cekas.
Автоматски споено мислење:

Дечки, help. На интервју бев на 15.04.2019 и постапката од тогаш ми е во задолжително. Имам доказ од баба ми - свидетелство бугарско од 2ро одделение. Еве веќе година и пол помина и нема промена. Човекот преку кој ја водам постапкава ми кажа дека е пожелно да извадам дополнителни документи (иако не ми е сменет статусот во дополнително), и да одам лично да ги доставам во Софија. (и тоа ми рече што побрзо бидејќи има шанси да ме одбијат)... Дали има некој слично искуство? и дали мислите дека треба да чекам уште или да ги вадам документиве и право во Софија?
Izvadi dopolnitelni i odnesi aku dosega ne si odnesla (odnosno ako samo ednas imas predadeno dokumenti pri intervjuto) Inace jas sum so ist dokument kako tvojot i momentalno sum na finalna proverka cekam polozitelno. A vo zadolzitelno ke pocekas uste mesec maximum. Pozelno e shto pobrzo dopolnitelni dokumenti da odnesis.
 
Член од
26 октомври 2020
Мислења
11
Поени од реакции
28
Jas sum ma polozitelno od pocetokot na fevruari,ima li sansi do krajot na ovoj mesec da mi bide potpisan ukaz,dokumenti dopolnitelni noseni vo MP izvodi od predok roden 1918 god.i potvrda od BK od Strumica.
 
Член од
21 август 2019
Мислења
16
Поени од реакции
40
Zdr. Drustrvo
Ve molam dodadete me vo spisokot intervju 18.06.2019 vo Sofija so potvrda od Strumica
status: zadolzitelna
 
Член од
29 јули 2019
Мислења
134
Поени од реакции
251
Дечки, help. На интервју бев на 15.04.2019 и постапката од тогаш ми е во задолжително. Имам доказ од баба ми - свидетелство бугарско од 2ро одделение. Еве веќе година и пол помина и нема промена. Човекот преку кој ја водам постапкава ми кажа дека е пожелно да извадам дополнителни документи (иако не ми е сменет статусот во дополнително), и да одам лично да ги доставам во Софија. (и тоа ми рече што побрзо бидејќи има шанси да ме одбијат)... Дали има некој слично искуство? и дали мислите дека треба да чекам уште или да ги вадам документиве и право во Софија?
Koj datum ti e obrazuvana postapka?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom