Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
5 ноември 2016
Мислења
69
Поени од реакции
70
Zdravo nekoj da spodeli iskustvo kako se resava problem so razlicni iminja i dali voopsro ima resenie.
____________________________
-Vo umrenica na dedoto vo poleto za iminja na roditeli stoi
Tatko: Time Stojkovski
Majka: Sova Stojkovska
____________________________
Kaj pra babata ( majka na dedoto, rodena 1917) stoi
Ime: Sava Stojkovska
Ime na bracen drugar: Timo Stojkovski
____________________________
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
Zdravo nekoj da spodeli iskustvo kako se resava problem so razlicni iminja i dali voopsro ima resenie.
____________________________
-Vo umrenica na dedoto vo poleto za iminja na roditeli stoi
Tatko: Time Stojkovski
Majka: Sova Stojkovska
____________________________
Kaj pra babata ( majka na dedoto, rodena 1917) stoi
Ime: Sava Stojkovska
Ime na bracen drugar: Timo Stojkovski
____________________________
Uverenie od maticno pobaraj ako ti dadat ... Jas taka go resiv prezimeto oti bese razlicno a za imeto ne mi naoravija problem polozitelno sum riste i hristo
 
Член од
6 март 2019
Мислења
390
Поени од реакции
590
Intervju 21vi januari 2019ta i uste na zadolzitelna. Za tolku vreme ludje do ukaz stigaa :(
Јас бев исто Јануари 2019, пред месец дена ми се смени статус. Само не знам што значи ова во што ми се смени, не сум мн во тек..
 

Attachments

Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Дајте апдејт сите од Декември и Јануари активни да видиме дали има ново кај положителните во указ. Овој 194 е реален ?
Кај мене нема !!!!
 
Член од
22 јануари 2020
Мислења
187
Поени од реакции
464
Дајте апдејт сите од Декември и Јануари активни да видиме дали има ново кај положителните во указ. Овој 194 е реален ?
Кај мене нема !!!!
ima mn na spisokot a ne se aktivni i ne znaes dal ima promeni
 
Член од
29 април 2020
Мислења
283
Поени од реакции
502
Decki tapaltik neso uglavi ili samo kaj mene e uglaveno? Posi ne ja otvara temava ‍♂
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
3
Поени од реакции
9
Здраво сакам да прашам колку време се чека за промена на статусот од финална во положително? Благодарам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom