Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
27 април 2020
Мислења
89
Поени од реакции
111
Преписката е разгледана от С'вета по гражданството. Извадена е за доп'лнителна проверка,

4xxx/2020

:(

знае некој колку долго трае ова? старите документи се од Југославија, не знам ни како ќе проверат дали се реални
to niko ne zna
 
Член од
7 јули 2022
Мислења
7
Поени од реакции
0
здраво момци, јас сум на дополнително, Ги оставив потребните документи, ништо не се менува повеќе од 7 месеци, дали е тоа во ред?
 
Член од
4 април 2023
Мислења
1
Поени од реакции
1
Ве молам кажи ми, можеби некој наишол на ова, се пријавил со другарка во 20 во Софија, двата ни се 40 ** и 42 ** по корен, статусите се сменети во позитивни, но таа вели: „предстои издаването на указ...“ и имам: „документите са изпратени за издаването на указ ...“ која е разликата?
 
Член од
8 јануари 2022
Мислења
94
Поени од реакции
175
Ве молам кажи ми, можеби некој наишол на ова, се пријавил со другарка во 20 во Софија, двата ни се 40 ** и 42 ** по корен, статусите се сменети во позитивни, но таа вели: „предстои издаването на указ...“ и имам: „документите са изпратени за издаването на указ ...“ која е разликата?
Тoa ti e isto,pred nekoe vreme istiot status e promenet samo e dodadeno ova dokumentite se isprateni.
 
Член од
22 јули 2020
Мислења
54
Поени од реакции
30
Kolku vreme si na ovaj status?
Видов на друг форум неколку луѓе кои чекаат од јануари годинава кога статусот почна повеќе да се користи. Исто така една жена на фејсбук што го има 14 месеци....Не ми е мило за статусов, и се надевам дека ќе можат брзо да го проверат
 
Член од
27 мај 2013
Мислења
3.493
Поени од реакции
4.649
Dali nekoj od vas ima zemeno ukaz i gi sredil site raboti vo Sofija? Jas treba da odam po Ukaz pa da prasam za vo opstina pri prijava na adresa dali baraat zavereni izvodi od brat/sestra roditeli? ili samo od mene?
 
Член од
16 декември 2021
Мислења
56
Поени од реакции
87
Dali nekoj od vas ima zemeno ukaz i gi sredil site raboti vo Sofija? Jas treba da odam po Ukaz pa da prasam za vo opstina pri prijava na adresa dali baraat zavereni izvodi od brat/sestra roditeli? ili samo od mene?
Na bela hartija napisani iminja i preziminja od brat sestra tatko majka zena deca i tocni podatoci od site den mesec i godina na rajganje pozzz
 
Член од
30 јули 2020
Мислења
26
Поени од реакции
29
Видов на друг форум неколку луѓе кои чекаат од јануари годинава кога статусот почна повеќе да се користи. Исто така една жена на фејсбук што го има 14 месеци....Не ми е мило за статусов, и се надевам дека ќе можат брзо да го проверат
И јас сум од 24 јануари на овај статус.Да се надеваме дека нема да бидит 14 месеци
 
Член од
24 септември 2017
Мислења
17
Поени од реакции
52
Дали некој бил пред скоро и поднесол документи преку брат/сестра и го примиле за интервју да закажи? Бидејќи повеќе луѓе што подсредуваат ги прашав ми кажуваат дека не можи преку брат/сестра
 

Kajgana Shop

На врв Bottom