Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
15 јуни 2019
Мислења
46
Поени од реакции
68
Ako nekoj go saka drzavjanstvo po sekoja cena ke si gi odnese sam dokumentite ..... A ako sede doma i ceka na posrednikot togas neka ne place po forumi i da kazuva ne gi vazat potvrdite lorarija e ne davaat vekee i red drugi gluposti ...
taka e! citav ovde deka ne davale potvrdi, pa ja naterav drugarka mi da slika koga ke gi predade :)) a taa i potvrda dobila.
 
Член од
22 март 2019
Мислења
96
Поени од реакции
36
Член од
26 јуни 2020
Мислења
60
Поени од реакции
38
Здраво,
Дали има некој кој го има земено указот преку амбасада и продолжил со процедурата за издавање на пасош исто така преку амбасада.
Јас го земав указот со барање да ми го пратат во амбасада. Указот ми стигна за три дена. На 18.08 се сликав за пасош и ми рекоа дека ке е готов во рок од 1 до 2 месеци.
Сеуште чекам да ми се јават од амбасада.
Ако има некој со слично искуство нека ми пише за колку време му го имаат изготвено пасошот

Sent from my Redmi Note 5A using Tapatalk
Zdravo, dali preku ambasada koga go zede ukazot cekase pismo od opstina da stigne? Ili mozese da prijavis adresa i ENG vo Sofija?
 
Член од
22 јуни 2020
Мислења
11
Поени од реакции
5
здраво другари сакам да ве прашам дали може да се обнова бг пасош во амбасадата во Битола поради сегашната ситуација?
 
Член од
26 мај 2020
Мислења
8
Поени од реакции
4
здраво другари сакам да ве прашам дали може да се обнова бг пасош во амбасадата во Битола поради сегашната ситуација?
Да може со закажвање еден ден пред да одиш и некаде 2 месеци ке чекаш
 

Kajgana Shop

На врв Bottom