Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.533
Член од
13 септември 2017
Мислења
6
Поени од реакции
26
Здраво,
Дали има некој кој го има земено указот преку амбасада и продолжил со процедурата за издавање на пасош исто така преку амбасада.
Јас го земав указот со барање да ми го пратат во амбасада. Указот ми стигна за три дена. На 18.08 се сликав за пасош и ми рекоа дека ке е готов во рок од 1 до 2 месеци.
Сеуште чекам да ми се јават од амбасада.
Ако има некој со слично искуство нека ми пише за колку време му го имаат изготвено пасошот

Sent from my Redmi Note 5A using Tapatalk
 
Член од
15 јуни 2019
Мислења
46
Поени од реакции
73
decki, ako nekomu mu znaci, samo da informiram deka koga prinesuvas dopolnitelni dokumenti vo pravosudie DAVAAT konfirmacija za primeni dokumenti, so broj na prepiska i datum na prilaganje.
(ovaa e za onie koi sto odat preku posrednik! da si barate dokument, da ne ve lazat deka vi gi odnele dokumentite).
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.458
Поени од реакции
1.979
decki, ako nekomu mu znaci, samo da informiram deka koga prinesuvas dopolnitelni dokumenti vo pravosudie DAVAAT konfirmacija za primeni dokumenti, so broj na prepiska i datum na prilaganje.
(ovaa e za onie koi sto odat preku posrednik! da si barate dokument, da ne ve lazat deka vi gi odnele dokumentite).
Ako nekoj go saka drzavjanstvo po sekoja cena ke si gi odnese sam dokumentite ..... A ako sede doma i ceka na posrednikot togas neka ne place po forumi i da kazuva ne gi vazat potvrdite lorarija e ne davaat vekee i red drugi gluposti ...
 
Член од
10 февруари 2020
Мислења
28
Поени од реакции
99
decki, ako nekomu mu znaci, samo da informiram deka koga prinesuvas dopolnitelni dokumenti vo pravosudie DAVAAT konfirmacija za primeni dokumenti, so broj na prepiska i datum na prilaganje.
(ovaa e za onie koi sto odat preku posrednik! da si barate dokument, da ne ve lazat deka vi gi odnele dokumentite).
Nema vrska jas licno imam odneseno doplnitelni dokumenti nisto ne mi dadoa,bas go preprasav covekot sto raboti tamu dali moze nekoj dokument d
 

Kajgana Shop

На врв Bottom