Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
640
Поени од реакции
3.237
Decki ima ukaz najverojatno!!!
Prepiska 5077/2019 bese polozit3lno, sega e so ukaz isprateno u Skopje!! @Peroronchino bate, please ako mozes, proveti sto i kaj ima, momentalno sum u guzva so ovie izborite, ne mozam mnogu da proveruvam :D :busi:
 

Attachments

marin.skp

МАРИН
Член од
10 март 2021
Мислења
336
Поени од реакции
1.516
Decki ima ukaz najverojatno!!!
Prepiska 5077/2019 bese polozit3lno, sega e so ukaz isprateno u Skopje!! @Peroronchino bate, please ako mozes, proveti sto i kaj ima, momentalno sum u guzva so ovie izborite, ne mozam mnogu da proveruvam :D :busi:
указ 160 кај Русите
IMG_6930.jpg


Sent from my iPhone 12 Pro Max using Tapatalk
 
Член од
1 август 2019
Мислења
12
Поени од реакции
48
Указ дечки УКАЗ!
Срцево ми ќе ми излези од градиве.
Указ 160
Интервју Софија 19 март 2019
Документи од прадедо плус потврда.
Денес потпишан указ 160.
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
123
Поени од реакции
226
Указ дечки УКАЗ!
Срцево ми ќе ми излези од градиве.
Указ 160
Интервју Софија 19 март 2019
Документи од прадедо плус потврда.
Денес потпишан указ 160.
Честито. Шо документи и кој број на преписка си?
 

Altair75

MasterAssassin
Член од
7 ноември 2017
Мислења
640
Поени од реакции
3.237
Указ дечки УКАЗ!
Срцево ми ќе ми излези од градиве.
Указ 160
Интервју Софија 19 март 2019
Документи од прадедо плус потврда.
Денес потпишан указ 160.
Ajdeeeerr cestitkiiiu!!!!! :pijani:
Ako zakazuvas termin za podiganjr na ukaz, vidi te molam, koja data e potpisan, pa daj ni info. Fala i se najdobro:ojeaa:
 
Член од
26 октомври 2015
Мислења
11
Поени од реакции
2
Добар ден дечки, дали знае некој како може најбрзо и најевтино да се испратат документи од Битола до Софија? Ве молам споделете контакт ако имате :) Фала ви и со лесно неделава!
 
Член од
30 септември 2021
Мислења
75
Поени од реакции
58
Добар ден дечки, дали знае некој како може најбрзо и најевтино да се испратат документи од Битола до Софија? Ве молам споделете контакт ако имате :) Фала ви и со лесно неделава!
Со автобус на МАТПУ Битола-Софија
 

Kajgana Shop

На врв Bottom