Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Zalam,
No ne se dostaveni vo Ministerstvo za pravda originalnite dokumenti vrz osnova na koi go imas dobieno proishodot.
Izvodi,umrenici,potvrda od klub,lekarsko i neosuduvan........
Sega samo odnovo,toa e ,za zal poradi neinformiranost se gubi mnogu vreme.
Pale za lekarsko i neosudu
Fala za informacijata.
No mislam deka bese se ispravno originali beja so svoi race im gi podadov megjutoa toa e mislam dali ima nekoj nacin so molba ili zalba nesto da se stori posto stvarno se pominav ok i interviu i se bese ok ako ima nekoj dodatna informacija za procesof neka mi pise vi blagodaram za razbiranjeto
So sto dokumenti si drugar ? Na finalna li gi odnesen odnovo original vo min za pravda ? Zal mi e ke moras nanovo nemoze molba. Pale mislam deka za neosuduvan i lekarsko ne ezadolzitelno pak da se nosat , jas barem ne gi odnesov tie i minav
 
Член од
2 август 2020
Мислења
6
Поени од реакции
0
Pale za lekarsko i neosudu

So sto dokumenti si drugar ? Na finalna li gi odnesen odnovo original vo min za pravda ? Zal mi e ke moras nanovo nemoze molba. Pale mislam deka za neosuduvan i lekarsko ne ezadolzitelno pak da se nosat , jas barem ne gi odnesov tie i minav
Da na finalna..i vaka mi napisa
Автоматски споено мислење:

Pale za lekarsko i neosudu

So sto dokumenti si drugar ? Na finalna li gi odnesen odnovo original vo min za pravda ? Zal mi e ke moras nanovo nemoze molba. Pale mislam deka za neosuduvan i lekarsko ne ezadolzitelno pak da se nosat , jas barem ne gi odnesov tie i minav
So poteklo mi beja dokumentite
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Da na finalna..i vaka mi napisa
Автоматски споено мислење:


So poteklo mi beja dokumentite
Ako si bil so potvrda od bugarsko zdruzenie togas taa potvrda ne samo vo DABC trebalo da izvadis uste eden duplikat od potvrdata i da ja odnesis i vo ministerstvoto za pravosudie,ako ne si odnel odbivaat i nema pravo na zalba no mozes da si najdes nekoj posposoben posrednik i odnovo da si pocnes postapka,ovde ima mnogu odbieni kako tebe sto odnovo pocnale postapka i dobile drzavjanstvo.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Da na finalna..i vaka mi napisa
Автоматски споено мислење:


So poteklo mi beja dokumentite
Epa si zadocnil,shtom na finalna si gi odnel,tebe veke ti bile razgledani dokumentite i donesena odlukata koga si gi dostavil.
Ako si odel so posrednik kasno te izvestil za zal.....plus i situacijava so korona koga nemozese da se dostavat......toa e.....
 
Член од
1 февруари 2020
Мислења
42
Поени од реакции
57
Društvo, isprativ molba po mejl do gospođa L. Stojanova da mi go prati ukazot vo konzulat. Vo petok go prativ mejlot. Do sega mi nema odgovoreno. Da prašam nekoj što ima iskustvo:
1.- Za koe vreme vi odgovori na mejl
2.-Dali bi trebalo ponovo da pratam mejl
3.- Ako go ispratat ukazot vo konzulat, kako da znam da e ispraten?
4.- Mi Se menuva li statusot koga proveruvam (sega pišuva deka sum uklučen vo Ukaz ....)
Jas ne zakažav termin za zemanje na ukazot vo Sofija,

Gi molam členovite koi ja pominaa taa procedura za informacija,
 
Член од
13 мај 2020
Мислења
297
Поени од реакции
563
Toa posrednicite se da fanes da go vrzes i da go maces , taj mojo poarednik isto jas mu zvonam i mu vikam deka se okolu mojto brojce za dokumenti da odnesam ( ako ne bese ovoj forum ke me odbieja) on mi vika eva ja te zabravi , a so ne me zabravi za pari da ti dadam , zal mi e drugar so radi nekoj voskar so gleda pari samo da ti zeme , procedurata kosta okolu 700 evra a znaeme kako tesko se pecalat tie pari tuka , i sea nekoj majmun da te izgore oti ne se zamara veke ti zemal parite . Zal mi e drugar podnesi si nanovo i ne gubi nadez
 

Bibo

Модератор
Член од
9 април 2006
Мислења
4.102
Поени од реакции
3.948
Иии браво, за една недела од 1ви август до 18ти септември исчистија :D

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Иии браво, за една недела од 1ви август до 18ти септември исчистија :D

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Денес указ 115 и 116 ,за преписки заостанато од 2017 и преписки од 2018 до број 5818/2018.
Со среќа на сите!
 
Член од
4 јули 2019
Мислења
7
Поени од реакции
0
Почитувани! Треба да одам по указ во Софија па би ве замолил дали некој може да ми помогне каде можам во Софија да го преведам изводот и каква е постапката за добивање пасош.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom