Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
батец тоа се проверува овде ТАКА?! или грешам?!?
https://www.mvr.bg/електронни-услуги/електронни-услуги-и-справки/справка-за-издадени-и-неполучени-б'лгарски-лични-документи[DOUBLEPOST=1561248070][/DOUBLEPOST]ПАТЕМ ПОШТО СТЕ ПОСРЕДНИЦИ И СЕЗНАЈКОВЦИ давајте понуди за замена на возачка,,поздрав и среќно на всички
Da na toj link se proveruva...

Taka mi kaza eden sto raboti vo germanija deka bil tgnat so ekipa od makedonija za povisoka satnica da raboti vo holandiia I bil na granicata vraten zaedno so tie sto bile otkrieni deka pasosite im bile lazni.[DOUBLEPOST=1561252320][/DOUBLEPOST]
Да посреднициве лажни пасоши ќе издадат. Тоа за лажен пасош цело подземје е вклучено, тој пазите посредниците. Тие ситни риби се за такви работи да прават. Пред да напишите нешто размислите дали може така да биде. Пасош да изработиш е озбилна работа а сметам дела ниеден посреденик не е способен да го направи тоа. А тој што набавил таков пасош нека се запраша во какви кругови се движи.
Neznam dali se posrednicite ali ete ja pominale germanija bez problem no za zal vo holandija gi otkrile deka im.se lazni ...site iznenadeni se vratile nazad so istiot prevoz.

Celta mi bese da im dadam informacija na tie sto sakaat bg pasosi da bidat pretpazlivi sto plakaat I zemaat ,zatoa sto nekoi od posrednicite ti dogovaraat vkupna cena za pasos na raka 400/500 evra ,a od koga ke pominat godini se zaboravaat I na kraj koga ke presmetas se vkupno ti e 800/900 evra a ako se pobunis ti kazuvale deka sega po novo na novite I 1000 evra ke plakale I toa bez nikakov sram vo oci ke ti kazat
 
Последно уредено:
Член од
28 август 2011
Мислења
23
Поени од реакции
10
Da na toj link se proveruva...

Taka mi kaza eden sto raboti vo germanija deka bil tgnat so ekipa od makedonija za povisoka satnica da raboti vo holandiia I bil na granicata vraten zaedno so tie sto bile otkrieni deka pasosite im bile lazni.[DOUBLEPOST=1561252320][/DOUBLEPOST]

Neznam dali se posrednicite ali ete ja pominale germanija bez problem no za zal vo holandija gi otkrile deka im.se lazni ...site iznenadeni se vratile nazad so istiot prevoz.

Celta mi bese da im dadam informacija na tie sto sakaat bg pasosi da bidat pretpazlivi sto plakaat I zemaat ,zatoa sto nekoi od posrednicite ti dogovaraat vkupna cena za pasos na raka 400/500 evra ,a od koga ke pominat godini se zaboravaat I na kraj koga ke presmetas se vkupno ti e 800/900 evra a ako se pobunis ti kazuvale deka sega po novo na novite I 1000 evra ke plakale I toa bez nikakov sram vo oci ke ti kazat
pa megu germanija i holandija e otvoreno i nema granica.KOJ LAZE
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
Jas ziveam vo holandija i ne sum slusnala deka ima fateno na granicata nekoi. Inaku ke kazat na vestite. Tocno e nema granica mines slobodno NO SEKOGAS IMA KONTROLA, AKO SI SUMLIV PA POSEBNO SO STRANI TABLI MK ILI BG TE OTSRRANUVAT OD AVTOPATOT.[DOUBLEPOST=1561276815][/DOUBLEPOST]A da pitam plus nesto ovaa so e agencijata za bg drzavjanstva., mozno li e da ti ja ubrzat postapkata i za rok od 2 meseci da dobies drzavjanstvo ili nema logika. I kakva e agencijata dali e verodostojna dali stvarno raboti kako sto treba ili moze samo problemi da ti napravi poveke ako se prefrles preku nea za ubrzuvanje na postapkata. Inaku jas sum u posledna faza cekam za potpis.
 
Член од
11 декември 2011
Мислења
82
Поени од реакции
73
Decki intervju noemvri 2016 i seuste istiot status. Ima li ovde nekoj drug od 2016?

Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Decki intervju noemvri 2016 i seuste istiot status. Ima li ovde nekoj drug od 2016?

Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
Intervju 26ti januari 2016. Polozitelno od 5ti noemvri 2018.
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
Decki intervju noemvri 2016 i seuste istiot status. Ima li ovde nekoj drug od 2016?

Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
Isto i jas noemvri intervju 2016 na potpis od mart
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Za rabota vo Anglija so bugarski kakwa e procedurata
Здраво, многу лесно. Маж ми е во Англија. За отприлика 2 недели вадиш иншуранс намбр и тераш. Аплицираш за пресеттел статус и после 6 год имаш државјанство.
 
Член од
30 ноември 2018
Мислења
110
Поени од реакции
144
Decki intervju noemvri 2016 i seuste istiot status. Ima li ovde nekoj drug od 2016?

Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
Има не си сам ќе си чекаме
 
Член од
21 февруари 2019
Мислења
41
Поени од реакции
76
Decki intervju noemvri 2016 i seuste istiot status. Ima li ovde nekoj drug od 2016?

Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија
И јас бев на интервју ноември 2016, положително од март.
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Член од
17 јуни 2015
Мислења
3
Поени од реакции
1
Здраво на интервју бев во мај 2018 во конзулат.
Ми излезе бројот за проверка на интернет и еве веќе 1 година и 1 месец го пиши: "Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване."
Ќе можи некој со искуство да ми кажи кога од прилика треба да излези државјанството? Поздрав!
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Здраво на интервју бев во мај 2018 во конзулат.
Ми излезе бројот за проверка на интернет и еве веќе 1 година и 1 месец го пиши: "Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване."
Ќе можи некој со искуство да ми кажи кога од прилика треба да излези државјанството? Поздрав!
На мене ми е 1 година и 5 месеца тај статус, јамуари 2018 ми беше интервјуто со родител нг пасош


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom