Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 февруари 2013
Мислења
738
Поени од реакции
551
Колку време е валиден происходот? Мене ми го издадоа и типов што ми брка работа ми се јави вчера да ми каже и да ме праша кога да ми закаже интерју. Ама бидејки не сум во државава до крај на Јануар 2015 а може и почеток на Февруар 2015 дали може интервјуто да се закаже за неколку месеца?
 
Член од
17 април 2007
Мислења
47
Поени од реакции
12
Otkako podnesov molba so dopolnitelni dokumenti(svidetelstvo do dedo od egzarhija)statusot mi se smeni posle 20 dena no povtorno:Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции.A ne kako kaj vas :Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.Treba li povtorno da nosam dokumenti?
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Otkako podnesov molba so dopolnitelni dokumenti(svidetelstvo do dedo od egzarhija)statusot mi se smeni posle 20 dena no povtorno:Преписката се намира в зад'лжителна процедура за с'гласуване с'с заинтересуваните институции.A ne kako kaj vas :Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданството с положително становиште. Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на РБ.Treba li povtorno da nosam dokumenti?
Ke pocekas da ja razgledat povtorno za da dojdes do toj status ne treba da noses nisto za mesec maksimim treba da ti se smeni statusot pak.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
пред некој ден имаше информација дека за шеф ДАБЧ ке биде ставен од Патриотичниот Фронт, за кое требање да потпише Борисов,?? дали бидна работата??
има некој ваква информација
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
пред некој ден имаше информација дека за шеф ДАБЧ ке биде ставен од Патриотичниот Фронт, за кое требање да потпише Борисов,?? дали бидна работата??
има некој ваква информација
Ama nie nemame nikakva vrska so DABC sega toa go minavme nas ne interesira sto ke se desi vo ministerstvoto za pravosudie dali na niv ke im dadat naredba da gi pustat makedoncite ama kako sto stojat rabotive nesto ne mi stima.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
Ama nie nemame nikakva vrska so DABC sega toa go minavme nas ne interesira sto ke se desi vo ministerstvoto za pravosudie dali na niv ke im dadat naredba da gi pustat makedoncite ama kako sto stojat rabotive nesto ne mi stima.
Денес е петти ден од новата влада, да не требаше уште првиот ден и сите од дополнителна ги пуштат, и нив му чади главата, стрпете се барем еден месец, еве иста ваква ситуација борив ја решил пред неколку година ама по 2 до 3 месеци, Трпение
 
Член од
22 октомври 2014
Мислења
1.187
Поени од реакции
694
Денес е петти ден од новата влада, да не требаше уште првиот ден и сите од дополнителна ги пуштат, и нив му чади главата, стрпете се барем еден месец, еве иста ваква ситуација борив ја решил пред неколку година ама по 2 до 3 месеци, Трпение
Se e toa ok sto go kazuvas i se slozuvam deka treba vreme za da se opravat ali gledas deka oni uporno vrakaat na dopolnitelna.Za toa vikam deka seto ova mi nema logika na mene.I sto posle tie da receme 3-4 meseci na koj osnov ke gi vratat od dopolnitelna vo regularna procedura.
 
Член од
20 октомври 2013
Мислења
241
Поени од реакции
122
Se e toa ok sto go kazuvas i se slozuvam deka treba vreme za da se opravat ali gledas deka oni uporno vrakaat na dopolnitelna.Za toa vikam deka seto ova mi nema logika na mene.I sto posle tie da receme 3-4 meseci na koj osnov ke gi vratat od dopolnitelna vo regularna procedura.
Ова денес што го објавие е затоа што протоколот излегува со закаснување, значи тие што беа вратени се од времето на техничката влада само сега ги објавиа, а можеби ќе има и други се дур не се смени комисијата и тн...
 
Член од
16 јуни 2009
Мислења
91
Поени од реакции
62
na vreme li odnesovte dopolnitelni dokumenti tie sto cekate podolgo vreme? Jas oti so posreduvacot so bev mi kaza deka dokolku na vreme se odnese dokument dopolnitelen se ceka 1-2 meseci.... a ovde kako so citam site cekaat podolgo vreme... jas veke 20tina dena sum na dopolnitelna :D odnesov uste prviotsledniot den od koga iskoci vo protokolot..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom