Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 ноември 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Почитувани членови во групата гледам сите сте до некаде со процедура за бг пасоши,па ме интересира да извадам што навистина е потребно од документација,линк е добредојден,имам братучед кој е асли бугар.,дали тоа помага..пра баба ми од мајчина страна била егзархиска учителка,но немам документ,дали може негде да се извади потврда за тоа,црква штогод да е..во штипско даскалувала.пишете
 

reb

Член од
25 јуни 2015
Мислења
151
Поени од реакции
113
Kako sto se kazuava dovolen ti e bratucedot a nekolku strani ponazad ke gi najdes i potrebnite dokumenti i cela postapka i broevi od posrednici ako ti e potreben itn .poz
 
Член од
28 мај 2014
Мислења
55
Поени од реакции
67
Plakjam ekstra ako ima nekoj posrednik da ja ubrZa procedurata so molba ili ima vrski da go zemam drzavjanstvoto za dva meseca... Inaku sum od 2012 na dop.prover odneseno
Od ftror bratuced i od klubot bkks.. Fala unapred . Pozz do site
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Plakjam ekstra ako ima nekoj posrednik da ja ubrZa procedurata so molba ili ima vrski da go zemam drzavjanstvoto za dva meseca... Inaku sum od 2012 na dop.prover odneseno
Od ftror bratuced i od klubot bkks.. Fala unapred . Pozz do site
Hahahahaha plati ako sakas I 5 pati extra nemoze nikoj da ti ja ubrzi postapksta toa moze da se desi ako poznavas nekoj od tie so gi razgleduvaat prepiskite pa preku red da ti ja pregledat nikoj dr nemoze da go napravi toa a ako ti kaze nekoj deka moze toa samo ke bide parte da ti gi zema ili pak ako se najde takov covek togas kazimu prvo da si ja zavrsi rabotata pa potoa ke si ja dobie extra ponudata no mislam deka zaludno go trosis vremeto na ova I jas bi platil extra da bivalo taka mislis ovde ke cekaa polvina pa I poveke ke plataa ako bivase taka :D
 
Член од
28 мај 2014
Мислења
55
Поени од реакции
67
Drugarce ako mozes da pomognes ok ako ne gledaj si masata .... A toa tvoeto ekstra neznam
Kolku ke da e mozda 300 500 eur ... Jas pisuvam
Za golema cifra , a koga e prasanje za pari
Mzam da ti kazam "Kade shto parata bushi burgija nemoze ! Pozz
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Drugarce ako mozes da pomognes ok ako ne gledaj si masata .... A toa tvoeto ekstra neznam
Kolku ke da e mozda 300 500 eur ... Jas pisuvam
Za golema cifra , a koga e prasanje za pari
Mzam da ti kazam "Kade shto parata bushi burgija nemoze ! Pozz
Okej e slobodno praj si so sakas bas me briga moe bese da te predupredam a ako ne ti se dopaga vistinata togas ako sakas dadi I 5 iladi evra :D
 
Член од
21 јануари 2015
Мислења
102
Поени од реакции
115
Drugarce ako mozes da pomognes ok ako ne gledaj si masata .... A toa tvoeto ekstra neznam
Kolku ke da e mozda 300 500 eur ... Jas pisuvam
Za golema cifra , a koga e prasanje za pari
Mzam da ti kazam "Kade shto parata bushi burgija nemoze ! Pozz
nema šansi nikoj da ti završi rabota. I so exstra ponuda .
 
Член од
18 ноември 2015
Мислења
44
Поени од реакции
32
Znaci pisi ili javi se vo ministerstvoto da ti kazat sto e problemot.dok. sigurno ne se dostaveni.ne trebalo tolku cekas.otkako ke ti kazat koi dok. Ti falat,pod hitno ke zakazes za dop.dok. i vednas gi nosis.za 4 do 5 meseci treba da ti smeni statusot.taka barem mislam jas.
Ќе ве молам доколку имате контакт од министерството (број или е-маил) за да прашам, дали може да ми дадете.
 
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Член од
29 октомври 2015
Мислења
39
Поени од реакции
32
Член од
7 октомври 2014
Мислења
513
Поени од реакции
1.007
Fala ti na ova aman neka se javi nekoi ako mu odgovorile eli navile na telwfon jas vikam eve dve nedeli i nikoj nega diga slusalicata pa me zanima odgvoria li nekomu eli na e-mail eli na broj
Neznam planiram utre da se javam prvo javuvanje ke mi e pa neznam ke vidam dali ke mi krenat slusalka :) na email ednas pisav ne mi vratija :)
 
Член од
19 ноември 2015
Мислења
1
Поени од реакции
2
zdravo na site posle 1god mi pisaja deka molobata mi e razgledana pozitivno.me interesira od koga ke zakazam i ke go zemam drzavjanstvoto dali nekoj znae kolku odi procedurata za maticen broj slikanje i seto toa do zavrsnata cel.i uste edno prasanje.dali da zakazam vo ministerstvo vo bugarija termin za da go zemam drzavjanstvoto ili preku ambasada bitola postopreku bt mi e cela procedura fala na site pozdrav.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom