Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
незнам колку е добро ова.

 
Член од
31 јули 2020
Мислења
6
Поени од реакции
0
Da ne znae nekoj odma li se dava intervju preku konzulat bitola za bg pasos preku roditel i brat fala vi
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Се гордеам со бугарското гражданство и навистина се чувствувам онака како што се чувтвувале моите предци мојот дедо кој бил бугарин.
Автоматски споено мислење:


Јас живеам во севрнава вукојебина ама сум бугарин со гордст како што бил и мојот дедо.Без никакви економски причини го извадив државјанството и сега чекам и за моите деца.А ТИ ЧЕКАЈ ДА ТИ ЈА СМЕНАТ ХИМНАТА АЛБАНЦИТЕ ПРЕМИЕР ДА ТИ СТАВАТ И ПОЧНИ АЛБАНСКИ ДА УЧИШ
Нема да толерирам понатаму било какви реплики и мислења на оваа тема !!!!!
Секој нареден пост со мислење на оваа тема или провокација ќе биде избришан!!!!!
 
Член од
10 јануари 2019
Мислења
355
Поени од реакции
496
@palekrstic ima li nekakvi promeni denovive dodeka ne rabotse forumot ?
Автоматски споено мислење:

@palekrstic ima li nekakvi promeni denovive dodeka ne rabotse forumot ?
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
17
Поени од реакции
3
Konecno gi stokmiv dokumentite i vcera gi prativ vo BKK Strumica.
Za kolku vreme ja izgotvuvaat potvrdata, znaete li?
Автоматски споено мислење:

Konecno gi stokmiv dokumentite i vcera gi prativ vo BKK Strumica.
Za kolku vreme ja izgotvuvaat potvrdata, znaete li?
Автоматски споено мислење:

Konecno gi stokmiv dokumentite i vcera gi prativ vo BKK Strumica.
Za kolku vreme ja izgotvuvaat potvrdata, znaete li?
Автоматски споено мислење:

Konecno gi stokmiv dokumentite i vcera gi prativ vo BKK Strumica.
Za kolku vreme ja izgotvuvaat potvrdata, znaete li?
 
Член од
3 август 2015
Мислења
1.722
Поени од реакции
2.958
@Dronskittt mora da ima promena vo polozitelno ajde pusti aber
Автоматски споено мислење:

@Dronskittt mora da ima promena vo polozitelno ajde pusti aber
 
Член од
18 јуни 2018
Мислења
95
Поени од реакции
28
До каде се промените во Финална?
Автоматски споено мислење:

До каде се промените во Финална?
 
Член од
19 март 2018
Мислења
11
Поени од реакции
5
Zdravo na site.
Na 20 avgust imam zakazano intervju vo Sofija,a pred da gi otvorat granicive zakazav intervju vo ambasada Sk za oktomvri zatoa sto mislev deka nema da moze da se odi.
Zatoa sakam da prasam zatoa sto veke gi otvorija granicite dali ke imam problem dokolku ne otidam na intervju vo Sofija a bi odel vo amabasda vo oktomvri
Автоматски споено мислење:

Zdravo na site.
Na 20 avgust imam zakazano intervju vo Sofija,a pred da gi otvorat granicive zakazav intervju vo ambasada Sk za oktomvri zatoa sto mislev deka nema da moze da se odi.
Zatoa sakam da prasam zatoa sto veke gi otvorija granicite dali ke imam problem dokolku ne otidam na intervju vo Sofija a bi odel vo amabasda vo oktomvri
 
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.156
Поени од реакции
2.177
Здраво дечки, дали некој знае за колку време излегва пасошот ако се сликаш преку конзулат, конкретно за Битола е прашањето?
Автоматски споено мислење:

Здраво дечки, дали некој знае за колку време излегва пасошот ако се сликаш преку конзулат, конкретно за Битола е прашањето?
Автоматски споено мислење:

Здраво дечки, дали некој знае за колку време излегва пасошот ако се сликаш преку конзулат, конкретно за Битола е прашањето?
Автоматски споено мислење:

Здраво дечки, дали некој знае за колку време излегва пасошот ако се сликаш преку конзулат, конкретно за Битола е прашањето?
Автоматски споено мислење:

Здраво дечки, дали некој знае за колку време излегва пасошот ако се сликаш преку конзулат, конкретно за Битола е прашањето?
Автоматски споено мислење:

Здраво дечки, дали некој знае за колку време излегва пасошот ако се сликаш преку конзулат, конкретно за Битола е прашањето?
Автоматски споено мислење:

Здраво дечки, дали некој знае за колку време излегва пасошот ако се сликаш преку конзулат, конкретно за Битола е прашањето?
Автоматски споено мислење:

Здраво дечки, дали некој знае за колку време излегва пасошот ако се сликаш преку конзулат, конкретно за Битола е прашањето?
Автоматски споено мислење:

Здраво дечки, дали некој знае за колку време излегва пасошот ако се сликаш преку конзулат, конкретно за Битола е прашањето?
 
Член од
27 август 2019
Мислења
57
Поени од реакции
16
Здраво дечки, дали некој знае за колку време излегва пасошот ако се сликаш преку конзулат, конкретно за Битола е прашањето?
Автоматски споено мислење:

Здраво дечки, дали некој знае за колку време излегва пасошот ако се сликаш преку конзулат, конкретно за Битола е прашањето?
Автоматски споено мислење:

Здраво дечки, дали некој знае за колку време излегва пасошот ако се сликаш преку конзулат, конкретно за Битола е прашањето?
Автоматски споено мислење:

Здраво дечки, дали некој знае за колку време излегва пасошот ако се сликаш преку конзулат, конкретно за Битола е прашањето?
Автоматски споено мислење:

Здраво дечки, дали некој знае за колку време излегва пасошот ако се сликаш преку конзулат, конкретно за Битола е прашањето?
Автоматски споено мислење:

Здраво дечки, дали некој знае за колку време излегва пасошот ако се сликаш преку конзулат, конкретно за Битола е прашањето?
Автоматски споено мислење:

Здраво дечки, дали некој знае за колку време излегва пасошот ако се сликаш преку конзулат, конкретно за Битола е прашањето?
Автоматски споено мислење:

Здраво дечки, дали некој знае за колку време излегва пасошот ако се сликаш преку конзулат, конкретно за Битола е прашањето?
Автоматски споено мислење:

Здраво дечки, дали некој знае за колку време излегва пасошот ако се сликаш преку конзулат, конкретно за Битола е прашањето?
Preku bitola sum 5 godini do Mart napraviv.treba da odam po drzavjanstvito
 
Член од
29 септември 2012
Мислења
1.156
Поени од реакции
2.177
Preku bitola sum 5 godini do Mart napraviv.treba da odam po drzavjanstvito
Јас веќе го подигнав државјанството, чекам за адреса сега. Дали излегува за брзо време пасошот преку конзулат оти тешко некако со границиве за сликање во Софија.
 
Член од
27 август 2019
Мислења
57
Поени од реакции
16
Јас веќе го подигнав државјанството, чекам за адреса сега. Дали излегува за брзо време пасошот преку конзулат оти тешко некако со границиве за сликање во Софија.
Kade go pogigna drzajvenstvoto?
Автоматски споено мислење:

Јас веќе го подигнав државјанството, чекам за адреса сега. Дали излегува за брзо време пасошот преку конзулат оти тешко некако со границиве за сликање во Софија.
Kade go pogigna drzajvenstvoto?
Автоматски споено мислење:

Јас веќе го подигнав државјанството, чекам за адреса сега. Дали излегува за брзо време пасошот преку конзулат оти тешко некако со границиве за сликање во Софија.
Kade go pogigna drzajvenstvoto?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom