Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 јануари 2020
Мислења
15
Поени од реакции
11
Dali nekoj znae kolku bese cenata za prodolzuvanje na bg pasos i licna karta, po redovna, brza postapka i taa vo istiot den??
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.345
Поени од реакции
13.636
Што се дешава со издавањево пасоши? Коронава ја успори работата или? Ако се спореди пред Корона и сега, како оди статистички... секоја процедура трае подолго или?
 
Член од
3 јуни 2020
Мислења
18
Поени од реакции
22
Член од
7 јануари 2020
Мислења
15
Поени од реакции
11
Член од
14 јануари 2020
Мислења
23
Поени од реакции
20

Се надевам дека е веродостојна информацијава! Конечно добри вести!
 
Член од
31 октомври 2016
Мислења
82
Поени од реакции
223
Најпрвин, честитки до сите што добивте указ!
До каде стасаа со указите за нас со интервју 2018? Некој да се пофали со потпис?
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom