Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
27 јули 2020
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво
Се работи за ИСТЕЧЕН Бугарски пасош
Како што е моменталната ситуација не можеме да одиме во Бугарија и сега ми е потребна помош некој да ми каже дали вадел пасош во Бугарска амбасада
која е процедурада,дали се закажува термин и за колку време го даваат.
Ве молам .пасошот ми е хитен за да заминам за странство
 
Член од
18 јануари 2019
Мислења
44
Поени од реакции
120
Здраво
Се работи за ИСТЕЧЕН Бугарски пасош
Како што е моменталната ситуација не можеме да одиме во Бугарија и сега ми е потребна помош некој да ми каже дали вадел пасош во Бугарска амбасада
која е процедурада,дали се закажува термин и за колку време го даваат.
Ве молам .пасошот ми е хитен за да заминам за странство
Ако имаш бугарска лична карта можеш да влезеш во БГ со личната карта и негативен ПЦР тест и ќе се сликаш таму.
 
Член од
27 јули 2020
Мислења
2
Поени од реакции
0
Ако имаш бугарска лична карта можеш да влезеш во БГ со личната карта и негативен ПЦР тест и ќе се сликаш таму.
Да имам Бг лична карта и таа е истечена од мај незнам дали ке ме пустат на граница
 
Член од
20 јуни 2020
Мислења
12
Поени од реакции
61
I mene me interesira postapkata i kolku cini da se napravi taa privremena, ili kako i da se vika, licna karta i dali moze na primer kamion da se vozi so nea na bg tabli po evropa??
Moze bi ne e za tuka prasanjeto, izvinete
Jas imam licna karta za postojan prestoj i probav so nea za rabota vo EU, ne se lazi ne si gi frlaj parite za dzabe, ne biva. Edinstveno olesnitelno e so nea da aplicirash vo Germanska ambasada vo BG za viza, pobrzo izdavaat. Ete toa e prednosta na taa licna karta.
 
Член од
27 август 2019
Мислења
57
Поени од реакции
16
Zdr na koja strana bese objasneta cela procedura imase link?
Автоматски споено мислење:

Imase nekoj objaveno kako moze da se podigne pasos preku bitola
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom