Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
9 јануари 2015
Мислења
192
Поени од реакции
150
Се засилија некој ден со укази и толку, сега нема укази еден месец :)
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Ние од 2016 сме малери луѓе тоа е тоа. Кога требаше да одиме на положително 2016 нас не ставија на дополнителна. Окапавме тогаш јас лично 18 месеци бев. Сега кога дојдовме на ред за потпис, после 11 полни месеци чекање, штама. 20 дена нема указ. Ми се чини за нас државен удар ќе има во Бугарија само да не потпишат. Што друго и да кажам е одлишно
 
Член од
25 март 2019
Мислења
69
Поени од реакции
115
Ние од 2016 сме малери луѓе тоа е тоа. Кога требаше да одиме на положително 2016 нас не ставија на дополнителна. Окапавме тогаш јас лично 18 месеци бев. Сега кога дојдовме на ред за потпис, после 11 полни месеци чекање, штама. 20 дена нема указ. Ми се чини за нас државен удар ќе има во Бугарија само да не потпишат. Што друго и да кажам е одлишно
Ne davajte lazni informacii be denes ke imalo inache druze neka idat upm ne se trae ova veke ti ebam i cekanje i se
 
Член од
27 март 2019
Мислења
280
Поени од реакции
263
Ne davajte lazni informacii be denes ke imalo inache druze neka idat upm ne se trae ova veke ti ebam i cekanje i se
veke izgubi nadez... Ovoa veke nema smisla, koi zakoni koi pravila... Ne pocituvat tie nisto, isto kako kaj nas! Samo nz do koga ke se tesime i ke se lazime samite sebesi ovde na forumot..loso..mn loso
 
Член од
12 декември 2018
Мислења
115
Поени од реакции
179
Izgleda ke ima vnatreshni izbori vo povekje ministerstva i sluzbi, taka da mozno e do dekemvri da ima mnogu mali promeni vo odnos izdadeni ukazi(mozebi ne e tocna potpolno informacijata,ostanuva da vidime)
 
Член од
16 септември 2019
Мислења
13
Поени од реакции
7
Ние од 2016 сме малери луѓе тоа е тоа. Кога требаше да одиме на положително 2016 нас не ставија на дополнителна. Окапавме тогаш јас лично 18 месеци бев. Сега кога дојдовме на ред за потпис, после 11 полни месеци чекање, штама. 20 дена нема указ. Ми се чини за нас државен удар ќе има во Бугарија само да не потпишат. Што друго и да кажам е одлишно
Isto i 2015 od fevruari sum na ukaz i nisto uste
 
Член од
17 август 2009
Мислења
2.133
Поени од реакции
2.130
Дечки во среда заседаваат за бугарско државјанство, имаат голем состанок, ако има преку 100 жалби кои укажуваат дека многу се чека, ќе ги разгледаат и може и ќе работат стварно побрзо ако ништо не направиме ќе си кукаме и чекаме, како и до сега иако сите знаеме какви сме ние како "нација" така да не очекувам да постигнам многу си постот вие мене ќе ме критикувате место да пратите меил... Како и да е во прилог каде би можеле да се обратите, ништо сложено меил од типот:

Уважаеми,
Аз, тој и тој с молба номер ... провеждаха ми интервју тогај и тогај имам в'прос зашто толко много чакам за получаване на б'лгарско гражданство по произход. Надјавам се че ште б'де взето в предвид


Име и презиме


Инаку постот на претходната страна е на руски и никој не може да каже се користат македонски и англиски на форумот, прво е форум за бугарски пасош, второ македонски е дијалект на бугарски трето срамота е да станете државјани на Бугарија а да не знаете да говорите течно чист бугарски а и текстот што е на руски голем дел се разбира ако знаете бугарски. Позз, поработете на јазиците и користете кирилица а во прилог доколку некој сака еве ви мејл каде да се жалите стварно, а не на форумот.


E-mail: cpba@parliament.bg
Софија 1169, пл. "Кнјаз Александ'р I" №1, зала 224
Телефон: 00359 2 939 35 11;
Лидија Малинова
Четврто, руски е дијалект на бугарски
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom