Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2017
Мислења
44
Поени од реакции
23
Toa ti se vika baksus,najverovatno vo proishodot stoi deka e vrz osnova na bratuced,toj dopolnitelno ima dostaveno potvrda od zdruzenie no tie expertite od Jotova gi mrzi da gi razgledaat site dokumenti go citaat samo proishodot koj e vrz osnova na bratuced i odbivaat,baksuz.
i mene od braced mi e proizhodot oti togas mozese preku braced, pa odnesov i potvrda od strumica i od Dedo 1905 godina roden .. znaci da si baram jaze nekoe podebelo?
 
Член од
28 мај 2019
Мислења
135
Поени од реакции
212
Ова ти е пишано чисто за лајкови да собереш :) Форумот си е супер ама членовите не се супер :)
Аман бре, мора на некој нешто да му фали, знаеш колку ми се потребни лајковите, си велам кога ќе дојди редот на нас, ќе ни треба да прочитаме некој совет, кој како добива пасош така си оди од форумот
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
i mene od braced mi e proizhodot oti togas mozese preku braced, pa odnesov i potvrda od strumica i od Dedo 1905 godina roden .. znaci da si baram jaze nekoe podebelo?
Skraja da e,ima iljadnici sto se so bratucedi,tetki,vujkovci koi potoa odnesoa potvrdi od zdruzenija,poveketo ke si dobiet drzavjanstva no mal del baksuzi poradi mrza od sluzbenicite da go razgledaat celoto dosie gi odbivaat,za pravo lotarija e cela rabota treba i sreka da se ima,za nikogo nisto ne e 100%sigurno.
 
Член од
13 септември 2019
Мислења
6
Поени од реакции
6
Здраво на сите озбилни во форумот. Го пратам форумот повеќе од еден месец и прочитав многу коментари. Се регистрирав намерно за да им кажам на оние кој не веруваат во овој форум дека има многу работи што се кажани во форумот се точни. Тие што не веруваат во форумот немораат да веруваат.


Позз
 
A

andrea85

Гостин
Здраво на сите озбилни во форумот. Го пратам форумот повеќе од еден месец и прочитав многу коментари. Се регистрирав намерно за да им кажам на оние кој не веруваат во овој форум дека има многу работи што се кажани во форумот се точни. Тие што не веруваат во форумот немораат да веруваат.


Позз
Луди сте. Браво шо се регистрира, малку ја тупеа, уше некој фалеше!
 
Член од
13 септември 2019
Мислења
6
Поени од реакции
6
Луди сте. Браво шо се регистрира малку ја тупеа, уше некој фалеше!
Хаха не се регистрирав за да пишувам и глупирам на профилот. Форумот ќе продолжам да го користам за сопствени потреби, без да коментирам.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Хаха не се регистрирав за да пишувам и глупирам на профилот. Форумот ќе продолжам да го користам за сопствени потреби, без да коментирам.
Hahaha,slobodno da komentiras,forumov ti e Makedonija vo malo,ne ima sekakvi budali no da znaete site forumov poveke ke vi pomogne nego posrednicite,mnogu rabota mozete da doznaete so toa I mnogu pari da si zastedite,a mnogu I od odbivanje gi spasi,treba samo redovno da se sledi.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Здраво на сите озбилни во форумот. Го пратам форумот повеќе од еден месец и прочитав многу коментари. Се регистрирав намерно за да им кажам на оние кој не веруваат во овој форум дека има многу работи што се кажани во форумот се точни. Тие што не веруваат во форумот немораат да веруваат.


Позз
Во вистинско време се регистрира. Да му веруваш на дедо.
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
785
Nekoja dojava za ukazi do kade se stignata so razladuvanje??

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Е ваков коментар требеше за да тргне работата на форумов. Сега едни ќе имаат сигурна дојава од луѓе на функција, други ќе тврдат дека е закочена работата и јажето да си го врзиме.
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
24
Поени од реакции
25
Мислам дека си грешка,до 1918 год. сите луѓе што живееле на територија на денешна Р.С.Македонија биле бугари а подоцна Ј.Б.Тито ја создал Мк и не нарекол 'македонци' инаку ние сите сме бугари и нашите предци се бугари така да сите што ќе успеат да докажат за нивни предок пред 1918 год дека е бугарин ќе си добие бугарско државјанство.Имаше и еден член како добро што прочитав има добиено со предок роден 1923 год. Исто и пред 1900 се признава во БККС
 

Attachments

Член од
13 септември 2019
Мислења
6
Поени од реакции
6
Hahaha,slobodno da komentiras,forumov ti e Makedonija vo malo,ne ima sekakvi budali no da znaete site forumov poveke ke vi pomogne nego posrednicite,mnogu rabota mozete da doznaete so toa I mnogu pari da si zastedite,a mnogu I od odbivanje gi spasi,treba samo redovno da se sledi.
Токму така. Форумот повеќе ќе ти помогне отколку некој посредник. Посредникот ќе ти земе пари и не се замара. Најдобро сам да истражиш да прочиташ отколку некој да те лаже. На форумот има доста корисни информации во врска со многу проблематични прашања. Тие што не веруваат на информациите од форумот знаат дека грешат и шират дезинформации дека немало врска форумот.

Голем поздрав до администраторот.

Позз
 
Член од
7 април 2019
Мислења
161
Поени од реакции
148
Здраво

На која адреса се врши интервјуто во Софија нели нешто ја менуваа на нова адреса? Т.е каде поточно во Софија ?

Благодарам
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
29
Поени од реакции
21
Интервју бев почеток ноември 2018 година. Сеуште ми стои Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. Има ли некој информација до каде се стигнати и кога одприлика да очекувам промена
ќе ти се смени после 13 месеци односно во декември на крај?
Автоматски споено мислење:

ЗА ГРЕОТА СТЕ СИТЕ МНОГУ ПРИПРОСТИ ЖИМИ СЕ ГОСПООД ДА ВИ Е НАПОМОШ амин
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom