Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 март 2019
Мислења
26
Поени од реакции
40
Јас чекам од април за потпис со позитивен статус. Поминаа скоро 3 години од кога аплицирав. Ова сигурно не е нормално нели? Дали бугарските граѓани кои имаат деца треба да чекаат долго за да добијат пасоши за своите деца? Што е со луѓето кои стануваат натурализирани откако живеат во Бугарија неколку години?

На кое било друго место во светот целиот овој процес ако се заврши во рок од една година, максимум 1,5 години. Амобилен хаос.
 
Член од
13 март 2019
Мислења
93
Поени од реакции
148
Јас чекам од април за потпис со позитивен статус. Поминаа скоро 3 години од кога аплицирав. Ова сигурно не е нормално нели? Дали бугарските граѓани кои имаат деца треба да чекаат долго за да добијат пасоши за своите деца? Што е со луѓето кои стануваат натурализирани откако живеат во Бугарија неколку години?

На кое било друго место во светот целиот овој процес ако се заврши во рок од една година, максимум 1,5 години. Амобилен хаос.
Поднесени документи крај 2015.
Прво одење 2016(происход)
Интервју 2017
Положително Април како и ти .
На Агонијата на чекање му нема крај другар,освен надеш дека за брзо ќе стигнат до нас ништо др не ни преостанува...
 
Член од
27 август 2019
Мислења
57
Поени од реакции
16
ajde pomos ako moze otvoriv na pravosudije protokoli pod koe brojce da se baram toa so pin ili drugoto podole so e
 

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Друштво едно прашање се извинуам ако е веќе поставено .
Дали Ванчо од Охрид е стварно еден од најдобрите за вадење бугарски пасош и дали има некои кои може да вадат побрзо од регуларната постапка.
Благодарам
Беше на времето (пред 2014/15) стварно еден од најдобрите...
Имаше канцеларии во центарот на Софија, соработка со адвокатурска и нотарска служба, и тесни врски со Каракачанов.
Меѓутоа, тоа е завршена приказна.. и Ванчо буквално не се разликува од било кој друг посредник што ја познава (новата) процедура за аплицирање.
Тоа е моето скромно мислење, од Охрид сум и добро го познавам Ванчо.
Поздрав.
 
Член од
7 јули 2018
Мислења
3
Поени од реакции
0
Dali vo DABC za proishod mora da se dostavi potvrda od BKKS ili drugo zdruzenie? Ima li odbieni do sega? I dali znae nekoj do kade se so izdavanje na proishodite?
 
Член од
27 август 2019
Мислења
57
Поени од реакции
16
Dali vo DABC za proishod mora da se dostavi potvrda od BKKS ili drugo zdruzenie? Ima li odbieni do sega? I dali znae nekoj do kade se so izdavanje na proishodite?
ima posuvano procitas ne kolku nanazat
Автоматски споено мислење:

Dali vo DABC za proishod mora da se dostavi potvrda od BKKS ili drugo zdruzenie? Ima li odbieni do sega? I dali znae nekoj do kade se so izdavanje na proishodite?
Jas sum podneseno od 2015 mesec April nekade na intervju mislam avgust bese 2016oddmna I eve po ova sto mi go pisi izgleda pri kraj sum stom mi go prakaat vo bitola procitas nazat 2, 3 strni izvrti ke najdis nesto korisno I za tebe
Автоматски споено мислење:

Јас чекам од април за потпис со позитивен статус. Поминаа скоро 3 години од кога аплицирав. Ова сигурно не е нормално нели? Дали бугарските граѓани кои имаат деца треба да чекаат долго за да добијат пасоши за своите деца? Што е со луѓето кои стануваат натурализирани откако живеат во Бугарија неколку години?

На кое било друго место во светот целиот овој процес ако се заврши во рок од една година, максимум 1,5 години. Амобилен хаос.
I mene MI pisuva so pozitiven isto koga proveruvam na poleto so pin no bidejki sum preku konzulatot I proveruvam I najdole na toa pole PA Tamu pisuva deka e prateno vo bitola
Автоматски споено мислење:

ima posuvano procitas ne kolku nanazat
Автоматски споено мислење:


Jas sum podneseno od 2015 mesec April nekade na intervju mislam avgust bese 2016oddmna I eve po ova sto mi go pisi izgleda pri kraj sum stom mi go prakaat vo bitola procitas nazat 2, 3 strni izvrti ke najdis nesto korisno I za tebe
Автоматски споено мислење:


I mene MI pisuva so pozitiven isto koga proveruvam na poleto so pin no bidejki sum preku konzulatot I proveruvam I najdole na toa pole PA Tamu pisuva deka e prateno vo bitola
Kade podnese ti dokunenti
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2015
Мислења
206
Поени од реакции
180
Луѓе знаете кој е најбрзиот рок за вадење ЕГН? Ден, три дена, недела?
 
Член од
27 август 2019
Мислења
57
Поени од реакции
16
Член од
3 декември 2018
Мислења
6
Поени од реакции
13
Јас поднесов документи 2015 год, на интервју бев Октомври 2016. Дали знае некој нешто поврзано со давање на укази од 2016 год интервјуа? Позз.
 
Член од
25 ноември 2015
Мислења
104
Поени од реакции
133
Ovoj mesec vo Bg imat dva praznika (nerabotni denovi) 6 i 22/23 septemvri ..pak ke ja razlvecat rabotata.
 
Член од
26 ноември 2017
Мислења
101
Поени од реакции
38
Јас поднесов документи 2015 год, на интервју бев Октомври 2016. Дали знае некој нешто поврзано со давање на укази од 2016 год интервјуа? Позз.
Kolku vr3me cekas potpis?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
2 февруари 2018
Мислења
72
Поени од реакции
144
некој да пише што скоро му се сменил статус од задолжителна во финална да знаеме до каде се
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom