Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 декември 2018
Мислења
11
Поени од реакции
27
Izgleda ne imaat zaboraveno nas od 2016
Jas sum 108../2015
Intervju April 2016
Od 18 dekevri na polozitelno a od 15 januari na proverka od V.P pa uste nisto
Тука негде сум и Јас,ци чекаме шо да прајме,со надеж за позитивен резултат кај сите
 
Член од
1 октомври 2011
Мислења
828
Поени од реакции
784
Уште да сфанеш дека нема никалов ред и се ке е у ред :):):vozbud:
Ти да СФАНЕШ. Ако не Сфана најверојатно се групираат по неколку месеци, мај јуни јули, и да тука нема ред, може јули пред мај да добие, итн... Ама до сега немало случај некој што чека на положително од Мај 2019 да добие пред некој на положително од Јули 2018г. Кој сфана, сфана, кој не сфана ќе објасниме пак.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
54
Поени од реакции
41
- Zapochnata procedura 1.2016 so povrzani izvodi od pradedo do mene
- Intervju 27.10.2017
- Polozhiteno (okolu) 15.11.2018
- Denes Ukaz br. 116
- Bez dopolnitena
Site da si dochekate i da go iskoristite najdobro mozhno.
 
Член од
8 јануари 2015
Мислења
94
Поени од реакции
48
druze iskreno tocno ne se sekavam sto dokumenti, jas sum od 2014 so intervju, a podnesov + preku posrednik pred 2 -3 godini izvodi od dedo i baba deka se rodeni 1918 i 1919 i od Strumica posrednikot nesto mi vadese a sto pojma nemam .. iskreno nemav ama bas nikakva osnova za pasos i mislev 95% deka ke me odbijat ama nema pravilo nikakvo. So sreka na site :)
Od koga si na polozitelno so steka
 
Член од
1 август 2019
Мислења
4
Поени од реакции
28
- Zapochnata procedura 1.2016 so povrzani izvodi od pradedo do mene
- Intervju 27.10.2017
- Polozhiteno (okolu) 15.11.2018
- Denes Ukaz br. 116
- Bez dopolnitena
Site da si dochekate i da go iskoristite najdobro mozhno.
Chestito, gi nosese istite dokumenti za proizhod vo Pravda? (dokumentot od pradedoti itn) Ili samo so proizhodot od DABCH beshe?
 
Член од
19 јануари 2019
Мислења
121
Поени од реакции
198
денес има потписи на луѓе на положително од септември, ноември и декември , само октомври нема никој да се пофали !
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom