Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
19 јануари 2019
Мислења
121
Поени од реакции
198
Минатата недела немаше ниту еден указ, таа пред неа имаше само еден ! :yid:
 
Член од
12 декември 2018
Мислења
115
Поени од реакции
179
Минатата недела немаше ниту еден указ, таа пред неа имаше само еден ! :yid:
Mozno e da spremaat kako juni minatata godina pred krajot na mesecot da potpishat na mnogumina, ili pa ima varijatna prvo tie shto imaat vo Sofija podneseno da se chistat, pa posle drugite preku konzulati oti neli preku konzulat povekje vreme se cheka ukazot i egn, adresi ova ona za da se napravi lufta da nema golema guzva, no sepak gospozha Jotova i se e mozno. :)
 
Член од
22 март 2019
Мислења
141
Поени од реакции
96

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.535
2017ta intervju .preku roditel[DOUBLEPOST=1560274308][/DOUBLEPOST]
Od januari 2018ta na polozitelno
Да не си грешка?
Цело време викаш дека син ти е на задолжителна без промена, последно на 30.мај имаш постирано така.....
I sin mi čeka preku mene vekje 18ti mesec e na zadolžitelna . Kolku što jas dobiv informacija od eden od posrednicite , a mu veruvam deka e tocno ..poradi problemot so adresite i prijavuvanja i po 100 i povekje lica na ista adresa , se proveruvaat prvo adresite na roditelite dali se e ok pa duri togas se odobruva .[DOUBLEPOST=1559206192][/DOUBLEPOST]Ajde da vidime kolku najdolgo vekje nekoj čeka preku roditel bez nikakvi promeni na status . T.e se uste e na zadolžitelna .
Sin mi e so intervju od ..
14 .12 2017ta
Ako ima uste nekoj sto ceka tolku ili povekje neka piše .
Инаку на една познаничка со интервју 24.10.2017 преку родител сега во петок и се смени во финална, една година и 7.5 месеци на задолжителна.
 
Член од
22 март 2019
Мислења
141
Поени од реакции
96
E kako taka 17 meseci na polozitelno?
Screenshot_20190608-202506_Chrome.jpg [DOUBLEPOST=1560278539][/DOUBLEPOST]
Eve skrinsot ...kje se lažeme li[DOUBLEPOST=1560278609][/DOUBLEPOST]
Screenshot_20190608-202506_Chrome.jpg [DOUBLEPOST=1560278539][/DOUBLEPOST]
Eve skrinsot ...kje se lažeme li
14 dekemvri 2017 mu bese intervjuto[DOUBLEPOST=1560278695][/DOUBLEPOST]
Screenshot_20190608-202506_Chrome.jpg [DOUBLEPOST=1560278539][/DOUBLEPOST]
Eve skrinsot ...kje se lažeme li[DOUBLEPOST=1560278609][/DOUBLEPOST]
14 dekemvri 2017 mu bese intervjuto
Ne polozitelno , na zadolzitelna tolku dolgo ceka , a na polozitelno so ova zempo moze i 2023ta kje go fati .[DOUBLEPOST=1560278781][/DOUBLEPOST]
Screenshot_20190608-202506_Chrome.jpg [DOUBLEPOST=1560278539][/DOUBLEPOST]
Eve skrinsot ...kje se lažeme li[DOUBLEPOST=1560278609][/DOUBLEPOST]
14 dekemvri 2017 mu bese intervjuto[DOUBLEPOST=1560278695][/DOUBLEPOST]
Ne polozitelno , na zadolzitelna tolku dolgo ceka , a na polozitelno so ova zempo moze i 2023ta kje go fati .
Greska vo pisuvanje[DOUBLEPOST=1560278941][/DOUBLEPOST]
Да не си грешка?
Цело време викаш дека син ти е на задолжителна без промена, последно на 30.мај имаш постирано така.....

Инаку на една познаничка со интервју 24.10.2017 преку родител сега во петок и се смени во финална, една година и 7.5 месеци на задолжителна.
Ne sum greska , se uste e na zadolzitelna ..postirav podole skrinsot vidi.
 
Последно уредено:
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Прегледај го приврзокот 210618[DOUBLEPOST=1560278539][/DOUBLEPOST]
Eve skrinsot ...kje se lažeme li[DOUBLEPOST=1560278609][/DOUBLEPOST]
14 dekemvri 2017 mu bese intervjuto[DOUBLEPOST=1560278695][/DOUBLEPOST]
Ne polozitelno , na zadolzitelna tolku dolgo ceka , a na polozitelno so ova zempo moze i 2023ta kje go fati .[DOUBLEPOST=1560278781][/DOUBLEPOST]
Greska vo pisuvanje[DOUBLEPOST=1560278941][/DOUBLEPOST]
Ne sum greska , se uste e na zadolzitelna ..postirav podole skrinsot vidi.
Ova ne e polozitelno ova e zadolzitelno soglasuvanje po sto sledi finalen ekspertski pregled i duri posle polozitelno
 
Член од
22 март 2019
Мислења
141
Поени од реакции
96
M

mucu

Гостин
Tie so roditel porano najbrzo zemaa, sega najmnogu cekaat. A zosto e toa taka ne se znae, no pretpostavuvam proveruvaat preku sto go dobil roditelot drzavjanstvoto i zatoa se ceka poveke.
 
Член од
9 јуни 2018
Мислења
43
Поени од реакции
38
Дечки не се паничете, мене ме објавија на 23.05, а указот потпишан на 30.04, значи по 3-4 недели објавуваат. Бев го подигнав, ќе одам пак за сликање.
Ќе биде за сите (y)
Ако е како кај нас “објавувачот” може е на одмор лански, а тука стресови правиме.
 
Член од
29 март 2019
Мислења
17
Поени од реакции
8
Sto da kazam lugje pocnavme da se razocaruvame, i navistina e za razocaruvanje, na polozitelno sum od noemvri 2018 uste malku 8 meseca, ima lugje shto chekaat i povekje, taka da sto bide neka bide izgleda Bugarite dignale race od pasoshite.[DOUBLEPOST=1560315078][/DOUBLEPOST]
Дечки не се паничете, мене ме објавија на 23.05, а указот потпишан на 30.04, значи по 3-4 недели објавуваат. Бев го подигнав, ќе одам пак за сликање.
Ќе биде за сите (y)
Ако е како кај нас “објавувачот” може е на одмор лански, а тука стресови правиме.
So sto dokumenti prijatele? I kolku vreme chekanje od polozitelno?
 

Skylake

proseCUTE
Член од
7 јули 2016
Мислења
688
Поени од реакции
913
Sto da kazam lugje pocnavme da se razocaruvame, i navistina e za razocaruvanje, na polozitelno sum od noemvri 2018 uste malku 8 meseca, ima lugje shto chekaat i povekje, taka da sto bide neka bide izgleda Bugarite dignale race od pasoshite.
И што е најтрагично, не знаеме ни дали ќе ни потпише, може после толку чекање отказ да добиеме. И ќе се сликаме после во оваа вукојебина, ќе работиме за 200 еур до пензија.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom