Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 март 2019
Мислења
196
Поени од реакции
218
за

за две до три години ке дознаеш,само трпение,,освен ако нешто не се смени на политички план(нов министер или слично) среќно[DOUBLEPOST=1556145511][/DOUBLEPOST]ПАТЕМ кога сме кај министрите да прашам некој кој знае!до кога и е мандатот на таа Јотова?
2021
 
Член од
12 март 2019
Мислења
26
Поени од реакции
40
Вчера мојот статус се промени во "Позитивно мислење" - интервју беше во јануари 2018 година.
Колку повеќе да чекате сега? Благодарам
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Вчера мојот статус се промени во "Позитивно мислење" - интервју беше во јануари 2018 година.
Колку повеќе да чекате сега? Благодарам
Од кога беше ставен на финална?
Сега ќе чекаш не се знае кога ќе потпише.[DOUBLEPOST=1556185909][/DOUBLEPOST]кој бој на преписка беше дали се сеќаваш?[DOUBLEPOST=1556186461][/DOUBLEPOST]
Вчера мојот статус се промени во "Позитивно мислење" - интервју беше во јануари 2018 година.
Колку повеќе да чекате сега? Благодарам
Можеш ли да споделиш со какви документи беше,дали ги имаш подадено истите документи и во ДАБч (освен ако не си преку родител) и во Правосудие?
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2019
Мислења
26
Поени од реакции
40
Од кога беше ставен на финална?
Сега ќе чекаш не се знае кога ќе потпише.[DOUBLEPOST=1556185909][/DOUBLEPOST]кој бој на преписка беше дали се сеќаваш?[DOUBLEPOST=1556186461][/DOUBLEPOST]
Можеш ли да споделиш со какви документи беше,дали ги имаш подадено истите документи и во ДАБч (освен ако не си преку родител) и во Правосудие?
Коресподентен број 16XXX / 2016.
Финален статус 07/03/2019.
Аплицирав во Софија во Министерството за правда врз основа на бугарско потекло.
 
Член од
25 април 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здрво на сите, јас бев на интервју и таму таа што ми го правеше интервјуто ми го преправи образованието од средно во студент, моја грешка е што и јас сум тремарож и ми излета дека сум студент. Сега ме интересира дали тоа може да влијае негативно за добивање на држвјансто? Инаку јас го поминав интервјуто и ми рече за година дена да проверам на таа нивна страна
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.984
PROMENI NA STATUSI NOVI I UKAZI ?
Професоре алал нека ти е како наоѓаш време да прашуваш по 50 пути здраво,што има ново,указ потпишани има ли,со среќа,да се надеваме итн итн.У ова време кога професор по германски за лек не се наоѓа у државава ти прашуваш на форуми прашања на кои нема одговор.Пак ке кажам алал нека ти е
 
Член од
12 септември 2018
Мислења
132
Поени од реакции
201
Професоре алал нека ти е како наоѓаш време да прашуваш по 50 пути здраво,што има ново,указ потпишани има ли,со среќа,да се надеваме итн итн.У ова време кога професор по германски за лек не се наоѓа у државава ти прашуваш на форуми прашања на кои нема одговор.Пак ке кажам алал нека ти е
izmegju 7tiot i 8miot privaten cas naogjam vreme eve da se uklucam da prasam , se nadevam ne ti preci ?
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
Luge koga odam da vnesam brojceto za potpis izleva rezervacija za ukaz da podignes, i odma posle se gube avtomatski koa pretisnam da go vnesam brojceto. Znaci ima potpisuva gospogata ama nie jadni Makedonci posledni ke sme.
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
103
Поени од реакции
98
ako si preku ambasada ili konzularno mozes da si proveruvas i so toj broj 8xxx/2019. kaj sto ti pisuva trsenie po prepiski po konzulski pat. inace ke si proveruvas so toj sto go imas kako do sega so pin. prepiska ti e maticen broj na predmetot
Fala! A kolku vreme treba da sedi vo ovoj status? Veke dva meseci mi e vo istiot status, ova normalno e? Ne trebase do sega da se smeni vo "zadolzitelna proverka"?
Jas podnesov dokumenti vo Sofija, no koga ke go stavam brojot na molba vo poleto kade sto pisuva "proverka po konzulatski pat" mi iskocuvaat nekoj drug status, toa ima nesto vrska so mojot predment ili ne?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Luge koga odam da vnesam brojceto za potpis izleva rezervacija za ukaz da podignes, i odma posle se gube avtomatski koa pretisnam da go vnesam brojceto. Znaci ima potpisuva gospogata ama nie jadni Makedonci posledni ke sme.
Пиши кое бројче си?
Не те разбрав убаво,за твојот број ли кога проверуваш ти пишува резервација?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom