Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
13 декември 2018
Мислења
11
Поени од реакции
27
od 1 mesec do 1 vek ne se znae momentalno, neli go pratis forumot ili nov nova si btv so sto dokumenti si ako SMEEEMEE DA ZNAEME ako e tajna nemoras da kazis gospode koj si na neboto ...
Нема шо да кријам бе баце,има пишано у мојот претходен и едниствен пост,ама еве пак-
Интервју јуни 2016,дополнителна од август 2017,декември 2018 пак на финална...документи од брат,(плус имам бугарска лична карта за постојан престој од 2013)...после дополнителната однесив и потврда од Струмица и потекло
 
Член од
26 октомври 2017
Мислења
52
Поени од реакции
119
143**/2015,seushte na dopolnitelna so rok na dostavuvanje na dokumentite 30.03.2018...Da se nadevme deka za brzo vreme kje ima promena...
 
D

dabedaa

Гостин
12???/2015.Od pred dva dena sum na....Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија.
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
12???/2015.Od pred dva dena sum na....Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Република Б'лгарија.
Super. Aj sega kazi so so dokumenti si i kakvi odnese dopolnitelni. Koga bese na intervju den i mesec i kade?
 
Член од
31 јануари 2019
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ве молам за контакт од некој кој може да ми помогне околу вадење на документи во Бугарија?
 
D

dabedaa

Гостин
Super. Aj sega kazi so so dokumenti si i kakvi odnese dopolnitelni. Koga bese na intervju den i mesec i kade?
Dopolnitelno istite sto gi podadov prv pat jas imav Kopija od Bg pasos na vujkomi..[DOUBLEPOST=1548935792][/DOUBLEPOST]
Dopolnitelno istite sto gi podadov prv pat jas imav Kopija od Bg pasos na vujkomi..
2015 oktomvri DABC...2016 Juni ili Juli intervju...2017 oktomvri mi pobaraat dopolnitelen dokumenat...da go predadam do januari 2018..i eve dva dena sum kaj vicepremierot...A dopolnitelno mislam deka gi podadov istite dokumenti...jas odam preku posrednik toj si mava rabota se sto treba...Jas dvapati bev u Sofija ednas u DABC i ednas na Intervju..
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
Dopolnitelno istite sto gi podadov prv pat jas imav Kopija od Bg pasos na vujkomi..[DOUBLEPOST=1548935792][/DOUBLEPOST]
2015 oktomvri DABC...2016 Juni ili Juli intervju...2017 oktomvri mi pobaraat dopolnitelen dokumenat...da go predadam do januari 2018..i eve dva dena sum kaj vicepremierot...A dopolnitelno mislam deka gi podadov istite dokumenti...jas odam preku posrednik toj si mava rabota se sto treba...Jas dvapati bev u Sofija ednas u DABC i ednas na Intervju..
I jas sum preku vujko mi. Kakva promena i ds imas ke ti bidam mnogu blagodarna ds mi pises oti zivcite mi ujdea po ovaj pasos.
 
Член од
23 јануари 2019
Мислења
12
Поени од реакции
6
Da vi kazam iskreno ostarev od cekanje :( od 2013 pocnav procedura , 2014 mi e brojceto i ete 5 meseci sun na polozitelno od septemvri 2018 . Neznam do kaj ke odi ova :( :( :(
I jas bev so broj od 2014 vo septembri mi izleze drzavjanstvoto 2018 od april bev na polozitelno edna nedela a potoa na proberka od vp so dokumenti od brat
 
D

dabedaa

Гостин
I jas sum preku vujko mi. Kakva promena i ds imas ke ti bidam mnogu blagodarna ds mi pises oti zivcite mi ujdea po ovaj pasos.
covek veruvaj mi ne gi pamtam bidejki mene me obavestuva mojot posrednik .Najiskreno,jas samo cekam ne ni znam sto se desava i do kaj sum.pred dva dena otvoriv da procitam bidejki toj ki kaza.ne gi znam po red kako beja.znam samo ednas mi baraa dopuna na dokumenat .t.e .poteklo.na toa pametam bidejki mu gi pracav od vujkomi izvodot i kopijata od pasosot...taka nesto beshe.pred godina dena ..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom