Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Dali nekoj ima broj od preveduvaci na bugarski od Ohridsko-Struski region licencirani i priznaeni od Konzulatot Bitola?
 
Член од
1 ноември 2018
Мислења
125
Поени од реакции
193
Dobro koga ke go donesat noviot zakon dali ke ne opfaka i nie sto cekame za potpis? Ili toa ke bide samo za novi kandidati ne mi e jasno?
 
Член од
8 ноември 2018
Мислења
122
Поени од реакции
128
Не ми постирај линкови од ВеМеРо-то, тие идиоти се најодговорни за оваа ситуација. Ќе си гласаат како попчиња сега. А тоа што неколку души ја релавитизирате ситуацијава, а и претходно кажува многу. Или сте изманипулирани од посредниците или сакате да манипулирате. Што не им кажат/те на клиентите дека во 2018г. 5800 души беа вратени на дополнителна и 1500 добија отказ или за во 2017г. кога исто така илјадници завршија на дополнителна, а беа потпишани само 1150 Укази за македонци? Да да, работата тече без застој, даваат гражданства, Јотова кога тогаш ќе потпише нема како, дајте си ги парите Ок е...Аман бе


Ti nemas li druga rabota osven da komentiras?
Mene stvarno ne si mi jasen od kakva pomos si ti tuka?
Imas zemano pasos, zosto sega gi sledis promenite i novostite?
Koj kolku i kako saka neka si go trosi vremeto i parite. Zarem ti ne si cekal? Ne si daval pari?
Tebe ocigledno tuka ne ti e mestoto vo ovaa tema.
Ajde najdi si druga tema na depresivnost i tamu pisuvaj
Nas poveke ne ne voznemiruvaj so ,, tvoite dobri nameri i soveti''
Mislam deka ova e preterano demotiviracki od tvoja strana.
 
Член од
9 јануари 2015
Мислења
196
Поени од реакции
156
6 декември 2017 интервју, уште на задолжителна, нема абер да се смени во финална
Дали знае некој до кој датум се стасани од задолжителна во финална, и шо е работава шонсе касни олку
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
6 декември 2017 интервју, уште на задолжителна, нема абер да се смени во финална
Дали знае некој до кој датум се стасани од задолжителна во финална, и шо е работава шонсе касни олку
spored mene se do noemvri nekade i posle e stopirano poradi skandalot, samo se rabotat na tie od dopolnitelna sto bea,belkim pocnat so nasive za 1 2 ned
 
Член од
30 јуни 2018
Мислења
74
Поени од реакции
53
6 декември 2017 интервју, уште на задолжителна, нема абер да се смени во финална
Дали знае некој до кој датум се стасани од задолжителна во финална, и шо е работава шонсе касни олку
Jas sum oktomvri 2016 uste sum na dopolnitelna ne se stignati do oktomvri nego se do avgust nekade 18 ili 20 avgust
 
Член од
12 септември 2018
Мислења
132
Поени од реакции
201
6 декември 2017 интервју, уште на задолжителна, нема абер да се смени во финална
Дали знае некој до кој датум се стасани од задолжителна во финална, и шо е работава шонсе касни олку
nekade 2-3 dekemvri e mislam stasano
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
84
Поени од реакции
130
Bi trebalo tie so se za potpis, i so pravi dokumeti (Baba,Dedo,Majka,Tatko) ke mora da i potpisat. Sekoj nov zakon so ke bide donesen, ke bide za novite aplikacii, taka treba da bide naj realno. (mora da se tesame nekak )
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom