Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 август 2016
Мислења
497
Поени од реакции
576
a tie so gi spomenvi K.K. 17000 prepiski so bea prekratveni vo 2015 oti bile zagubeni vo mp i ne se znajt kade se i ne mojt da gi najdet... da ne ima nesto novo.... nekoja informacija dali se najdeni, dali gi obrabotvet tie zs po sudot so odlucil mp ne mojt da gi prekratvet predmetite to si et pravo samo na viceprezident na drzavata BG da go odbiet kndidatot za grazdanstvo.
Preku advokat da ne treba da ojme vo mp da ni gi najdet dokumentite i prepiskite? ima nekoj da znaet nesto? da znajme so da praime....
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Eden barem so ukaz da se pofali od tie sto cekaat po 5 meseci, da dobieme nekoja nadez. Jas od 4 noemvri sum so ovoj status:
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Intervju 26 januari 2016 Sofija, dokument od Bitola od prededo roden pred 1920 god vo selo vo bugarska egzarhija
Gledam denovive pocnaa da redat proverka kaj vice
 
A

andrea85

Гостин
Eden barem so ukaz da se pofali od tie sto cekaat po 5 meseci, da dobieme nekoja nadez. Jas od 4 noemvri sum so ovoj status:
Молбата ви е разгледана от С'вета по гражданство с положително становиште Предстои издаването на указ на Вицепрезидента на Р Б'лгарија
Intervju 26 januari 2016 Sofija, dokument od Bitola od prededo roden pred 1920 god vo selo vo bugarska egzarhija
I ja sum so toj status od 4 noemvri megjutoa gledam tie sto sme so potvrdi ne ne cepkaat...
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
16 meseci.. Proverka ot Viceprezidenta, 22 meseci otkako sovetot so polozitelno se izjasni, 78../2015 intervju januar 2016, vencalen list od baba mi, plus otkako me stavija na proverka dostaviv vo mp, dokument od arhiv za dedo mi vojnik. Sagava nema kraj...
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.276
Поени од реакции
1.487
Здраво, сакам да прашам дали некој има информација дали е сеуште возможно вадење на бугарски пасош? Разгледував на различни сајтови, па дознав дека е моментално се е стопирано и дека не е возможно. Некој со некоја информација........Фала :)
Даваат, но оди прашај си самата, ако прашаш посредник ќе те закрпат
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
291
Поени од реакции
196
prethodniot pat koga bev na finalna proverka bev 9 meseci so toj status.Sega do status polozitelno kolku meseci se ceka?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
1.999
Поени од реакции
5.235
16 meseci.. Proverka ot Viceprezidenta, 22 meseci otkako sovetot so polozitelno se izjasni, 78../2015 intervju januar 2016, vencalen list od baba mi, plus otkako me stavija na proverka dostaviv vo mp, dokument od arhiv za dedo mi vojnik. Sagava nema kraj...
А дали имаш пробано на мејл во прецедателството да се информираш?
priemna@president.bg
Тел: (02) 9239333 /централа/
 
Член од
24 мај 2018
Мислења
94
Поени од реакции
27
ti i as sme na eden portokol brate i toj portokol esti portokol 5 na polozilelno stanoishe si bill na 2 vebruari 2017 i as toj den me naredie na polozitelno stanovishte i na 1 mart 2017 me stavie na proverka ot vice presidenta ishte so toj staus sum 21 mesec so ovoj status proverka ot viceto i nikoj ne znajet ot nif da ti dadad eden odgovor samo velat cekai na sajta ot mistersvo
16 meseci.. Proverka ot Viceprezidenta, 22 meseci otkako sovetot so polozitelno se izjasni, 78../2015 intervju januar 2016, vencalen list od baba mi, plus otkako me stavija na proverka dostaviv vo mp, dokument od arhiv za dedo mi vojnik. Sagava nema kraj...
Sent from my SM-A310F using Tapatalk
 
Член од
15 септември 2014
Мислења
232
Поени од реакции
129
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
Dali moze nekoj da mi dade kontakt od nekoj sto posreduva za bugarska vozacka? sakam da ja prefrlam vozackata od mk na bg
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom