Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

 • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

  Гласови: 4 50,0%
 • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

  Гласови: 4 50,0%
 • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

  Гласови: 0 0,0%
 • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

  Гласови: 0 0,0%
 • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

  Гласови: 0 0,0%

 • Вкупно гласачи
  8
 • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
29 август 2018
Мислења
14
Поени од реакции
18
Јас на интервју бев во Јуни2017г. бројчето го зедов во Септември 2017г. со документи од родител и сеуште на задолжителна баш чудно што викате од 10 до 12 месеци за добивање на указ.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.065
Јас на интервју бев во Јуни2017г. бројчето го зедов во Септември 2017г. со документи од родител и сеуште на задолжителна баш чудно што викате од 10 до 12 месеци за добивање на указ.
Нешто под година дена за да поминиш на совет,за указ година и 2-3 месеци штом си со родител,но ако си преку конзулат стави плус околу 2 месеци,ти стварно до сега требаше да бидиш помината на совет,све зависи колкава е гужвата.и кај кој службеник е предметот
 
Член од
9 септември 2018
Мислења
16
Поени од реакции
8
Споделуваат тука на форумот два-тројца што следат како се движат работите и последното нешто беше дека се отприлика стигнати со ставање на финална до кај 9800/2014!
Ако добро се сеќавам ти си некаде меѓу првите бројки со преписка од 2015 и вратени на дополнителна така да би било добро да споделиш кога ќе имаш промена од дополнителна на финална за да знаеме со кое темпо се движат!
Screenshot_20180923-223532.jpg dali e ova dobro?
 
Член од
1 септември 2018
Мислења
41
Поени од реакции
31
jas go znam samo brojot na molbata poso so nego celo vreme se logirvam i proveruvam od samiot pocetok a brojot na prepiskata nego znam, prv pat podadov za proishod oktomvri-noemvri 2015 vo DABC.
Ја септември 2016 бев на интервју, а бројот на преписката ми е 7***\2015. Треба конечни да почнат и со нас, време е, година дена сум на дополнителна
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
705
Поени од реакции
680
Denes.od dopolnitelna...kako bi odelo ponataka?
Наредна промена на статус како што пишав после 3-4 месеца дека Советот ти ја разгледал преписката со положително стаовиште.После тоа ќе чекаш уште 3 до 6 месеци за да ти потпише вицепрезидента указ!
Со указ во рака веќе можеш да си поднесиш за л.к и пасош!
 
Член од
9 септември 2018
Мислења
16
Поени од реакции
8
Наредна промена на статус како што пишав после 3-4 месеца дека Советот ти ја разгледал преписката со положително стаовиште.После тоа ќе чекаш уште 3 до 6 месеци за да ти потпише вицепрезидента указ!
Со указ во рака веќе можеш да си поднесиш за л.к и пасош!
Daj boze da odi po ovaa pozitivna nasoka[DOUBLEPOST=1537737785][/DOUBLEPOST]
Guzvata e tamu otkaj 8000, eve jas kako so pratam deneska stasani se do 790/2015. Ako odi so ova tempo kje bide super, pa po toa sto nekna od 9962 do 13000+ gi pregledaa za eden den moze i do 8000/2015 da stasat ekspresno ama se zavisi od niv.
Da ama dali pozitivno ili negativno?jas sum 790/2015.od dopolnitelna se smeni na finalen eksper.pregled pred d bide razgl.od sovet na grazdNstvo.ponataka?
 
Последно уредено:
Член од
28 јуни 2014
Мислења
705
Поени од реакции
680
Daj boze da odi po ovaa pozitivna nasoka[DOUBLEPOST=1537737785][/DOUBLEPOST]
Da ama dali pozitivno ili negativno?jas sum 790/2015.od dopolnitelna se smeni na finalen eksper.pregled pred d bide razgl.od sovet na grazdNstvo.ponataka?
Дали позитивно или негативно зависи со какви документи си!
 
Член од
9 септември 2018
Мислења
16
Поени од реакции
8
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
После финална кој се следни промени на статус ?
Polozitelno i posle proverka od vice president ili direkno potpisuvajne na ukaz zavisi so sho dokumenti si.

Ја септември 2016 бев на интервју, а бројот на преписката ми е 7***\2015. Треба конечни да почнат и со нас, време е, година дена сум на дополнителна
i jas bev 2016 na intervju noemvri mesec, valda i mene mie xxxx/2015 broj na prepiska samo so ne go znam nego zapisav togas :yid: ako prlegleduvet po prepiska a ne broj na molba ke bidit dobro :) no pred mene ima mnogu drugi na forumov koj sto treba da im se smeni dur dojdat do mene, ke bide dobro na sekoe menvejne i pregleduvajne na predmeti dase spodeluva ovde so kako da se ima nekoja evidencija do kaj se :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.
На врв Bottom