Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 јули 2014
Мислења
120
Поени од реакции
37
Sluzbenicka se ke ti kaze pokaze samo ti nosi izvof tvoj legaliziran ke ti treba za slikajne vo policija
Znaci tamu na tretio se podpolnuva pofatoci zenet ,deca koga se rodeni partnero,majka tatko[DOUBLEPOST=1537123519][/DOUBLEPOST]
Alo so ne vie jasno
Da bi pojasnam ,sami brkate rabota[DOUBLEPOST=1537123610][/DOUBLEPOST]
Ako te prata na dopolnitelna
Kade go legalizirase izvodot, kolku te kostase, se legalizira li istata den, treba li da bide internacionalen i preveden.
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Sto e so 2014ta?do kade se i kako ide dinamikata?
Споделуваат тука на форумот два-тројца што следат како се движат работите и последното нешто беше дека се отприлика стигнати со ставање на финална до кај 9800/2014!
Ако добро се сеќавам ти си некаде меѓу првите бројки со преписка од 2015 и вратени на дополнителна така да би било добро да споделиш кога ќе имаш промена од дополнителна на финална за да знаеме со кое темпо се движат!
 
Член од
28 август 2018
Мислења
33
Поени од реакции
37
Споделуваат тука на форумот два-тројца што следат како се движат работите и последното нешто беше дека се отприлика стигнати со ставање на финална до кај 9800/2014!
Ако добро се сеќавам ти си некаде меѓу првите бројки со преписка од 2015 и вратени на дополнителна така да би било добро да споделиш кога ќе имаш промена од дополнителна на финална за да знаеме со кое темпо се движат!
Moite gi odbija, a jas sum uste na proverka kaj viceto
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
АЈДЕ дечки ВИВА ПОЗИТИВА нова недела преднас доста е лежење и тегнење по златно бели песочни плажи нека се фата веке за работа нека не израдуваат/спасат веке,со ГОСПОД напред..
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Sluzbenicka se ke ti kaze pokaze samo ti nosi izvof tvoj legaliziran ke ti treba za slikajne vo policija
Znaci tamu na tretio se podpolnuva pofatoci zenet ,deca koga se rodeni partnero,majka tatko[DOUBLEPOST=1537123519][/DOUBLEPOST]
Alo so ne vie jasno
Da bi pojasnam ,sami brkate rabota[DOUBLEPOST=1537123610][/DOUBLEPOST]
Ako te prata na dopolnitelna
@Tonipp uste ova da te optivam, izvod moj legaliziran, preveden ce mi trebit i za ko ce se vadit egn broj vo opstina ili samo ko ce se odit za slikanje za pasos?
 
Член од
25 ноември 2015
Мислења
104
Поени од реакции
133
Cestito, me interesira za adresava vo Blagoevgrad brzo si nasol za nedela dena, preku koj odese ovaa postapka i kolku te cinese za adresa?Pozdrav
Cestito, me interesira za adresava vo Blagoevgrad brzo si nasol za nedela dena, preku koj odese ovaa postapka i kolku te cinese za adresa?Pozdrav
Preku posrednik bev imav dadeno cena od pocetok do pasos vraka so vklucen prevoz od niv i toj mi ja vrsese celata rabota kolko sto kosta ne prasav. Sto prave kako pravea neznam i ne mi bese vazno koga rabotata tecese kako podmackana
 
Член од
4 октомври 2017
Мислења
23
Поени од реакции
12
Споделуваат тука на форумот два-тројца што следат како се движат работите и последното нешто беше дека се отприлика стигнати со ставање на финална до кај 9800/2014!
Ако добро се сеќавам ти си некаде меѓу првите бројки со преписка од 2015 и вратени на дополнителна така да би било добро да споделиш кога ќе имаш промена од дополнителна на финална за да знаеме со кое темпо се движат!
zdravo i jas sum 136xx/2015 seuste na dopolnitelna nema promena skoro godina dena .
 
Член од
25 јули 2018
Мислења
13
Поени од реакции
28
Pozdrav do site.
1.Vekje izvesno vreme gi pratam diskusiite na temava.I edno ne mi e jasno.
2.Kako moze nekoj sto e preku roditel da ceka dolg vremenski period za izdavanje na ukaz, (vekje cekam 4 meseci za potpis na ukaz i toa preku roditel) , a nekoj preku durgi dokumenti do sega zemaa ukaz (so srekja neka im e na istite) so toa sto istite imat pominato i proverka od viceprezidenda , so toa sto neli preku roditel ne odis na proverka, barem kako sto znam jas?
3.So toa sto gledam nekoj clenovi duri imat podneseto posle mene za drzavjanstvo a vekje zemale ukazi, i toa preku ne tolku cvrsti dokazi.
 
Член од
8 јуни 2018
Мислења
79
Поени од реакции
51
Pozdrav do site.
1.Vekje izvesno vreme gi pratam diskusiite na temava.I edno ne mi e jasno.
2.Kako moze nekoj sto e preku roditel da ceka dolg vremenski period za izdavanje na ukaz, (vekje cekam 4 meseci za potpis na ukaz i toa preku roditel) , a nekoj preku durgi dokumenti do sega zemaa ukaz (so srekja neka im e na istite) so toa sto istite imat pominato i proverka od viceprezidenda , so toa sto neli preku roditel ne odis na proverka, barem kako sto znam jas?
3.So toa sto gledam nekoj clenovi duri imat podneseto posle mene za drzavjanstvo a vekje zemale ukazi, i toa preku ne tolku cvrsti dokazi.
i na mene toa nemi e jasno posle mene 2 meseci na intervju zemaa ukazi... jas uste cekam.. a preku roditel???
 
Член од
9 март 2018
Мислења
18
Поени од реакции
31
Pozdrav do site.
1.Vekje izvesno vreme gi pratam diskusiite na temava.I edno ne mi e jasno.
2.Kako moze nekoj sto e preku roditel da ceka dolg vremenski period za izdavanje na ukaz, (vekje cekam 4 meseci za potpis na ukaz i toa preku roditel) , a nekoj preku durgi dokumenti do sega zemaa ukaz (so srekja neka im e na istite) so toa sto istite imat pominato i proverka od viceprezidenda , so toa sto neli preku roditel ne odis na proverka, barem kako sto znam jas?
3.So toa sto gledam nekoj clenovi duri imat podneseto posle mene za drzavjanstvo a vekje zemale ukazi, i toa preku ne tolku cvrsti dokazi.
Мислам дека сите што чекаме преку родител ја имаме таа дилема. Еве и јас веќе 12 недели чекам указ од положително. Не знам која е причината, но очигледно сите преку родител ги ставаат во некој друг куп кој оди поспоро од другите. Како и да е мислам дека сигурно ќе добиеме укази до крај на годинава така да не е страшно.
Инаку интервју 7ми Март 2017
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Pozdrav do site.
1.Vekje izvesno vreme gi pratam diskusiite na temava.I edno ne mi e jasno.
2.Kako moze nekoj sto e preku roditel da ceka dolg vremenski period za izdavanje na ukaz, (vekje cekam 4 meseci za potpis na ukaz i toa preku roditel) , a nekoj preku durgi dokumenti do sega zemaa ukaz (so srekja neka im e na istite) so toa sto istite imat pominato i proverka od viceprezidenda , so toa sto neli preku roditel ne odis na proverka, barem kako sto znam jas?
3.So toa sto gledam nekoj clenovi duri imat podneseto posle mene za drzavjanstvo a vekje zemale ukazi, i toa preku ne tolku cvrsti dokazi.
Тоа е прашање на среќа инаку со родител постапката е побрза,ја поминуваш лесно вицепрезидентката,некои иначе чекаат повеќе од година кај неа,и што се чудиш што се бавни,види ја администрацијава и менталитетот кај нас, истото ти е и во Бугарија,ти барем си сигурен дека ќе добиеш државјанство за разлика од другите.
 
Член од
25 јули 2018
Мислења
13
Поени од реакции
28
Тоа е прашање на среќа инаку со родител постапката е побрза,ја поминуваш лесно вицепрезидентката,некои иначе чекаат повеќе од година кај неа,и што се чудиш што се бавни,види ја администрацијава и менталитетот кај нас, истото ти е и во Бугарија,ти барем си сигурен дека ќе добиеш државјанство за разлика од другите.
Goidna dena cekat za potpis na ukaz preku roditel ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom