Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Подобро ќе земиме бугарско државјанство бре одроден СДСмовец и ќе работиме Германија,него да ја продадеме Македонија и 15 тина години да чекаме да завршат преговорите за влез во ЕУ ако до тогаш постои,сите знаат дека 99% од нас овде бараат државјанство од економски причини,не правиме од што сме богати огромни трошоци и се нервираме овде,ај сега шетај таму немој овде да почнуваш политички теми,имаш посебна тема за политика на форумов.
"И корења да јадам, името не го давам."

Треба прво да ни дадат државјанства за да бидеме браќа бугари а не да не одбиваат со тврдење дека немаме докази дека сме бугари,но нека им биде честит денот на независноста.
Не го давај името. Ама не ни земај бугарско државјанство, затоа што со тоа ти се отвораат портите кон Европа, онаа против која ќе бојкотираш. Што се објаснувам и јас не знам.

Горд Бугарин ЌЕ сум, фала, пријатно. Ќе и правам чест на земјата што ќе ме спаси од соседите граѓани ко ти.

Btw, интервјуа правени ноември 2017 сеуште се на задолжителна, не финална. Нели се одеше побргу?
 
Последно уредено:
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
"И корења да јадам, името не го давам."

Не го давај. Ама не ни земај бугарско државјанство, затоа што со тоа ти се отвораат портите кон Европа, онаа против која ќе бојкотираш. Што се објаснувам и јас не знам.

Горд Бугарин ЌЕ сум, фала, пријатно. Ќе и правам чест на земјата што ќе ме спаси од соседите граѓани ко ти.

Btw, интервјуа правени ноември 2017 сеуште се на задолжителна, не финална. Нели се одеше побргу?
ХАХАХА, абе тебе ти фали нешто во црпката,кој ти зема бре бугарско државјанство,што пишуваш бре,па сите овде имаме поднесено за државјанство,ти како СДСмовец прав, најдобро да го повлечеш барањето и да чекаш 15тина години да завршат преговорите за влез на твојата Северна Македонија во ЕУ,јас ќе продолжам со процедурата и да си ја сакам мојата татковина Македонија,не сум курва како некои одродени,поалбанчени предавници.
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Ќе реагира некој админ на речникот погоре и на претходната страна или ќе толерираме антички начини на изразување?
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Ќе реагира некој админ на речникот погоре и на претходната страна или ќе толерираме антички начини на изразување?
Не ти е срам тоа да го велиш ти кој ја почна цела расправија,СРАМОТА е бре престани да провоцираш,има тема политика на форумов оди таму провоцирај и карај се колку сакаш
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Не ти е срам тоа да го велиш ти кој ја почна цела расправија,СРАМОТА е бре престани да провоцираш,има тема политика на форумов оди таму провоцирај и карај се колку сакаш
Смири тон Бугарине.
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
70
Поени од реакции
94
Aj vaka sega, do sega davav vekje 4 i pol godini informacija, pa sega mene mi treba eden siten detalj,... Dali ako predhodno si imal postojan prestoj vo bg, ti vazi EGNto i dali istoto go stavaat na lichnite dokumenti ili novo se vadi? Ne znam dali ke mi odgobori nwkoj ali aj da se probam.

P.S. Ochigledno e deka nema admin pa nema koj da go sankcionira muabetov, zatoa ke ve zamolam da se vratite vo realnosta i na temata[DOUBLEPOST=1537642808][/DOUBLEPOST]
Еве ви тема каде конечно без оф-топик ќе си дискутирате за процесот и потребните документи за да извадите бугарски пасош. Нема овде да се анализира и теоретизира дали треба да се вади, зошто да не се вади, уа предавници, уа СОРОС и слично, туку темава ќе си служи стриктно како катче за оние што сакаат да вадат бугарски пасош или сакаат да се информираат за било што околу самата процедура.

Ова не значи дека ќе се толерираат навреди, пцуења, вреѓање на било кој основ, напротив, ќе бидиме уште построги бидејќи јасно ви се дадени до знаење рамките на кој треба да дискутирате тука.

May the passport be with you.

И ве молам, ВЕ МОЛАМ, ако има мислење за бришење, член да се казни и слично, тоа е наша работа, не ја полнете темата со такви мислења бидејќи и тие ќе бидат избришани. Кога ќе има Модератор онлајн ќе среди, а тоа ќе се случува минимум еднаш дневно.

(Божино. Кај знај Никола ваков воведен да напиши убав Star War-ски.)
Eve malku od pravilata na ovaj forum, koj zaboravil da se potseti malku
 
Последно уредено:

Goxyto

#FinoAllaFine
Член од
31 јануари 2010
Мислења
2.589
Поени од реакции
2.534
Има некој аплицирано за туристичка виза за у Америка со паспорта си? Шо е како е?

Фала пуно.
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Честит Ден на Независимостта братја б'лгари!
Да сте живи и здрави!
ХОЛВИ ШЕТ,ФАК,МАДР ФАКАР сигурно му го споиле и понеделник слободен неработен ден,,неочекувајте тогаш потпишани укази.....тек вторник среда
 

b.g

Член од
3 август 2018
Мислења
38
Поени од реакции
25
Kolku vreme se ceka za da se smeni statusot od zadolzitelen interview pominato 23 noemvri 2017
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom