Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

b.g

Член од
3 август 2018
Мислења
38
Поени од реакции
25
Jas pominav interview lani 23 noemvri 2017 seuste e na status vo procedura po zadolzitelno soglasuvanje preku prv bratuced covekot sto mi posreduva sega zema dopolnitelni dokumenti da vadi nekoe poteklo sto idelo preku strumica pa ke vidime kolkavi ke mi bidat sansite
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Честит Ден на Независимостта братја б'лгари!
Да сте живи и здрави!
Треба прво да ни дадат државјанства за да бидеме браќа бугари а не да не одбиваат со тврдење дека немаме докази дека сме бугари,но нека им биде честит денот на независноста.
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Треба прво да ни дадат државјанства за да бидеме браќа бугари а не да не одбиваат со тврдење дека немаме докази дека сме бугари,но нека им биде честит денот на независноста.
Добро би било од кога ќе добијат државјанство нашите македонци да им ги честитаат на бугарите и на Бугарија националните празници ама многу мал број го прави!
Говори ми за респект и уважение,както казват братјата!
Сепак ова не е тема за таков разговор!Поздрав @orel100 ![DOUBLEPOST=1537616992][/DOUBLEPOST]
Треба прво да ни дадат државјанства за да бидеме браќа бугари а не да не одбиваат со тврдење дека немаме докази дека сме бугари,но нека им биде честит денот на независноста.
Добро би било од кога ќе добијат државјанство нашите македонци да им ги честитаат на бугарите и на Бугарија националните празници ама многу мал број го прави!
Говори ми за респект и уважение,както казват братјата!
Сепак ова не е тема за таков разговор!Поздрав @orel100 !
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Добро би било од кога ќе добијат државјанство нашите македонци да им ги честитаат на бугарите и на Бугарија националните празници ама многу мал број го прави!
Говори ми за респект и уважение,както казват братјата!
Сепак ова не е тема за таков разговор!Поздрав @orel100 ![DOUBLEPOST=1537616992][/DOUBLEPOST]
Добро би било од кога ќе добијат државјанство нашите македонци да им ги честитаат на бугарите и на Бугарија националните празници ама многу мал број го прави!
Говори ми за респект и уважение,както казват братјата!
Сепак ова не е тема за таков разговор!Поздрав @orel100 !
Нема појако од БОЈКОТИРАМ профил што моли за бугарско државјанство, btw. :)

И да, треба бар малку да се почитува Бугарија.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Нема појако од БОЈКОТИРАМ профил што моли за бугарско државјанство, btw. :)

И да, треба бар малку да се почитува Бугарија.
Подобро ќе земиме бугарско државјанство бре одроден СДСмовец и ќе работиме Германија,него да ја продадеме Македонија и 15 тина години да чекаме да завршат преговорите за влез во ЕУ ако до тогаш постои,сите знаат дека 99% од нас овде бараат државјанство од економски причини,не правиме од што сме богати огромни трошоци и се нервираме овде,ај сега шетај таму немој овде да почнуваш политички теми,имаш посебна тема за политика на форумов.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Он ќе се продаде и за да извади пасош и за кучето ќе пише дека има корени во БГ, ама важно името не го дава.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Со една разлика, Р. Македонија, дозволува двојно државјанство
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Он ќе се продаде и за да извади пасош и за кучето ќе пише дека има корени во БГ, ама важно името не го дава.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Серко јас не сум курва СДСмовска да се продадам,ни себе си ни државата,јас сум Македонец и ќе умрам Македонец,подобро немој политички теми овде,читаат и прави бугари
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Серко јас не сум курва СДСмовска да се продадам,ни себе си ни државата,јас сум Македонец и ќе умрам Македонец,подобро немој политички теми овде,читаат и прави бугари
Во архивата ќе ти стои и Бугарин, а тоа не се брише.

Каде виде политика? Ти спомнуваш име на партија, а не јас.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Со една разлика, Р. Македонија, дозволува двојно државјанство
Дозволува, ама да признаваш дека имаш две, а не да се криеш како пола и повеќе патриоти што не го даваат името.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Дозволува, ама да признаваш дека имаш две, а не да се криеш како пола и повеќе патриоти што не го даваат името.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Кога се предаваше власта, од вмро на сдс, пријател, тежок сдс, ми вели, ќе ги видиш ова вмровците како ќе бегаат со бг пасошите да не ги затворат. Ни еден не избега. Јас почнав да вадам поради бизнисот, и не се кријам дека имам пасош. Никој не се крие, не го гледаат на граница на која лента се паркира, или регистрацијата на колата. Немојте луѓе со овие назадни сваќања
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Во архивата ќе ти стои и Бугарин, а тоа не се брише.

Каде виде политика? Ти спомнуваш име на партија, а не јас.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Нека пишува што сака,ќе им пише и на Турци,Роми,Албанци што зедоа бугарски пасош и кур ги боли,ама име на држава само курви менуваат,јас сум и секогаш ќе бидам Македонец а се надевам ако одам Германија ќе бидам и Германски државјанин некогаш ама секогаш ќе останам Македонец од Македонија,и престани со политики овде да не си правиме штета самите на себе си
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Германија не дозволува двојно ќе треба да се откажеш од македонското

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Meh
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Германија не дозволува двојно ќе треба да се откажеш од македонското

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Нема проблем ќе се откажиме сите од Македонско државјанство но ќе бидиме Македонци од Македонија со Германско државјанство,ај сега да престаниме со политика,толку не сваќаш дека си правиме штета самите на себе,форумов го читаат и од Бугарската амбасада,не ни е во прилог.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom